Pad do PC

Pad do PC…czy firma Esperazja i ich pady przewodowe za 30zł są coś warte?

Czy może firma Vakoss bezprzewodowy za ~40zł?

Ogółem chciałbym dwa pady do gier w stare gry, najlepiej z kablem minimum 2m lub bezprzewodowe ale tak aby się ze sobą nie gryzły…

360?

Esperanza to tani badziew. Vakoss chyba nie jest najlepszy i też tani

1 polubienie

Na allegro widzę po ~60zł.

Akurat te pady są bardzo ale to bardzo często podrabiane. Sam przyoszczędziłem 50PLN kupując pad xbox one pod series x i teraz leży w szufladzie. Jest to jedyny kontroler (a mam w sumie cztery), z którym rozłącza się w losowych momentach z moją konsolą.

Połaszczyłem się na oszczędność 50PLN, a koniec końców 200 wywaliłem w błoto. Nie wiem, może na PC działałby jak marzenie tyle, że mając konsolę już nie gram na blaszaku.

Choć może rzeczywiście mam pecha i akurat tego kontrolera nie lubi konsola i strzela fochami…

Ja nie miałbym czasu na granie. Tylko czasami z partnerką i dziećmi byśmy pograli w retro.

To zależy jaki pad chcesz typowy klasyczny najlepszym wyborem bedzie ten od xbox
inne tańsze alternatywy to mogą być pad od logitecha albo ten nietypowy od steam controler.

image
Taaa.

Córce kiedyś taki w jakiejś promocji kupiłem, sporo lat już śmiga, jest bezbłędny i bezproblemowy.

I widzisz daras sporo osób woli sterować ruchem na gałce bo skręt jest dokładniejszy i precyznijesz przy skręcaniu pod większym lub mniejszym stopniem przy klawiszach musisz puszczać bieg co pare s aby zrobić koretke.

i grając na gałce i atakując XY symetrycznie wychodzi lepiej trzymanie ręki na xbox więc w tym wypadku możesz zdjęcia z twarzą dać na odwrót.

1 polubienie

Przecież to nie ma kompletnie wpływu na symetrię.
Twoja teoria nie ma tez poparcia w statystykach, xbox to ciągle nisza.

mówię o samym padzie pod PC a nie dominacji konsoli względem drugiej… mylisz pojęcia.
Bo o tym jest dyskusja

Układ PS jest wygodniejszy.
Ludzie patrzą na tego krzywego pada Xboxa i myślą: “lepiej kupię PS bo tam chociaż pad normalnie wygląda”.

W tym zdaniu sam sobie zaprzeczasz myślą że jest wygodniejszy to nie znaczy że jest…
Pady z xboxa są popularniejsze od PlayStation bo xbox to microsoft i gry działają lepiej bo mają wsparcie w przypadku Sony trzeba korzystać z trzeciego softweru do wymuszenia pracy pada i to też nie zawsze się sprawdza.

Ogólnie jako konsola sama w sobie to Sony jest popularniejsze bo ma exclusive i ogólnie konsola jest wydajniejsza od xboxów a przynajmniej tak było… Dlatego jak tkoś ma pc to nie ma sensu kupować xboxa lepiej wybrać pomiędzy PS a PC.

Tylko jak już ci mówiłem rozwodzimy sie nad samym PADEM do PC a nie która konsola jest fajniejsza itd.
I co jest kluczowe w padzie to właśnie analogi coś czego nie ma na klawiaturze i daje w pewnych grach ruch precyzyjniejszy, dlatego jak ktoś chce grać na analogu to zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniem jest pad z układem takim jak Xbox. Bo grajać na padzie z dwoama symetrycznymi analogami to będziesz miał albo wiecznie dłoń niżej albo gimnastyka kciuka :smiley:

Temat był wiele razy wałkowany na różnych kanałach i nawet na reddicie / spider web ludzie chcą aby pad pod Playstation był wyględem jak ten z xboxa wtedy dało by im najlepsze połączenie ku zadowoleniu konsumentów.


Tyle że mając kompa i pada to raczej w strzelanki będzie używać myszy i klawiatury a do wyścigów i innych gier typu platformówki pada i tyle w temacie.
Jak chodzi o komfort i chęć zakupu pada od Sony traci jakikolwiek sens.

-Bump-

Jedyny plus gdzie ta symetryczność bez korzystania z analogów a jedynie samych przycisków może być dobrym wyjściem to chyba bijatyki typu Mortal Combat

Układ z Xboxa jest wygodniejszy i ten układ analogów od dawna był stosowany, nawet przed Xboxem. Już Dreamcast podobny miał (grzybek w miejscu krzyżaka, ale niestety jeden grzybek - edit.), później GameCube i wspomniany Xbox. Obecnie Switch i Pro Controller do niego też korzystają z takiego układu.
Pad z PS wygląda jak wygląda prawdopodobnie dlatego, że początkowo analogów nie miał, mając standardowy układ padów tamtych lat, nastawiony raczej do gier 2D. Dual Shock po prostu dodał analogi bez zmiany reszty i tak już zostało. A że PS gra raczej bezpiecznie i to się sprawdza, to nie zmienili tego później.

1 polubienie

Tego ostatnio zachwalali na Pepperze (ponoć działa też na PC).

To, który pad jest wygodniejszy to subiektywne odczucie. Ja przykładowo nienawidzę ustawienia gałek od Sony, gdzie kciuk muszę nienaturalnie wyciągać, a analogów używam do strzelanek, gier TPP, wyścigów czy bijatyk. Niemniej są osoby, które uznają pada Sony za wygodniejszy.

Teraz kwestia kompatybilności. Pady od M$ na W10 działają od strzału i większość gier nie ma z nimi problemów - mam na myśli również gry pisane pod sterowania dla X360. Pady od PS lubią mieć humorki i trzeba się czasem nakombinować by działały.

Mam pada od XBXOX Series X podłączony do PC. Póki co śmigam na kablu, bo nie mam adaptera bluetooth, z zakupem którego się wstrzymałem przez dziwna pracę kontrolera z laptopem po bluetooth - z jakiegoś powodu mieszają się teraz klawisze, choć początkowo nie było problemu. Prawdopodobnie kupię adapter od M$ za jakiś czas, który o dziwo najtaniej jest na ich stronie.

Jeżeli rezygnujemy z padów od XB czy PS, bo jakby nie patrzeć są drogie to wielu ludzi poleca właśnie pady od Logitech.

Dobrymi zamiennikami padów od XB są podobno pady Thrustmastera lub PDP.

Dokłądnie mam takie samo zdannie jak wyżej ciekawą opcją może być stream controler takie dośc całkiem inne wyjście te dotykowe 2 touchpady są zaje****

Ja ogólnie mam Klawaiture pada od xboxa jeszce starego pada no-name za czasów comodore kiedy kupiłem sobie pierwszego budżetowego pada do mojego pentiuma 3 żeby sobie pograć na emulatorze expse w Final Fantasy 7 czy tam Star Ocean 2 - stare kultowe jRPG też do dziś mi działa.

Ale jakoś nigdy za bardzo za padami nie przepadałem a od kiedy kupiłem steam controler to w jakieś mniej złożone RPG gdzie nie jest wymagany aim i duża ilość przeycisków aż tak bardzo to w łape ląduje właśnie pad od steam controler na necie można kupić funkiel nówki po 100-130 zł.

Kiedyś steam zrobił wyprzedasz bo skończył z produkcją padów i szły jak pączki z biedry za 30zł i teraz janusze co wykupili po 30zł odsprzedają właśnie po takich cenach a rok przed sprzedażą oryginalne chodziły po 250zł + więc nadal warto kupić ^^

Ale też trzeba uważać na ludzi co odsprzedają po starej oryginalnej cenie 200 zł czy nawet 250 nie warto…

Ja wziąłbym pad x360, bo to pancerne konstrukcje na lata za niewielkie pieniądze. Te nowsze to już nie to samo. Trzeszczą w ręce od nowości, a starymi można było gwoździe wbijać i nic im się nie działo.

Nie kupisz dzisiaj nowego pada X360 w normalnych pieniądzach, a to co lata po allegro to albo refurbish, albo podróby. Mnie się zepsuł odbiornik do PC. Nowy, oryginalny potrafi kosztować 200 zł, a podróby lub stara wersja za ok. 60-80 zł mają problemy z działaniem na W10 20H2 - chyba już na 2004 był problem. Sterownik wymaga uruchomienia trybu deweloperskiego i zmiany kilku linijek w pliki *.inf. Jak wersja z kablem to tak samo - podróby lub refurbish.

te nowe pady są też ok czasem komuś sie trafi jakaś uwalona wersja przy produkcji przez azjate który zaspal z przemęczenia na lini produkcyjnej podczas szybkiego lutowania ale idzie wymienić na nowy działający model ludzie właśnie bardziej chwalą te najnowsze pady bo uważają że są dopracowane względem starszej, a to że komuś trafi sie jakaś zła sztuka to nawet zasilacze od Seasnica też sie psują ofc nie ma co porównywać częstotliowści psucia sie Seasnica do jakieś bieda budżetowego silentiuma ale własnie tak samo sytuacja wygląda z padami od xbox nie ma co sie burzyć i warto kupić.

Niż ryzykować ze starymi padami bez gwarancji w wysokich cenach do tego.