Pilna pomoc: w grach monitor mruga, czasami na ułamek sekundy ekran jest totalnie czarny

Witajcie, potrzebuje pilnej pomocy co robić. Tracę już cierpliwość, W grach monitor mruga, czasami na ułamek sekundy ekran jest totalnie czarny, czasami na 1/4 ekranu. Również podczas grania komputer lubi się od tak zrestartować. Gdy patrzę na radeon software, temperatury są jak najbardziej okej. Bardzo proszę o pomoc, nie mam pojęcia co robić.
Specyfikacja komputera:
MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X
Gigabyte X570 AORUS ELITE
AMD Ryzen 5 3600
[HyperX 16GB 3200MHz Predator RGB CL16 (2x8GB)
Seasonic Core GM 650W 80 Plus Gold

Wygląda na kartę, pamiętam, ze chyba niedawno kupiłeś, czyli pewnie gwarancja. Bo sterowniki pewnie już reinstalowałeś?

Nie reinstalowałem. Tak kupiłem niedawno, 3,4 tygodnie temu myślę…
Powiedz mi proszę jak mogę je odinstalować bo nigdzie w programach i funkcjach nie widzę. Może już z nerwów…

Odinstaluj to tutaj, odinstaluj kartę w menadżerze WIndowsa i pozwól by Windows pobrał “swoje sterowniki”. Może najnowsza (?) wersja ma problem ze stabilnością…

@LORDEK coś narzekał na najnowsze sterowniki.

Można tylko sprawdzić czy są nowsze sterowniki, i sprawdzić ich szczegóły, nigdzie nie widzę tutaj takiej opcji. W jaki sposób ma być podpisana karta w menedżerze zadań?

Dobra mam, odinstalowałem to oprogramowanie razem ze sterownikami, pobierają się w tej chwile same

Warto dodać, że podczas tego procesu odinstalowania i instalowania ekran mrugał dokładnie tak samo jak podczas gry, więc mam nadzieję, że to tylko sterowniki

Norma. Przeszedł z dedykowanych na standardowe, musiał się “przekalibrować”.

O ile zrobiłem dobrze odinstalowałem ten sam efekt…
Swoją drogą powiecie mi czy temperatura złącza wynosząca czasami 110 stopni jest normalna?
Mam dwie rubryki, jedna właśnie ‘Bieżąca temperatura’ oraz ‘temperatura złącza’. Ta pierwsza praktycznie nigdy nie przekracza 70 stopni.

złącza czego? Gdzie to jest? 110 wygląda jakbyś ciekłym azotem miał to chłodzić?!


Nie mam pojęcia
czego złącza. zerknij na to.
To zdjęcie podcazs grania w wymagające gry.

32stopnie w idle? Wygląda OK.
…ale miałeś zdezinstalować WSZYSTKIE dodatkowe sterowniki i programy i zostawić tylko sterowniki WIndowsa. TZn. te, które Windows sobie sam wgra, jeżeli na nich byłoby stabilnie, to mamy winnego, a tak… zaczynamy kombinować coraz nowe rzeczy. :wink:

W jaki sposób to zrobić?

Odinstaluj to software, które masz na screenie. Później odinstaluj kartę w menadżerze. Windows sam pobierze sterownik z netu. Nie wiem, może ustawiłeś jakieś tryby boost i stad te problemy. Obiektywnie 110c może powodować niestabilność.

Ten software ustawił jakiś tryb boost i dostroił gpu oraz vram, może przez to…
Wszystko jasne ale w jaki sposób odinstalować kartę przez menadżer?

Jak już pozbędziesz się Radeon blabla, to prawy myszy na mój komputer-> sprzet/urządzenia-> rozwijasz listę i prawy myszy na rx 5700 i “odinstaluj” :wink:


Czy to chodzi o tę kartę microsoft? żadnej innej nie ma

Czy jest odinstalowana. OK. To kliknij aktualizuj, a jak nie pomoże “wyszukaj aktualizacje windows”/ uruchom ponownie. Powinien za moment zacząć szukać.

Dobra, czyli tearz już normalnie ze strony sterowniki do karty pobrać, czy pobrać ten software?
Czy mówisz o tym microsofcie…