Pilna pomoc: w grach monitor mruga, czasami na ułamek sekundy ekran jest totalnie czarny

Nic.
Odinstaluj tę kartę, może W10 sam zainstaluje 5700.
Jak nie, to “aktualizacja” tej pozycji.
Chodzi o to żeby uruchomić gre z Radeonem, ale bez tego całego software, jeżeli będzie czysto… jest winny.

Okej, mam napisane, że mam 2 dostępne aktualizacje: micro devices blablabla. Pobrać je teraz czy wejść najpierw do jakiejś gry?

Pobieraj:)

Dobra już klikam

OK, teraz po prostu wejść do gry? Te aktualizacje się zrobiły, nie pobierać żadnych innych sterowników?

Jeżeli w tamtej karcie menedżer masz teraz rx 5700-> odpal grę.
Jeżeli “nie wykrył” i psize “inna karta”, to pobierz ze strony producenta sam sterownik, ale z 1-2 wersje starsze do Twojej karty.

Mam rx, odpalam

No to czekamy. :wink:

Słuchaj! Działa! Nic nie przerywa, nic sie nie zrestartowało! Jestem CI ogromnie wdzięczny.
Ale mam wrażenie że troszkę fps’ów ubyło, tak miało być?

Efekt uboczny, odinstalowałeś te najnowsze sterowniki, które trochę poprawiały.
Dodatkowo nie masz Radeon software i nie ustawiłeś trybu “boost”.

Poczekaj do następnej aktualizacji tego oprogramowania i spróbuj wgrać nową wersję, jak będą problemy-> zrób tak jak teraz. Ogólnie ja w swoim dziadzie rx 560 nawet w Radeon software nie uruchamiałem żadnych boostów.

Ok dzięki wielkie, a w jaki sposób mam się dowiedzieć o nowych wersjach amd software, żeby je zainstalować?

Zobacz jaką masz w pobranych, i zajrzyj za dwa tygodnie czy miesiąc na www amd.
Tak w sumie, jak masz czas na zabawę, to możesz zainstalować to oprogramowanie Radeon. Przy instalacjach zaznaczaj tylko wszędzie, że chcesz zbalansowany. W najgorszym wypadku wiesz już jak wrócić do stanu stabilności. :wink:

Już chyba poczekam te 2 tygodnie haha
A co z tymi sterownikami? Jak dostanę powiadomienie na mejla że są nowe to pobierać same oprócz radeona?

Pojęcia nie mam, ja sterowniki potrafię aktualizować dopiero po reinstalacji Windowsa. :wink: Możesz pobrać, najwyżej będziesz się bawił w usuwanie później, a może wydajność lepsza wyjdzie. Pamiętaj tylko z tym Radeon Soft. i “podkręcaniem” nie przeginać. :wink:

Co do najnowszych sterowników AMD to jeżeli masz problemy z migotaniem ekranu czy czarnym ekranem to wyłącz Enhanced Sync. U mnie też był problem w grach, ale o dziwo teraz działa, a wystarczyło uruchomić ponownie komputer po aktualizacji - instalator nie wymusza ponownego uruchomienia, ale u mnie pomogło. Tknęło mnie gdy zobaczyłem, że MSI Afterburner ma problemy z prawidłowym odczytaniem zegara i temperatury.

Masz RX 5700 więc najnowsza wersja Adrenalin tj. 20.1.1 jest jak najbardziej dla Ciebie, bo właśnie te karty zyskują najwięcej.

BTW. przed instalacją polecam w trybie awaryjnym użyć DDU. Przed usunięciem sterowników z pomoca tego programu w jego ustawieniach zablokować aktualizację sterowników z Windows Update (ostatni checkbox):

A i jeszcze jedna porada. Zakualizuj BIOS płyty o ile jeszcze tego nie zrobiłeś oraz zainstaluj sterowniki chipsetu:

https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/x570

Bios jest już najnowszy wygrany F11 A chipset z tego co pamiętam również.
Zaraz sprawdzę twoją radę i dzięki bardzo!

A post was split to a new topic: Problem z RX 5700 XT