Orange chce zerwać umowę na internet Orange Freedom 2019 rok

Czyli wszystko jasne. Jeżeli babcia nie zaakceptuje nowej usługi to wyłączą jej internet. Ja na babci miejscu skontaktowałbym się z ORANGE i wybrał pasująca do jej preferencji najlepszą usługę. ORANGE ma bogaty wybór pakietów i myślę, że każdy coś tam znajdzie dla siebie.

Powiem szczerze,że takiej opcji nie brałam pod uwagę.Myślałam,że jezeli to oni zakonczą umowę,to jedynym minusem będzie brak internetu.Jeden wielki koszmar,żeby jeszcze babcia nie mieszkała na totalnym zadupiu(byłoby prościej).

Ja bym nie panikował. Nie chcę robić reklamy Orange ale to nie jest taka zła firma ją ją malują. Moja babcia od lat korzysta z ich usług i jest zadowolona. Tak jak pisałem wcześniej myślę że spokojnie znajdą jej nowy pakiet usług w podobnej cenie abonamentu jaki płaci teraz na nowocześniejszej usłudze.

Jeżeli u sąsiadow za płotem neostrada nie wzbudza zachwytu,więc mało prawdopodobne,aby u babci było inaczej.Chyba będę musiała poszukac jej czegoś drogą radiową,jeżeli oczywiście będzie taka możliwość.Wyślę list do orange,tylko nie wiem czy rezygnować,czy tylko stwierdzic,że nie chce rezygnować i postraszyc przejsciem do konkurencji?Pewnie i tak,to nic nie da,ale przynajmniej nie wpakują babci najdroższego pakietu.

Dzięki za nr. paragrafu.Pewnie szybko z niego skorzystam.

Serio. Nie wiem naprawdę z czym ludzie mają problem jeżeli chodzi o neostradę.

Mam internet radiowy i go sobie chwalę. Jednak tutaj musisz być bardzo ostrożna wybierając odpowiednią firmę. By jakość radiówki była naprawdę dobra firma oferująca dostęp do tego typu usługi nie powinna szczędzić na osprzęt. Na stabilne działanie radiówki ma wpływ wiele czynników: deszcz, śnieg, burze, temperatura, wiatr i wszystkie przeszkody fizyczne jakie stoją na drodze od nadajnika do anteny. By internet radiowy działał dobrze trzeba naprawdę mądrze wybrać odpowiednią firmę która wie jak taką radiową infrastrukturę się buduje. Jest to możliwe bo sam mam net radiowy i nie mam z nim żadnego problemu.

Ja nie korzystam z neostrady,więc trudno mi sie na ten temat wypowiedzieć.Przytaczam jedynie opinie sąsiadów babci.Zaproponowali jej internet domowy za 60zł(do tego dochodzi zawieszenie abonamentu na stacjonarny:21 z groszami),a obecnie jest to 45 zł+ zawieszenie.15zł wiecej na miesiąc(mało ciekawa propozycja).Nie wspomnę już nawet o jeszcze droższych pakietach.Jeśli chodzi o internet radiowy,to dopiero muszę sprawdzić:jakie firmy są w okolicy domu babci.Coś sasiad wspominał o jakimś Genet itp,ale jeszcze dokładnie niewiem.

a jaką obecnie ma przepustowość łącza seniorka? Bo może nawet ta Radiówka będzie lepsza, 10 lat temu była inna epoka w IT.

Oznacza to, że po wypowiedzeniu umowy trwa ona jeszcze jeden pełen okres rozliczeniowy (zapewne okres rozliczeniowy masz miesiąc). Po którym odetną internet. Jeżeli router u babci został też użyczony to babcia będzie musiała go zwrócić, ale to w obu przypadkach zapewne przy zerwaniu umowy czy podpisaniu aneksu jest szansa, że będą chcieli zmienić urządzenie

To, że operator zastrzega sobie prawo do zakończenia oferty w dowolnym czasie jest logiczne i nie narusza praw abonenta, oznacza to, że sprzedawca może przestać sprzedawać tą usługe innym ale ci co kupili wcześniej mogą dalej z niej korzystać.

Ile trwa w umowie “pełen okres rozliczeniowy” ? od wypowiedzenia przez nich umowy babcia będzie mogła korzystać z internetu jeszcze przez pełen okres rozliczeniowy (umowę zamierzają wypowiedzieć dopiero za miesiąc)

Możesz zobaczyć w zapisie umowy czy babcia przy obecnym internecie ma jakieś zapisane gwarantowane minimalne prędkości, jeżeli nie to internet będzie pewnie chodził tak samo jak wcześniej jak jest po tych samych kablach i dostawcy.

Powinieneś zapewne mieć jeszcze opłatę w przypadku dwóch umów z 10-20 zł pewnie za utrzymanie łącza.

Łącze jest opłacone do końca marca,więc chyba powinno wystarczyć.Inernet chyba już wolniej nie będzie chodził,bo to raczej nie możliwe,ale babci to odpowiada,wiec ja nie będę w to wnikać.To co znalazłam jest ktorymś z kolei aneksem do umowy.Oryginalna umowa leży gdzieś dobrze ukryta w tzw. Pamiętnym Miejscu.Wcześniej tym wszystkim zajmował się mój brat.

Rozmawiaj z działem utrzymania klienta, a nie z telemarketerami. Myślę, że są w stanie zejść z ceny i dobrać jakiś indywidualny pakiet. Skoro taki Polsat chciał mi obniżyć o połowę abonament gdy rezygnowalem z ich telewizji, to myślę, że Orange też coś potrafi zejść. Ewentualnie zostaje internet LTE, choć nie wiem jak z u Twojej babci to działa. Wiele nie trzeba raczej. Babcia nie gra chyba online i nie ściąga z Torrentów obrazów Linuxa.

1 polubienie

LTE szybkość ma OK, problem może być tylko limit transferu jak babcia siedzi na YouTube i ogląda czterech pancernych na przekładkę z Klosem. :wink:

Ile teraz GB jest w najmniejszych pakietach? 50 GB?

Panie ja mam 300 MB, 30 min, 30 sms za 3 zł ms. W ofertach z abonamentem telefonicznym zwykle jest koło 20, jeżeli chodzi o sam Internet fakt okolice 50. :wink:

Możesz mi powiedziec jaką masz radiówkę,i czy jest ona z limitem danych?

Radiówka zwykle nie obejmuje całek Polski, wspomniałeś o

a taka firma firma o podobnej anzwie jest w Jaśle, czyli tam gdzies szukasz?

To nie są babci klimaty:Sprawiedliwi wydział kryminalny itp to jest frajda.Kloss może nie istniec.

Idź na stronę https://panwybierak.pl/dostawcy . Wyszukaj dostawców. Sprawdź czy firmy nadal istnieją, porównaj oferty, poszukaj opinii, podzwoń i wybierz.

Poprawka,ta firma to GTNET.Babcia mieszka w Komarowie,woj. lubelskie.

Na stronie nie ma cennika i specyfikacji, ot skromnij maila czy na “ulicy babci” da się po kabelku czy radiowo i za ile. :wink: Druga sprawa: czy seniorka ma komórkę (sieć jaka) i czy nie ma problemów z zasięgiem (na wypadek lte)?