Pamięć Ram do Z490M Gigabyte

Cześć,

Ponad 2 lata temu prosiłem o pomoc w złożeniu komputera do pracy. Ostatnio zauważyłem że jedna kość ram padła i zareklamowałem produkt. Miałem tam umieszczone:

Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 4 Blackout

Teraz pytanie, zamierzam powiększyć ram do 32GB i jakie kostki możecie polecić, zakładając że zareklamowane kości wrócą do mnie po gwarancji? Mam trochę mieszane uczucia, co do jakości ale może to po prostu pech.

Czy to jest ten kod pamięci: PVB416G320C6K ? Było coś pokręcane?

Nic nie kręciłem. Szkoda zachodu w moim przypadku. W gry nie gram. efektywność do mojej pracy była zadawalająca w formie z pudełka. Jedyne co, to były często „zapchane” prawie pod korek.

Dodatkowa informacja:
W sumie to padła tylko 1 z 2 kości, która była w zestawie. Bios bardzo śmiesznie to pokazywał. Widział 2 kości z czego wielkość 1 kości była = 0GB.

Sprawdź ten kod na pamięci. Przekładałeś pamięć do innego banku? Masz już odpowiedź producenta odnośnie reklamacji? Użyj programu memtest dla pozostałeś pamięci.

Tak, to dokładnie ta pamięć.

Robiłem tak:

  1. Zamiana miejscami. brak efektów
  2. Zmiana slotów, brak efektów
  3. Uruchomienie PC działa tylko na 1 kości ram,

Nie mam odpowiedzi. Dopiero dziś kości poleciały kurierem do sklepu, w którym zamawiałem.

Już za późno.

Niemniej bardziej zastanawia mnie co kupić i tak chciałbym rozbudować pamięć ram na 32gb łącznie… Wiec muszę dokupić 2x8 tylko zastanawiam się czy iść w ten sam model…

Jedną masz jeszcze przecież w komputerze chyba, że wysłałeś komplet.
Ja bym dokupił taki sam komplet zwłaszcza, że można go dostać w dobrej cenie (232 zł). Tylko jest niewiadome co na to reklamacja.

Rozumiem, że płyta jest sprawna, tak?

Tak, płyta sprawna. Z innymi kośćmi wszystko działa, wszystkie są widoczne i pracują prawidłowo. Wstrzymam się do czasu rozpatrzenia gwarancji z zakupem. Wtedy kupie 2x16 ale już innej firmy albo dokupię 2x8 jeżeli ją uznają. W zasadzie nie widzę powodu, dlaczego mieli by jej nie uznać, ale to się wszystko wyjaśni w najbliższym czasie.

Może ten temat cię zainteresuje

Ślicznie dziękuje za materiał, wyjaśnił mi już wszystko:)