Orginalna gra a crack

Żaden crack nie jest legalny.

MatiXD , proszę odbierz PW.

Nie - zainstalowanie cracka będzie złamaniem licencji i prawa.

Ale zawsze możesz zrobić sobie obraz płyty i odpalić go np. w Daemon Tools - w ten sposób nie złamiesz prawa a nie będziesz musiał bawić się za każdym razem z płytą…

kubus94 , ale jeśli gra ma zabezpieczenia dot. plików, obraz płyty mu nic nie da :wink:

Generalnie obrazy płyt to też łamanie licencji, i coś mi się wydaje że jest nielegalne !

Zrobienie kopii zapasowej ORYGINALNEGO nośnika nie jest nielegalne, nawet licencja na to zezwala, że można wykonać kopię zapasową w razie uszkodzenia nośnika oryginalnego.

Więc obraz Cię tylko ratuje :wink:

Można też zainstalować Deamon tols PRO . Emuluje on dużo zabezpieczeń np, Securom ,Safe Disc itp. Chociaż nie wiem czy to już wtedy jest legalne.

Pro jest płatny ;x

Zwykły też je omija.

Cracki nie są legalne, a nie ważne czy omija zabezpieczenia, czy też nie. Masz kopie zapasową oryginalnego nośnika z grą (w tym przypadku obraz), więc wszystko jest legalnie :wink:

A co z tymi crackami które są czasem dołączane przez producentów (a przynajmniej kiedyś można było trafić) na oryginalnych nośnikach :?:

ja takiej gry ani programu nie spotkałem, ale to może dlatego że mało żyję, ale np securom wydał patch do gta IV dzięki któremu nie trzeba wkładać płyty.

NIE MA cracków dołączanych do oryginalnych gier. Chyba, że to oryginał ze stadionu :wink:

Bo łamiesz zabezpieczenia. Wgrywając cracka nie używasz klucza rejestracyjnego, tylko programu, który obchodzi zabezpieczenia antypirackie twojej gry.

Jeszcze raz Ci mówię - nie musisz używać płyt. Chcesz to zrób sobie obraz płyty i z niego instaluj program. Sam zrobiłem sobie tak z Windows 7 - zrobiłem sobie obraz płyty instalacyjnej i gdy teraz chcę zainstalować system, po prostu wrzucam ten obraz na pendrive i z tego dysku instaluję system - oczywiście wpisując przy instalacji klucz, który dostałem z systemem. Płyta leży spokojnie w pudełku, po tym jak w napędzie była 2 razy. I zapewniam Cię, że to jest w 100% legalne. Tak samo możesz zrobić sobie ty - tylko oczywiście z tą grą.

Zrobienie obrazu - legalne

Użycie cracka - nielegalne

Co do występowania cracków na nośnikach producentów - były takie przypadki. Swego czasu widziałem GTA III z takim czymś. I jakieś inne gry też miały zawartego No-CD/DVD cracka, żeby właśnie tej żonglerki nie było.

Jak zrobić obraz:

Alcohol 52% - Spryciarze.pl

Po pierwsze autor zapytał czy takie działanie jest legalne - nie jest i nikt nie ma co do tego wątpliwości.

Inną sprawą jest moralność - jeżeli ktoś uczciwie kupił grę to nie sądzę, żeby miał jakiekolwiek przykre konsekwencje (nawet w przypadku kontroli) tylko dlatego, że użył crack’a (oczywiście pomijając to, że w cracku mogą być różne “niespodzianki”).

Ja osobiście staram się ich nie używać - chociaż jakiś rok temu musiałem do Fallout’a 3 (nie było jeszcze patcha do polskiej wersji, a bez tego nie działał na Windows 7 RC - teraz nie wiem czy już jest - dawno nie grałem).

Niektóre nowe gry w licencji mają zaznaczone że nie można kopi zapasowych tworzyć, tak że trzeba najpierw przestudiować i ewentualnie potem bawić się w obrazy

W licencji mogą sobie pisać co chcą - takie zapisy są niezgodne z naszym prawem - kiedyś w jakiejś grze natknąłem się nawet na informacje, że zapisy które są sprzeczne z przepisami w danym kraju mogą tam nie obowiązywać, ale nie pamiętam gdzie to czytałem i nie wiem czy przy każdym sofcie jest taka informacja:)

Co niektórzy ładnie sobie nawkręcali…

I co z tego że nie można crackować ? kupiłeś gre - nikogo nie okradasz jedynie ułatwiasz sobie życie , przedłużasz żywotność płyty i napędu.

antiferno , czy ktoś o to pytał ??

Odpowiedź jest jedna :arrow: nie.

Jeżeli takiego cracka udostępni sam producent gry to czemu nie :stuck_out_tongue:

Ja tam używam cracki do gier , a płytki oryginalne leżą sobie na półeczce i co mi ktoś coś zrobi … … nie , mogą mnie jedynie cmoknąć w ‘‘d’’

Nie prawda - w razie jakiejkolwiek kontroli jesteś sądzony jako pirat, niezależnie od tego czy masz 1 czy 50 oryginałów legalnej gry. Używając cracka, łamiesz zabezpieczenia antypirackie co wiąże się z tym, że łamiesz prawo. Dlatego nie licz na to iż jeżeli masz legalną grę i używasz cracka, policja będzie Cię w razie kontroli traktować ulgowo…