Pamięc wirtualna zwiększona co zrobić

Mam problem a więc przejdę do rzeczy.

Mam laptoba toshiba satelite a200, i mam pamięć ram 2gb i wirtualną 2gb.

Teraz gdy wszedłem w informacje systemu pokazało że z pamięci fizycznej z 2gb przy włączonej przeglądarce i programie foobar 2000, jest dostępna 978MB.

A w wirtualnej pamięci z 4gb jest 2,87 GB.

Wcześniej miałem po 2GB dla każdej pamięci, i nie wiem w jaki sposób pamięć wirtualna się zwiększyła.

Wie ktoś jak to zmienić żeby było po 2gb ?

wystarczy wklepać do szukajki, rozmiar możesz na sztywno ustawić

malo-pamieci-wirtualnej-windows-t400814.html

http://www.trochetechniki.pl/Wirtualna- … ,1558.html

btw, nie sądzisz, że skoro win7 sam sobie zwiększył tą pamięć wirtualną, to znaczy że jest mu ona trochę potrzebna? Jak masz mało miejsca na partycji systemowej, to plik wymiany możesz przenieść na inną partycje

Masz pamięć fizyczną RAM 2GB oraz nie pamięć wirtualną 2 GB, lecz zapewne ustawiony plik stronicowania 2 GB. Musisz odróżniać te parametry! Jest jeszcze plik wymiany , który u Ciebie ma wartość 2 GB+2 GB, czyli 4 GB. Natomiast pamięć wirtualna w Twoim przypadku wynosi: (pamięć fizyczna 2 GB x 2) plus (plik stronicowania 2 GB), razem = 4+2, czyli około 6 GB!

Nie wierzysz? Szerzej i dokładniej możesz sprawdzić te parametry, o których piszę, (i ich terminologię) uruchamiając w swoim komputerze program Everest lub AIDA , pozycja Płyta główna > Pamięć. Tam wszystko sprawdzisz na bieżąco i czytelnie.

Krótko mówiąc, nic nie robić! Wszystko jest OK, póki nie otrzymasz komunikatu systemowego o braku pamięci wirtualnej.