Petycja do dobrych programów dot grafik na stronie

Witam serdecznie

ta petycja powstała wyniku zaśmiecenia portalu zbyt duzymi grafikami przy newsach , pewnych skrawności brutalności tresci

np jak dzisiaj http://www.dobreprogramy.pl/John-McAfee-chce-poskromic-samowole-aplikacji-na-Androida.-Jego-bronia-jest-Cognizant,News,52186.html  celowana bronią w skroń mcaffe,

celem tej petycji jest nazbieranie podpisów pod

zmianami na portalu dot grafiki w newsach

1 - zmniejszenie wielkości o 30%

2 - grafiki treściami nie kontrowersyjnymi

pukt 1 ma celu zmniejszeniu grafiki na stronie żeby było mniej grafiki niż tekstu

punk 2 chodzi o zawartość dodanych grafik do nie których newsów ,która nie powinna być pokazywana dzieciom , jestem pewien ze na tym vortalu są  dzieci wieku 10 lat

Jeśli jesteś za podpis się pod tą petycją

StarterX4

Popieram petycję.

 

Pozdrawiam

tomeeek64

 

Musisz się bardzo nudzić w domu…

Poparłbym, ale pod warunkiem że grafiki zmniejszone byłyby o 31,5%.

Dodatkowo czcionka powinna być zmniejszona do wielkości liczby pi.

Drugi punkt jest według mnie sensowny. Jednakże z tym rozmiarem grafik, to faktycznie, sporo przesady w tej petycji jest.

Reklamy pochodzą z zakupionych przez grupę o2 pakietów grafik. Zresztą, pojawiają się tak durne od czasu przejęcia przez o2.

Ja bym się przyzwyczaił, jak nie pasują wam grafiki to wyłączcie sobie je, albo czytajcie DP za pomocą Lynx

@aeroflyluby, z tego co zrozumiałem, tu chodzi o grafiki w artykułach, a nie reklamy. Chyba, że źle to zrozumiałem.

Grafiki jest niemal zawsze o wiele mniej, niż tekstu. 

Przynajmniej w moich materiałach :D.

 

Forester, może lepiej zajmij się walką z praktyką rozbijania tekstów na 100 podstron, której w DP nie znajdziesz przecież. Nasze publikacje są podawane w formie przyjaznej dla Czytelników. Jeśli cierpisz z powodu widoku broni, to cóż, niektórzy mężczyźni tak mają, że się broń im nie podoba. Ale żeby przywoływać Think of the Children, to już po prostu niesmaczne. Może wszędzie powinny być wizerunki Teletubisiów w takim razie, by mózgi niemowląt przeglądających DP nie uległy szokowi?

 

A może zaczniemy używać skrajnie uproszczonego słownika i tematyki, by 10-letnie dzieci nie musiały cierpieć z powodu zetknięcia z treściami zbyt trudnymi?

 

Cenzorze, ocenzuruj się sam!

Tak na prawdę, to regulamin dobrychprogramów porusza już tę kwestię:

Ale też:

Tak więc raczej punkt 2.1, a raczej część punktu 2.1:

dotyczy użytkowników na forum.

 

Dobrze byłoby ujednolicić regulamin portalu, bloga i forum, a szczególnie tych dwóch ostatnich.

@eimi jak psiałeś na starej wersji było tam inaczej tekst klarowny grafika mała i nie przerywała w połowie czytania newsa jak jest teraz , przejrzyj newsy i zobacz większość grafiki nie pasuje do wydarzenia.

Absurd.

Zdjęcie w przytoczonym newsie jak najbardziej pasuje. John McAfee nie jest święty- jest bardzo kolorową postacią. News dotyczy jego pomysłu więc jego zdjęcie jest jak najbardziej słuszne. Warto zwrócić uwagę, że jest to jego własne zdjęcie.

Oburzanie się na broń w zdjęciu jest irracjonalne. Dzieci w wieku kilku lat biegają z pistolecikami i karabinami z bazarów i nikt nie ma nic przeciwko. Ale jak się pojawia broń na zdjęciu to wieelkie halo.

Gdzie tam z pistolecikami i z karabinami biegają. W CSa i inne FPSy grajo i się zabijają tam i co nie tylko :P.

Dokładnie. Nie tylko grają w gry i zabawy z przemocą ale i oglądają filmy jak np .Harry Potter (kto oglądał ten wie, że jest tam sporo przemocy).

Nie widzę nic złego w tym, że dzieci poznawają również te mniej przyjemne aspekty życia.

Ja w wieku ponad 6 lat uwielbiałem oglądać np. Archiwum X czy program Nie do wiary.

Nie spowodowało to jakoś, że latam z giwerą po mieście i celuję w przechodniów czy panicznie boję się przemocy, duchów i kosmitów :stuck_out_tongue:

 

Co do UFO - nawet bym z nimi chętnie pogadał, dał się porwać- jeśli są oczywiście :smiley:

A co do pierwszego punktu, to dlaczego grafika ma być mniejsza od tekstu? I tak na Lumii mam dość małe grafiki. I jeszcze je zmniejszać?

Dużo osób w dzisiejszych czasach korzysta z urządzeń z ekranem mniejszym od 10 cali. I takie osoby będą miały utrudnione przeglądanie stron portalu.

Popieram. Do dziś kojażę news o przekroczeniu wartości Bitcoina 1000$ - Zdjęcie tulipanów tak duże, że mogłoby robić za tapetę.

 

Wielkość powinna być z góry określona przez portal.

Zdjęcia swoją treścią powinny albo sygnalizować co znajduje się w newsie albo z nich zrezygnujmy - w większości to są zdjęcia nic nie wspólnego z wiadomością:/

Odpowiem na petycje jak ogrodnik nie przesadzajcie! dobrze jest!

po za tym dp nie kierowane są raczej niemowlakom… kogo z wasz szokuje broń przy skroni? rozumiem jak były by to cycki albo coś innego które to źle “kojarzom  się inforamtykom” i specom od wszech wiedzy…:] 

 

Bo tekst potrafi więcej przekazać niż grafika? Zwłaszcza, że grafika często nie ma nic wspólnego z wiadomością.

Mozna by było wykonać skalowanie grafiki w javacript zależnie od user ageta na pc male a na smartfona większe i niebyła nie wygody dla komputerów wzgledem wygody userów tabletow/smartfonow.