Oryginalna gra a crack

Mam oryginalną grę Gothic 3 i ostatnio zapragnąłem pograć.Gra chodzi tylko z płytą a jest to oryginał i nie chce jej niszczyć - gra była za droga by od tak się popsuła.Mam pytanie czy jest legalne abym wrzucił do gry cracka żeby nie używać non stop płyty?Na innym forum przeczytałem że tak ale nie jestem pewny.

Nie wiem, nie znam się na tym, lecz sądzę, że można. Jeżeli się posiada prawa do gry to jakiegoś patcha “no-cd” można wgrać. Jeżeli się mylę to poprawcie.

(Hmm chociaż edycja oryginalnych plików raczej faktycznie nielegalna)… #-o

wydaje mmi się że jest to nielegalne …

A nie prościej jest zrobić obraz płyty i zamontować go w wirtualnym napędzie.

Legalne jeżeli masz oryginalną grę. W każdym bądź razie za to cie nie zamkną.

A co do obrazów płyt to niektóre płyty mają zabezpieczenia i jak masz nieoryginalną płyte( w tym wypadku obraz) to ci nie odpalą z niej.

A może twórz kopię płyty lub (co lepsze i zostało już powiedziane) stwórz obraz płyty? To są zdecydowanie najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązania.

Jakby pobawił sie Alcoholem i programami do odczytu zabezpieczeń to mogłoby mu to się udać. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest ściągniecie patcha.

Ściągajcie cracy, Później płaczecie na forum że macie wirusy.

Obraz płyty nie działa.

@up

Na jakiej podstawie przypinasz mi etykietkę że niby ściągam cracki a potem płaczę że mam wirusy?NIe życzę sobie tego.To była propozyjcja a nie informacja że jestem piratem.

Zainstaluj do gry patcha 1.7. Na to jeszcze 1.71. Będzie działać bez płyty, a i poprawi większość bugów. Sam tak zrobiłem i jest świetnie.

Właśnie ścigam patcha 1.7, dość dużo miejsca zajmuje.

Skad pobrać patch 1.71?

Ja nagrywam kopie zapasowe na alkohol 120 z opcja rmps na cd/dvd później taka plyta chodzi jak orginal

Uwaga w alkohol 120 musi być włączona emulacja rmps żeby kopie cd/dvd chodziły ;] i używać wyłącznie do kopi zapasowych :).

Ja uważam, że to niewielkie wykroczenie, a na pewno nie jest to przestępstwem :wink: Nikt za cracki nie będzie ścigał. Bez przesady.

Czasem trzeba ich używać, żeby sobie pograć bez płyty, każdy wie, że wkładając i wyjmując niszczymy płyty i tyle.

Tak na poważnie to trzeba by zapytać jakiegoś prawnika, może napisać do Komputer Świata… albo coś takiego jak zapytanko, wiecznie szukają w necie, mają znajomości, może coś znajdą, chyba że po prostu to olejemy. Po co się przejmować tak błahymi sprawami? :smiley: Czy kogoś kiedyś zamknęli lub ukarali za to, że sobie kupił grę i korzysta z cracka, żeby mu się nie porysowała? Bo ja nie :slight_smile:

Przenoszę do odpowiedniego działu.

No niby nie, ale nie jestm za nielegalnością. Crack to jest chyba łamanie licencji, na którą się dana osoba zgodziła.

instalując gre zatwierdzasz treść licencji a tam wyraźnie jest napisane że modyfikować gry nie masz prawa, dokładniej fachowo rzecz ujmując nie masz prawa do dekompilacji lub dezasemblacji Produktu

a instalacja wszelkich nieoficjalnych patch’y, crack’ów jest łamaniem tego zapisu

Zawsze możesz gadać z dystrybutorem na temat wydania nowego nośnika.

A korzystanie z cracka nie jest legalne.

Dlatego producenci gry gwarantują wydanie nowego nośnika z grą w przypadku jego zniszczenia albo zezwalają w licencji na wykonanie kopii zapasowej, jednak jest to znowu niezgodne z polskim prawem, jeśli taka kopia zapasowa jest zbędna do działania gry.

Pozdrawiam!

Zainsalowałem tego patcha 1.7 i już można grać bez płyty.

Dziwi mnie fakt, iż nie można edytować plików na własny użytek. Co do tego producentom ?