Pentium D 940 3.0 GHz czy Core2 Duo

Witam zastanawiam się nad kupnem procesora.Rozmyślam nad tymi dwoma.

1. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27148

Fajny bo dwu jajowiec taktowanie spoko( 3.2GHz ) i cena przyzwoita - 799zł

2. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30678

To samo dwu jądrowiec ale mniejsze taktowanie ( 1.86GHz ) ale ponąc te nowy układ jest potęzny - 799zł

Co wy byscie wybrali.Mowią ze Core2 mniej sei grzejąi mniejsze zuzycie energii ale czy te taktowanie w porownaniu do D940 nie jest zbyt małe.

który z nich jest wydajniejszy ,którego bardziej opłaca sie brac ??

A moze jeszcze jakis inny P-IV Caleron albo cos z ADM

Bardzo zalez mi na wydajnosci a dwu rdzeniowe raczeje mają ją większą ??

dokładnie …

a po podkręceniu bije fx na głowe …

mineły czasy gdy taktowanie procka wyznaczało jego wydajność :slight_smile:

p.s. ciekawa “lektórka” do poczytania

http://pclab.pl/art20995.html

czyli test nowego intela myśle że to powinno rozwiać twoje watpliwości :slight_smile:

zależy … w programach wielowatkowych tak !

w programach ktore niepotrafia korzystać z wielu rdzeni to masz to samo jak bys miał jeden rdzeń …

ale znowu masz i tak przewage nad jednym rdzeniem bo możesz używać dwa “procożerne” programy w tym samym czasie :stuck_out_tongue:

np :

grać i konwertować mpeg do divx :slight_smile: :smiley: bądz też skanować sysa lub cokolwiek innego :slight_smile:

moze znacei jakąs strone z testami tych procesorów

czy gra na 1. czy na 2. procku bedzie chodzic tak samo ??

czytałem ze ta pamiec 4mb w 940 ma dosc duzy czas dostępu

a czytałes mojego posta wyżej ? :?

jeśli nie to masz specjalnie dla ciebie napisze jeszcze raz

http://pclab.pl/art20995.html

test nowego intela .

Core 2 Duo tylko i wyłącznie. To co akutalnie pokazuje w testach miażdży :slight_smile: Aż szkoda czytać porad aka winxp_15

mam pentium d 3.0GHz i jestem zadowolyny z niego i nie narzekam :slight_smile: Ale jak bym miał teraz wybierac to brałbym Core 2 Duo, to co testy pokazuja to jest bardzo dobry !!

author_vision barzdzo ciekawe i dlugie testy Core2 Duo które przeczytałem barzdzo dogłebnie i nnie znalazlem tam nic o prockach D930/940 oprócz wzmianki o poborze energi 930/940-** 799zł **** 95W a Core2 Duo-Duo E6300 65W**

Mimo to bardzo ciekawe po podkerceniu E6300** -799zł**(tego ktorego wybralem)z standardowych1.86GHz uzyskano nieprawdopodobną wydajnos 2.83GHz identyczna co do E6700 **** 2.66 GHz - 2327zł

Ale nadal nie wiem co z D 940 3.2GHz czytałem ze tez bardzo dobrze siękręcą ale jak to ma do wydajnosci

cała seria P IV jest do bani, mimo, iż ma wysokie taktowanie, ni jak się to ma do wydajności, zdziwiłbyś się jak byś zobaczył ile kosztował ten D 940 przed wejściem conroe’a to byś się zdziwił. Chcą poprostu posprzedawać wyprodukowane procki i dlatego obniżają ceny. To jest normalne.

Zdecydowanie conroe :!:

Szkoda gadać. Tylko Conroe! !!

heh i mowią ze to jeszcze nie wszysko ze ta granica Core2 Duo E6300 nie zalezy w tym przypadku od procesora ale od płyty głownej a te testy były wykonywane na standardowym chłodzeniu powietrzem -mowią ze zmiana kilku rzeczy i ponad 3.0 Ghz nei bedzie zadna przeszkodą !!

Gdyby tak dokladnie przeczytal to by wiedzial, że E6300 to jest calkowicie inna seria procow ktora dimetralnie sie rózni od starszych wersji, inna architektonika jest tych procow i nie mozna ich prownywać ze starszymi, nowe są potworami, a satre to robaczki. Teraz juz nie patrzy sie na taktowania i np. p4 moze miec taktownie 4GHz i nie bedzie dorastal do piet takiemu D2C :!:

Bażant gadasz głupoty od rzeczy - udowodnij to !!

bo ten tes swiadczy całkiem oo czym innym !!

E 6300 po podkręceni jest nie mal ze tak samo wydajny jak E6700 a wiec o co ci chodzi :?

http://pclab.pl/art20995.html

Bażant moze juz sobie dzisiaj odpocznij bo ci sięchyba głowa przegzewa :stuck_out_tongue:

Bażant o co Ci chodzi . W tym krótkim zdaniu napisałem dokładnie to samo co Ty. Nie rozumię . Ale chyba Też Ci chodzi o to , że Conroe to dobry procek? :o

Nobel a ty widzisz jaka jest różnica MHz obu procków? Pociągając conroe’a do 3,46 GHz P IV nie ma szans i oto chodzi, a nie o najlepszy proc P IV i najsłabszy z serii conroe, bo to mija się z cellem

A czy kto co takiego mowil ?? ?? ?? :x

Jezeli juz to wspominalem o porównaniu podkręconego C2D 6300 do normalnego C2D 6700 ze mają podobną wydajność

Co wam odbiło z tym P4 porównanie do D2C

Tobie “odbiło” porównanie p iv do conroe,

ppytałeś się który lepszy procek, to odpowiadam, że conroe.

Core 2 Duo.

  1. Wydajność

  2. O/C

  3. Cena

Obecnie nie ma na rynku nic wydajniejszego od niego (architektóry Conroe).

To Ty go porównujesz (założyłeś topic).

tak ale porownuje 2 jajowego D 940 z Core 2 Duo a nei z jakim marnym P4 - on juz poszed w zapomnienie - i chodzilo mi tylko o to

A wiec brac D2C na dobrej płyceio ładnie sei go podkreci jezeli bedzie tak apotrzeba i bedzie git super maszynka z grafa GF Galaxy 7600 Gs 1.2 ns gddr 256 :smiley:

Pochwalam wybór.

OT-kosmos.JNJN

wigrus - proszę pohamować język,ostatni raz upominam.