Piłka Nożna na PC - prośba o pomoc w wyborze

Witam

Ponieważ mam mały głód w temacie piłki nożnej na siedząco ( :stuck_out_tongue: ) chciałbym byście doradzili, jaką grą powinienem się zainteresować.

Nie jestem za bardzo na bieżąco i wiem tyle, że rynek podzielony jest podzielony na zwolenników PES 6 oraz FIFY 2007.

Z tego co zdążyłem wyczytać to do PESa należy ściągnąć jakiegoś moda, który ma ponad 1gb ( :o ) żeby móc cieszyć się aktualnymi składami, rzeczywistymi nazwami zespołów itd. natomiast FIFA wiernie odwzorowuje sprawy licencyjne natomiast troszkę gorzej z grywalnością (?)

Nie chciałbym by fani obu tych gier obrzucali się wzajemnie błotem bo nie o to chodzi - jedni wolą serię PES, inni FIFĘ.

Moje pytania:

  1. Czy w PES i FIFIE można grać padem?

  2. Jak wyglądają sprawy transferów i zakupów zawodników w obu ww. grach?

  3. W której z tych gier jest ładniejsza i płynniejsza grafika? W której są mniej kanciate postacie?

  4. Skąd pobieracie owe uaktualnienia (zespoły, zawodnicy, ciuchy) do PES 6 i FIFY 2007?

  5. Jak ma się sprawa z Orange Extraklasą, polskimi klubami oraz teamem narodowym?

  6. Która z tych gier pójdzie na wyższych detalach na takim sprzęcie?

Sempron 2500+

1GB RAM

Palit Radeon X800GTO 256/256

  1. Czy jest inna piłka na PC na którą warto zwrócić uwagę?

  2. Co jeszcze dobrego i złego powinienem wiedzieć o omawianych grach kopanych? Podsumowując, którą wg Was wybrać?

Z góy dziękuję za wszelkie odpowiedzi w temacie :slight_smile:

Pes 6 fajne sztuczki

mozna w obydwu

wg.lepiej w fifie

fifa ma ładniejszą grafe

fifa ma licencie więc lepiej(po pobraniu uaktualnienia do fify najnowszy skład)

do fify jest specialna strona

obydwie na najwyzszych

raczej nie ma

pes na tragiczny dzwięk, i z tego co wyzej napisałem bierz fife

JUDGE bierz PES 6 :stuck_out_tongue: o wiele lepsze.

Tak.

W oby dwóch grach możesz to bez problemu robić.

PES 6 ma lepszą grafe.

http://www.issonline.pl/

Oby dwie powinny.

Nie,

PES 6 :!: :slight_smile:

grałem w Fife i w PES! !!

Najlepiej zainstaluj dema obydwu gier :slight_smile:

Swoją drogą ja przerzuciłem się z FIFY na PES :stuck_out_tongue: Dlaczego? O wiele lepsza grywalność i “naturalność” postaci.

Same nazwiska i nazwy składów można ściągnąć z plikiem, który ma pare kB. Inna sprawa jest ze strojami - tutaj już ok. 50mb trzeba ściągnąć (kitserver).

Ale to już jest nieobowiązkowe :slight_smile:

Heh, widziałem tą grę u kogoś na laptopie :slight_smile:

Niedokładnie się w pierwszym momencie przyjrzałem i zapytałem gościa jaki mecz ogląda (sic!) a on na to że to gra :lol:

I tak poznałem UEFA CL :-o

Grafika przednia, płynne ruchy zawodników, świetna gra :slight_smile:

Jednak brak teamów narodowych dyskwalifikuje tą piłkę w moich oczach niestety… :frowning:

Dlatego chyba nadal waham się między PES a FIFĄ.

PES 6 chyba nic tu uzasadniać nie trzeba :slight_smile:

FIFA rzecz jasna. Najlepsza kopana na PC :smiley: Licencje na wszystko, ładna grafika, przyjemny interfejs, rozbudowana kariera, puchary itp. Dla fana piłki nożnej nie ma nic lepszego.

Polecam PES6 . Uzasadniam :

  1. W PES6 można grac padem , w FIFIE nie jestem pewien .

  2. W FIFIE wyglądają dużo lepiej (niedługo FIFA będzie managerem a nie symulatorem ;]) aczkolwiek w PES6 tez sprawa ma sie całkiem nieźle .

  3. w PES6 grafika jest o niebo lepsza a i sam engine gry działa niebo lepiej niż FIFOWY .

  4. :google:

  5. W FIFIE Orange Ekstraklasa jest i wszystko z nią tam dobrze . Natomiast w PES6 na razie jej nie ma lecz po zainstalowaniu patcha można ja mieć .

  6. Chyba PES6 lepiej będzie działał na maszynie która opisałeś jeżeli ustawisz wyższe detale .

  7. Dokładnie nie wiem - te dwie gry to liderzy .

  8. Hehe , ciężko uznać czy to plus czy to minus ale czasem ten polski komentarz potrafi nieźle rozbawić ;] . Tak ogólnie gry nie maja większych bugow .

:hahaha: i tu i tu się da :stuck_out_tongue:

według mnie FIFA wygląda dużo ładniej

zainstaluj dema gier, bo to kolejny temat intel vs amd, nvidia vs AMD (ati), alen versus predator itp… dema ściągniesz, pograsz i będziesz wiedział co Ci bardziej przypadło do gustu :slight_smile:

dyskusja zbędna , oczywiście że PES6 z patchem na licencje , fifa żałosna gra dla dzieciaków którym podoba się antypiłkarz ronaldinho , ten sam denny poziom piłkarza jak i gry

Każdy chwali swoje :stuck_out_tongue:

Mi sie w pes podoba to że jest bardzeij realny. Fifa ma fajny tryb menadżerski

Zapoznałem się dokładnie ze wszystkimi odpowiedziami, za które bardzo dziękuję zarówno zwolennikom PES’a jak i fanom FIFY :slight_smile:

Prawdopodobnie jutro w sklepie podejmę ostateczną decyzję ale zanim to nastąpi chciałbym dopytać o szczegóły trybu menedżerskiego.

- W jaki sposób rozwiązano w obu ww. grach system handlu zawodnikami? Są jakieś okna transferowe czy można handlować kopaczami przez cały sezon w okresie ligowym?

- Czy “komputer” także dokonuje jakichś transferów między drużynami?

- Za co kupuje się w omawianych grach zawodników? Jaki jest sytem zakupów?

- Czy można kupować stworzonych przez siebie zawodników (PES i FIFA)?

- Czy są jakieś odgórne ograniczenia i limity w transferach? Czy mamy pełną kontrolę nad zakupami czy też gdzieś tam siedzi jakiś “zarząd”, który patrzy nam na ręce decydując o naszych zakupach i polityce transferowej? :wink:

Takie troszkę menedżerskopodobne pytania ale nt. grafiki i grywalności już się nieco dowiedziałem a chciałbym jeszcze wiedzieć jakie gracz ma możliwości ingerowania w skład itd :slight_smile:

fifa jest duzo lepszym menagerem piłkarskim niz pes

A ja napisze cos od siebie (prawdziwy fan pilki kopanej):

PES6, PES6, PES6 i jescze raz PES6… Dlaczego ???

Bo sklady mozna uaktualniac, za pomoca pliku, ktory nie wazy nawet 1mb, w tym pliku znajduja sie takze nowe stroje (oryginalne), oryginalne nazwy druzyn itp… Po prostu luzik !!

Alinek ale PES 6 ma niewyważony poziom trudności :!:

W dodatku komentarz tak mnie zniechęcił, że odechciało mi się w to grac bardzo szybko :? A wielkim fanem (a raczej fanką) piłki nożnej także jestem.

Jet PES6 jest o wiele trudniejszy :wink:

Więcej kiwek jest i ogólnie gra jest bardziej widowiskowa.

W FIFIE wszystkie akcje są podobne, a co bramkarze wyrabiają to już ręce opadają (przy akcji 1 na 1 bramkarz stoi w bramce :? ), natomiast w PES6 już jest z tym lepiej.

Co do menedżerstwa - w obydwu grach komputer dokonuje transferów, przy czym w PES można ustawić, czy zawodnicy będą chętnie do Ciebie przychodzić, czy komputer będzie robił dużo transferów itp.

O ile pamiętam, to w FIFIE można było ustawić tylko 3 style gry w ataku. W PES możesz każdego piłkarza ustawić w dowolnym miejscu na boisku, kazać każdemu poruszać się w ataku w którą stronę chcesz (tzn. do środka boiska, do linii bocznej czy po prostu do przodu).

Jeszcze jedna sprawa - komentarz. W obydwu grach polski jest denny :stuck_out_tongue: Lecz tutaj FIFA wygrywa. Jednakże radzę go wyłączyć, ew. nie instalować polskiego języka :slight_smile:

Zresztą już wcześniej wyraziłem swoją opinię i chyba nigdy jej nie zmienię. Po grywalności PES FIFĘ rzuciłem w kąt. A kiedyś byłem wielkim fanem FIFY :wink:

Kiedyś grałem w FIFE jak jeszcze nie wiedziałem co to PES ( wtedy ISS), ale od roku 2001 tylko ISS/WE/PES.

Wszystko zależy czego oczekujesz od gry. Jeżeli oczekujesz dobrego trybu managerskiego to w Fifie jest lepszy, choć bardzo sztuczny.

A jeżeli oczekujesz realizmu i grywalności to PES.

Grafika w FIFIE jest ładna, ale tylko na animacjach, bo w czasie gry wygląda to nienaturalnie jak samo poruszanie się po boisku.

Jeżeli grasz w piłkę w “realu”, znasz się itp. to PES będzie najlepszym wyborem. Każdy mecz jest inny, każda akcja również. Możliwości taktyczne są dużo większe niż w FIFie. Żurawski nawet o tym mówił. PES właściwie to gra konsolowa dlatego padem gra się najlepiej. Najlepiej jakbyś zagrał w dema obydwu gier i sam porównał. W PESie masz również wiele możliwości edycyjnych. Możesz mieć nieograniczoną ilość stadionów ( ja mam ok. 300 :smiley: ), stroi. Każdemu piłkarzowi możesz dać unikatowe korki. Każdy może mieć oryginalną twarz. Ja już nigdy nie wrócę do FIFy, 2007 zainstalowałem, rozegrałem kilkanaście meczów i po tygodniu odinstalowałem.

Największą zaletą PESa jest gra z żywym przeciwnikiem. AHH te emocje na turniejach z kumplami. Przekleństwa co 2 słowo ( a może każde :slight_smile: ), rzucanie pada o ścianę/podłogę, kiedy traci się bramkę, mimo że jest się lepszym ( winna jest pogoda, pad mi sie zaciął, masz lepszą drużynę, Adriano to czołg, je… farciarz… :slight_smile: )

W FIFE grać można, ale mi to nie sprawia przyjemności. Wszystko jest sztuczne i schematyczne.

Powiem tak troche nie typowo to porównac Pes jest typową grą na konsole i lepiej niech ich sie trzyma. Graficznie wolę Fife pes mi sie odechcewa. Che Ci się meczyć w Pesie ze ściąganiem zasranych aktualizacji ? Na początek bedzie lepsza fifa w Pesie możesz nie dac sobie rady. No niepowiedziałbym że zachownie bramkarza w fifie jest beznadzijejne. Jak sterujesz sam bramkarzem i jesteś dobry w te szachy to potrafisz zdziałać cuda (kosa na Rooneyu hehe:D) piąstkowanie piłki zamiast jej łapania itd. Wiadomo każda gra ma minus ale według mnie to Pes jest typowym konsolowcem i lpeiej niech tak pozostanie. Uważacie że grafa jest lepsza w Pesie? Grafika na konsole jest efektowna i dla tego tylu ludzi to mami ale tak naprawde fifa ma lepiej dopracowaną. W fifie lepsze komentarze, Menadzerska kariera, transfer piłkarzy, Łatwiejsze do rozgryzienia menu dla początkujacych. Zaletą pes jest to że ma tylko efektowną grafike (nie piękną tylko efektowną) jest mniej monotonne od fify i bardziej dla zaawansowanych graczy. Nie reklamuje fify tylko doradzam Ci co byłoby lepsze na początek