Orginalna gra a crack


(fiesta) #1

Żaden crack nie jest legalny.

MatiXD , proszę odbierz PW.


(Jacob) #2

Nie - zainstalowanie cracka będzie złamaniem licencji i prawa.

Ale zawsze możesz zrobić sobie obraz płyty i odpalić go np. w Daemon Tools - w ten sposób nie złamiesz prawa a nie będziesz musiał bawić się za każdym razem z płytą...


(Łukasz14) #3

kubus94 , ale jeśli gra ma zabezpieczenia dot. plików, obraz płyty mu nic nie da :wink:


(Siarczyslaw) #4

Generalnie obrazy płyt to też łamanie licencji, i coś mi się wydaje że jest nielegalne !


(Hitm3n) #5

Zrobienie kopii zapasowej ORYGINALNEGO nośnika nie jest nielegalne, nawet licencja na to zezwala, że można wykonać kopię zapasową w razie uszkodzenia nośnika oryginalnego.

Więc obraz Cię tylko ratuje :wink:


(Dariuszbbr) #6

Można też zainstalować Deamon tols PRO . Emuluje on dużo zabezpieczeń np, Securom ,Safe Disc itp. Chociaż nie wiem czy to już wtedy jest legalne.


(Hitm3n) #7

Pro jest płatny ;x

Zwykły też je omija.


(Xbialyx5) #8

Cracki nie są legalne, a nie ważne czy omija zabezpieczenia, czy też nie. Masz kopie zapasową oryginalnego nośnika z grą (w tym przypadku obraz), więc wszystko jest legalnie :wink:


(scripter1) #9

A co z tymi crackami które są czasem dołączane przez producentów (a przynajmniej kiedyś można było trafić) na oryginalnych nośnikach :?:


(Wiktor 1996 96) #10

ja takiej gry ani programu nie spotkałem, ale to może dlatego że mało żyję, ale np securom wydał patch do gta IV dzięki któremu nie trzeba wkładać płyty.


(Xbialyx5) #11

NIE MA cracków dołączanych do oryginalnych gier. Chyba, że to oryginał ze stadionu :wink:


(Jacob) #12

Bo łamiesz zabezpieczenia. Wgrywając cracka nie używasz klucza rejestracyjnego, tylko programu, który obchodzi zabezpieczenia antypirackie twojej gry.

Jeszcze raz Ci mówię - nie musisz używać płyt. Chcesz to zrób sobie obraz płyty i z niego instaluj program. Sam zrobiłem sobie tak z Windows 7 - zrobiłem sobie obraz płyty instalacyjnej i gdy teraz chcę zainstalować system, po prostu wrzucam ten obraz na pendrive i z tego dysku instaluję system - oczywiście wpisując przy instalacji klucz, który dostałem z systemem. Płyta leży spokojnie w pudełku, po tym jak w napędzie była 2 razy. I zapewniam Cię, że to jest w 100% legalne. Tak samo możesz zrobić sobie ty - tylko oczywiście z tą grą.


(Hitm3n) #13

Zrobienie obrazu - legalne

Użycie cracka - nielegalne

Co do występowania cracków na nośnikach producentów - były takie przypadki. Swego czasu widziałem GTA III z takim czymś. I jakieś inne gry też miały zawartego No-CD/DVD cracka, żeby właśnie tej żonglerki nie było.

Jak zrobić obraz:

Alcohol 52% - Spryciarze.pl


(A Florczyk) #14

Po pierwsze autor zapytał czy takie działanie jest legalne - nie jest i nikt nie ma co do tego wątpliwości.

Inną sprawą jest moralność - jeżeli ktoś uczciwie kupił grę to nie sądzę, żeby miał jakiekolwiek przykre konsekwencje (nawet w przypadku kontroli) tylko dlatego, że użył crack'a (oczywiście pomijając to, że w cracku mogą być różne "niespodzianki").

Ja osobiście staram się ich nie używać - chociaż jakiś rok temu musiałem do Fallout'a 3 (nie było jeszcze patcha do polskiej wersji, a bez tego nie działał na Windows 7 RC - teraz nie wiem czy już jest - dawno nie grałem).


(Siarczyslaw) #15

Niektóre nowe gry w licencji mają zaznaczone że nie można kopi zapasowych tworzyć, tak że trzeba najpierw przestudiować i ewentualnie potem bawić się w obrazy


(A Florczyk) #16

W licencji mogą sobie pisać co chcą - takie zapisy są niezgodne z naszym prawem - kiedyś w jakiejś grze natknąłem się nawet na informacje, że zapisy które są sprzeczne z przepisami w danym kraju mogą tam nie obowiązywać, ale nie pamiętam gdzie to czytałem i nie wiem czy przy każdym sofcie jest taka informacja:)


(antiferno) #17

Co niektórzy ładnie sobie nawkręcali....

I co z tego że nie można crackować ? kupiłeś gre - nikogo nie okradasz jedynie ułatwiasz sobie życie , przedłużasz żywotność płyty i napędu.


(fiesta) #18

antiferno , czy ktoś o to pytał ??

Odpowiedź jest jedna :arrow: nie.


(Kuczkowiak) #19

Jeżeli takiego cracka udostępni sam producent gry to czemu nie :stuck_out_tongue:

Ja tam używam cracki do gier , a płytki oryginalne leżą sobie na półeczce i co mi ktoś coś zrobi ... ... nie , mogą mnie jedynie cmoknąć w ''d''


(Jacob) #20

Nie prawda - w razie jakiejkolwiek kontroli jesteś sądzony jako pirat, niezależnie od tego czy masz 1 czy 50 oryginałów legalnej gry. Używając cracka, łamiesz zabezpieczenia antypirackie co wiąże się z tym, że łamiesz prawo. Dlatego nie licz na to iż jeżeli masz legalną grę i używasz cracka, policja będzie Cię w razie kontroli traktować ulgowo...