Opóźnione powiadomienia przypomnień z aplikacji Kalendarz Google

Witam,

Może ktoś z Was już spotkał się z takim problemem jak otrzymywanie powiadomień z aplikacji Kalendarz Google, a konkretnie Przypomnień z opóźnieniem i to niekiedy sięgającym nawet 10 minut.

Przyznam że już próbowałem, wszystkiego chyba co było możliwe, bez rezultatu, nadal otrzymuje opóźnienia powiadomienia Przypomnień z opóźnieniem.

Korzystam ze smartfona Motorola Moto G50 5G i synchronizuje Przypomnienia z aplikacji Kalendarz Google, owszem są one widoczne w aplikacji, mają ustawioną godzinę i dzień ale jak przyjdzie pora przypomnienia to powiadomienie jest z opóźnieniem 5 min, 8 min, 10 min.

Wyłączałem możliwość automatycznej aktualizacji godziny i daty w aplikacji Kalendarz Google jak również w Ustawieniach smartfonu, nic to nie dało, odświeżałem Przypomnienia po ich dodaniu w aplikacji Kalendarz Google również nic to nie dało. Uruchamiałem smartfona także nic to nie dało. Aplikacja Kalendarz Google jest zaktualizowana do najnowszej wersji również nic to nie dało. Wyłączyłem Optymalizację Baterii w aplikacji Kalendarz Google także nie przyniosło to poprawy.

I właśnie… w czym jest problem?. Jak go rozwiązać i jak poprawić powiadomienia Przypomnień z aplikacji Kalendarz Google tak by przypomnienie było o tej godzinie co jest ustawione, a nie z opóźnieniem?.

Wygląda na to że ten problem mają też inni Calendar notifications show up late - Google Calendar Community

Pytanie do osób znających wewnętrzna budowę Androida. Powiadomienie wysyła aplikacja kalendarza czy przychodzi ono z serwerów google poprzez PUSH? Jeżeli to drugie to by wyjaśniało opóźnienia.

@Bradlee powiedział bym że są to powiadomienia wysyłane poprzez aplikację Kalendarz Google z racji że jak nie mam aktywnej transmisji danych (Wi Fi czy LTE) to nie ma połączenia z serwerami. A mimo tego że wszystko jest dobrze ustawione czas i data to i tak jest opóźnienie w powiadomieniu.

Słusznie, to wszystko wyjaśnia. W takim razie problem w obrębie Androida, ale nie mam pomysłu jaka jest przyczyna.

@Bradlee przyznam że także nie wiem co może być przyczyną, czy to jest jakaś kolizja z inną aplikcją zainstalowaną czy to jest bug aplikacji Kalendarz Google ale, której wersji by nie było to opóźnienia występują czy to jest bug Androida 12… Nie wiem.

Może da się ustawić wyzwalacz na 8 i 5 minut przed wydarzeniem (wtedy wyskoczy o „czasie” i może nie zamaże harmonogramu dziennego – bez efektu -48 minut w plecy przy 6 dziennych przypomnieniach).

W żaden sposób nie jest w stanie się nadgonić opóźnienia, z racji że raz opóźnienie jest 5 minut, następnie 3 minuty, a jeszcze innym razem 8 minut.

Jest ktoś z Was w stanie pomóż bądź wie co jest powodem tego że są opóźnienia w Powiadomieniach z Kalendarza Google?.

Zauważyłem że opóźnione powiadomienia z aplikacji Kalendarz Google przychodzą zaraz po tym jak zostanie podniesiony smartfon, np. przypomnienie jest ustawione na godzinę 10:00 mija 3 - 5 minut, nie ma przypomnienia, smartfon leży na powierzchni płaskiej, podniosę go, nie zdążę go jeszcze odblokować i zaraz po pod nieniesieniu jest powiadomienie.

Co więcej jak popatrzę jaki czas temu pojawiło się powiadomienie to jak np. jest 10:05 to powiadomienie było o 10, ale nie było dźwięku, a dopiero dźwięk jest po pod niesieniu smartfona.

Dodam że nie mam żadnych aplikacji grawitacyjnych, co ustawia się kąty przechyłu smartfona, nie mam też aplikacji, które by blokowały czy ubijały procesy w tle.

O czym by to świadczyło?.