Outlook 2016 - jak wyświetlić/zmienić ustawianie konta POP/IMAP?

Hej.
Chodzi o zaawansowane ustawienia istniejących kont. Tam, gdzie wprowadza się np. numery portów, czy uwierzytelnianie. Zastanawiam się, gdzie to teraz jest… Było, dokładnie wiem gdzie było, ale teraz, gdy Microsoft zaktualizował mi Office 2016, to tego tam nie ma (bez komentarza…).
Wie ktoś?

Ba…
Gdyby to było tak proste. :slight_smile:
No tak właśnie było , teraz, po wejściu w “Ustawienia kont”)

Mam coś takiego:

I nic więcej.
Po kliknięciu “Dalej” pojawia się tylko informacja, że zmiany zostały zapisane.
Koniec.

Dlatego pytam jak TERAZ, po aktualizacji Office 2016, tam wejść.
Nie mam pomysłu, a klikać “Resetuj ustawienia poczty” raczej nie chcę… :wink:

Już ktoś o to pytał. Poszukaj w ostatnich wątkach jak się przełączyć na stary wygląd i zaawansowane ustawienia.

https://support.microsoft.com/en-us/help/3189194/how-to-disable-simplified-account-creation-in-outlook-2016 - opis jak wyłączyć uproszczone ustawienia.

1 polubienie

Więc tak:

2 polubienia

Dzięki @krystian3w i @Veers, sam bym chyba na to skuteczne, acz idiotyczne rozwiązanie nie wpadł.
Szukałem w googlach, i bingu, na różnych stronach, ale tej właściwej nie znalazłem.

W tamtym wątku dobrze to podsumował

1 polubienie

Microsoft (tudzież koń) jaki jest - każdy widzi. Schizofrenia - to jest w tej chwili to, co najbardziej przeszkadza zwykłemu użytkownikowi. Sam niedawno doszedłem do wniosku, że oni to robią dla nas - administratorów, żeby sprowadzić nas do poziomu szarego użytkownika…
Z rozrzewnieniem wspominam czasy, kiedy nie było “wtorków - niespodzianek” - a aktualizacja Office - oznaczała albo udanie się po konkretną poprawkę na stronę MS, albo - nową wersję pakietu.
A teraz? Teraz dostajemy coś takiego:
obraz
Już od samego komunikatu można dostać zawrotu głowy…

A ja tym czasem czekam, aż w końcu któraś aktualizacja Office rozwiąże problemy z kopiuj-wklej w Excelu …

Jak to g. wyłączyć? A tak:

W Edytorze rejestru zlokalizuj, a następnie kliknij podklucz:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Office\16.0\Outlook\setup
Wskaż polecenie Nowy w menu Edycja, a następnie Wartość DWORD (32-bitowa).
Wpisz DisableOffice365SimplifiedAccountCreation, a następnie wciśnij Enter.
Kliknij prawym przyciskiem myszy DisableOffice365SimplifiedAccountCreation, a następnie wybierz Modyfikuj.
W polu Dane wartości wpisz 1, a następnie kliknij przycisk OK .
W menu Plik wybierz polecenie Zakończ, aby zamknąć Edytor rejestru.

Sprawdzone, działa. Zostaje u mnie na stałe :slight_smile:

1 polubienie

W sumie ciekawe co jak zniknie panel sterowania i edytor rejestru oraz nie będą działać pliki reg i w CMD reg add.

Jakie problemy?

Będzie system bezobsługowy, bo nie będzie gdzie czego zmieniać … niczego nie będzie :stuck_out_tongue_winking_eye: No chyba, że pojawi się edytor rejestru UWP, napisany w Electron, leciutki, przyjazny, oszczędny, wydajny, że i8 klęknie …

PS
Kto to widział w Windows 10 w konsoli cmd coś robić! :smiley: