Pentium D 940 3.0 GHz czy Core2 Duo

(Avatargt) #1

Witam zastanawiam się nad kupnem procesora.Rozmyślam nad tymi dwoma.

1. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27148

Fajny bo dwu jajowiec taktowanie spoko( 3.2GHz ) i cena przyzwoita - 799zł

2. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30678

To samo dwu jądrowiec ale mniejsze taktowanie ( 1.86GHz ) ale ponąc te nowy układ jest potęzny - 799zł

Co wy byscie wybrali.Mowią ze Core2 mniej sei grzejąi mniejsze zuzycie energii ale czy te taktowanie w porownaniu do D940 nie jest zbyt małe.

który z nich jest wydajniejszy ,którego bardziej opłaca sie brac ??

A moze jeszcze jakis inny P-IV Caleron albo cos z ADM

Bardzo zalez mi na wydajnosci a dwu rdzeniowe raczeje mają ją większą ??

(Clubbasse207) #2

dokładnie ...

a po podkręceniu bije fx na głowe ....

mineły czasy gdy taktowanie procka wyznaczało jego wydajność :slight_smile:

p.s. ciekawa "lektórka" do poczytania

czyli test nowego intela myśle że to powinno rozwiać twoje watpliwości :slight_smile:

zależy ... w programach wielowatkowych tak !

w programach ktore niepotrafia korzystać z wielu rdzeni to masz to samo jak bys miał jeden rdzeń ...

ale znowu masz i tak przewage nad jednym rdzeniem bo możesz używać dwa "procożerne" programy w tym samym czasie :stuck_out_tongue:

np :

grać i konwertować mpeg do divx :slight_smile: :smiley: bądz też skanować sysa lub cokolwiek innego :slight_smile:

(Avatargt) #3

moze znacei jakąs strone z testami tych procesorów

czy gra na 1. czy na 2. procku bedzie chodzic tak samo ??

czytałem ze ta pamiec 4mb w 940 ma dosc duzy czas dostępu

(Clubbasse207) #4

a czytałes mojego posta wyżej ? :?

jeśli nie to masz specjalnie dla ciebie napisze jeszcze raz

test nowego intela .

(Zolciak) #5

Core 2 Duo tylko i wyłącznie. To co akutalnie pokazuje w testach miażdży :slight_smile: Aż szkoda czytać porad aka winxp_15...

(Daniellasek) #6

mam pentium d 3.0GHz i jestem zadowolyny z niego i nie narzekam :slight_smile: Ale jak bym miał teraz wybierac to brałbym Core 2 Duo, to co testy pokazuja to jest bardzo dobry !!

(Avatargt) #7

author_vision barzdzo ciekawe i dlugie testy Core2 Duo które przeczytałem barzdzo dogłebnie i nnie znalazlem tam nic o prockach D930/940 oprócz wzmianki o poborze energi 930/940-**** 799zł **** 95W a Core2 Duo-Duo E6300 65W

Mimo to bardzo ciekawe po podkerceniu E6300**** -799zł(tego ktorego wybralem)z standardowych**1.86GHz uzyskano nieprawdopodobną wydajnos 2.83GHz identyczna co do E6700 **** 2.66 GHz - 2327zł**

Ale nadal nie wiem co z D 940 3.2GHz czytałem ze tez bardzo dobrze siękręcą ale jak to ma do wydajnosci

(Wigrus1) #8

cała seria P IV jest do bani, mimo, iż ma wysokie taktowanie, ni jak się to ma do wydajności, zdziwiłbyś się jak byś zobaczył ile kosztował ten D 940 przed wejściem conroe'a to byś się zdziwił. Chcą poprostu posprzedawać wyprodukowane procki i dlatego obniżają ceny. To jest normalne.

Zdecydowanie conroe :!:

(Aficio32) #9

Szkoda gadać. Tylko Conroe! !!

(Avatargt) #10

heh i mowią ze to jeszcze nie wszysko ze ta granica Core2 Duo E6300 nie zalezy w tym przypadku od procesora ale od płyty głownej a te testy były wykonywane na standardowym chłodzeniu powietrzem -mowią ze zmiana kilku rzeczy i ponad 3.0 Ghz nei bedzie zadna przeszkodą !!

(Bażant) #11

Gdyby tak dokladnie przeczytal to by wiedzial, że E6300 to jest calkowicie inna seria procow ktora dimetralnie sie rózni od starszych wersji, inna architektonika jest tych procow i nie mozna ich prownywać ze starszymi, nowe są potworami, a satre to robaczki. Teraz juz nie patrzy sie na taktowania i np. p4 moze miec taktownie 4GHz i nie bedzie dorastal do piet takiemu D2C :!:

(Avatargt) #12

Bażant gadasz głupoty od rzeczy - udowodnij to !!

bo ten tes swiadczy całkiem oo czym innym !!

E 6300 po podkręceni jest nie mal ze tak samo wydajny jak E6700 a wiec o co ci chodzi :?

Bażant moze juz sobie dzisiaj odpocznij bo ci sięchyba głowa przegzewa :stuck_out_tongue:

(Aficio32) #13

Bażant o co Ci chodzi . W tym krótkim zdaniu napisałem dokładnie to samo co Ty. Nie rozumię . Ale chyba Też Ci chodzi o to , że Conroe to dobry procek? :o

(Wigrus1) #14

Nobel a ty widzisz jaka jest różnica MHz obu procków? Pociągając conroe'a do 3,46 GHz P IV nie ma szans i oto chodzi, a nie o najlepszy proc P IV i najsłabszy z serii conroe, bo to mija się z cellem

(Avatargt) #15

A czy kto co takiego mowil ?? ?? ?? :x

Jezeli juz to wspominalem o porównaniu podkręconego C2D 6300 do normalnego C2D 6700 ze mają podobną wydajność

Co wam odbiło z tym P4 porównanie do D2C

(Wigrus1) #16

Tobie "odbiło" porównanie p iv do conroe,

ppytałeś się który lepszy procek, to odpowiadam, że conroe.

(McDracullo) #17

Core 2 Duo.

1. Wydajność

2. O/C

3. Cena

Obecnie nie ma na rynku nic wydajniejszego od niego (architektóry Conroe).

To Ty go porównujesz (założyłeś topic).

(Avatargt) #18

tak ale porownuje 2 jajowego D 940 z Core 2 Duo a nei z jakim marnym P4 - on juz poszed w zapomnienie - i chodzilo mi tylko o to

A wiec brac D2C na dobrej płyceio ładnie sei go podkreci jezeli bedzie tak apotrzeba i bedzie git super maszynka z grafa GF Galaxy 7600 Gs 1.2 ns gddr 256 :smiley:

(Aficio32) #19

Pochwalam wybór.

(JNJN) #20

OT-kosmos.JNJN

wigrus - proszę pohamować język,ostatni raz upominam.