Orange Światłowód - opinie

Cześć wszystkim

 

Niedawno Orange zamontowało mi puszkę światłowodową pod samymi drzwiami. Z racji tego, że za miesiąc kończy mi się umowa, rozważam zmianę właśnie na światłowód z orange. Obecnie korzystam z  upc 250mb/c i jestem w miarę zadowolony. Za Orange na pewno przemawia niższa cena, większa szybkość (600mbs) lepsza technologia (co tu porównywać światłowód ze zwykłym kablem). Pytanie tylko jak ze stabilnością i jakością usługi. W internecie ciężko znaleźć jakieś obiektywne opinie. Jak wygląda sprawa z pingami na serwerach zagranicznych?

 

Dzięki za opinie i pozdrawiam

Ja tam bym pewnie został przy UPC - mimo wszystko to jedna z lepszych usług w Polsce i nie tylko. Co do szybkości - fajnie mieć i pocieszyć się z testów prędkości, ale czy tak dużo zyskuje się? Największy skok jest po przejściu np. z 10-20Mbit na pakiet typu 50-60Mbit. Przerabiałem to - potem 120Mbit, 240Mbit itd. i jakoś aż tak to nie zwiększa komfortu użytkownia internetu :wink:

Ewentualnie można zastanowić się nad uploadem, który większy, choć prędkości ściągania w jednym i w drugim przypadku już są nieistotne, bo i tak są bardzo duże.

Brałbym usługę tańszą.

 

Przecież UPC też jedzie na światłowodach. Tylko do użytkownika końcowego idzie w koncentryku.

 

A ja bym zaczekał jak jakiś sąsiad założy Orange. 99% problemów jest dla wszystkich użytkowników na danej rozdzielni / przyłączu. 

Jak nie masz problemów to bierz Orange ja chętnie uciekłbym do UPC Orange opinie

Ja mam UPC 6OMBit i prędkość pobierania dla mnie jest OK ale upload to inna bajka, jest stanowczo za niski (lepiej miałem na LTE) i to jest największy minus internetu od UPC. Przy okazji możesz zdradzić ile sobie u ciebie życzą w Orange za to za łącze?

Za vdsl2 80Mb/s jedyne 80.13zl Ping 16ms sam internet umowa na Rok

BOŻE niech będzie przeklęty dzień kiedy kabel zamieniłem na światłowód. Był kabel było dobrze, Internet działał stabilnie, BF4 na Playstation4 działało w multi bez zrywów. Było dobrze, ale ja zachłanny chciałem więcej.

 

Przyszedł pan Orange i powiedział, że zamieni mi te druty na światłowody. Panie prędkość 300 mbs czy Mbit (już nie pamiętam), wszystko będzie błyskawicznie się ładować. Przyszedł technik zamontował FunBox2 i rozwiał mój entuzjazm przedstawiony przez pana Orange.

 

Światłowód w Orange to jakiś szajsz, najgorsze jest to, że zrywa połączenie, wygląda to tak jakby robili to specjalnie, coby to użytkownik nie miał netu non stop. Plus nowego netu jest taki że rachunki są nieco mniejsze i mam net w domu po WiFi. Bogatszy o doświadczenie nie zamieniłbym dzisiaj netu 30mbs po kablu na 300mbs ze światłowodu.

Ja jestem zdania wszystko tylko nie orange :slight_smile: Fakt że głównie tą opinie opieram na tym że z ADSL to mają monopol i stosują chamskie praktyki.

80 zeta za 80MBit powiem tak ,cena nie jest szczególnie rewelacyjna… no ale muszą gdzieś zarobić żeby żabole miały taniej…

Orange swiatlowod teotetycznie 300 Mbps, w rzeczywistości (2017-03-28) tylko 1.3 Mbps i zadnej pomocy przes pol roku!

Aburt jeśli chodzi o powyższą opinię. Unl mnie raz zdarzyła się awaria na światłowodzie, ale po zgłoszeniu usterki awaria została wyeliminowana w przeciągu godziny. Nie rozumiem jak można pisać że technologia FTTH jest nieporozumieniem. Opinia niepoparta żadnymi konkretami. A potem to ludzie czytają i boją się podłączać światełko. Zdecydowanie każdemu polecam podłączenie światłowodów do mieszkań i domów. Kabel miedziany to schyłek poprzedniego wieku. UPC uparcie podłącza wszystko po koncentryku. Za kilka lat będzie się mścić na nich.

Hej,

@Tom7777 - A może trzeba serwer na inny zmienić na jakiś w Polsce?

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Z całego serca nie polecam tego gów**. Przynajmniej raz w ciągu dnia nie mam Internetu, a jak dzwonię do centrali to mówią, że wszystko w porządku i tak się będzie działo. Oczywiście moi rodzice połasili się za “niższą” ceną, a nie za jakością. Powtarzam - nie polecam z całego serca.

Jak zawsze przy tego typu usługach zależy od miejsca zamieszkania - Warszawa Praga Południe i Warszawa Ursynów (tylko tu mam możliwość przetestowania) działa super - dużo stabilniej niż vectra (w UPC też cały czas coś poprawiają i są przerwy- zwłaszcza jak mieszkałem na powiślu).

1 polubienie

U mnie działa świetnie. Przede wszystkim jak sprawdziłam prędkość na speed teście to internet 100 mb/s po kablu mi szedl 102 mb/s. Dekoder Samsung też działa bez zarzutów :slight_smile:

to jak już się wypowiadasz po 27 dniach to może wklej tutaj: ping dobreprogramy.pl