Piractwo, a co to takiego

znajać już statysktyki już naszych internautów, to już 3/4 polski siedzi w tym nielegalnym oprogramowaniu, bo cóż, kogo to stać na orygianlane oprogramowanie, zwłaszcza, kiedy to tyczy się oprogramowań, ze stron zachodnich.

Tam proponują za dolce kupno niejednego programu, penwie że są dobre, skoro za to się płaci, ale ile?

Już się nie na jednego nadziałem, także oferują kupno za pomoca karty kredytowej, lub pośdrednictwem PayPall, nie wiem co to znaczy PayPal, to co za firma, ale z pewnością nie taka jaka powinna być.

Już sie chyba nadziałem na nią, także nie polecałbym nią

Natomiast co do oprogramowania oryginalnego, to z pewnością nie każdego stać na to, popdejrzeamm, że wziąść pod karę takich którzy korzystają z nielegalnego oprogramowania, to 3/4 Polski, to należy do takich.

Skłądamy sobie komputery tanim kosztem, który potem więcej pochłania na poprawki, nie wiem jak u kogo chodzi taki komputer, ale skoro to się walczy z piractwem, to proponuję, aby to może zacząć od naszych dovhodów, które są w stosunku do krajów bardziej rozwiętych gospodarczo zarabiają i maja karty kredytowe, które im pozwalają na takie zakupy online.

Także przyjrzyjmy się temu z bliska.

Nic dziwnego że wiellu użytkowników ścuiąga sobie oprogramowanie ze stron zagranicznych z ckracami, które już są zabronione.

Ale co w tym przypadku robić, skoro to takie oprogramowania sąlepsze od tych darmowych. Już nieraz się przekonałem o tym.

Darmowe oprogramowania mnie nie przekonują, także nie ma o czym tu rozmawiać.

Co do płatnych oprogramowań, to przedewszystkim nasjpierw trzeba uregulowć cenę, kt.óra by zaspokoiła nasze potrzeby finansowe, a dopiero wymagać od nas legalnych oprogramowań.

Takie jest moje zdanie o tym

No i co z tego wynika ??

Bo jak dla mnie totalne nic :stuck_out_tongue:

A moje zdanie jest takie, zrób Photoshopa CS 2 i sprzedawaj za 10 zł wtedy pogadamy.

Hmm… Ja wole korzystać z darmowego softu dopóki nie stać mnie kupić płatnego, co z tego, że masz płatny zcracowny skoro nie masz dostępu do poprawek osobiście mam rodzine za granicą i oni mi kupują taniej a ja im wysyłam kase :smiley:

Jakieś źródła czy “wydaje mi się” ??

Ciekawe wytłumaczenie - skoro tak jest, to dlaczego na zachodzie też istnieje ten problem ??

A u nas nie ma :roll:

Zresztą, takie bełkotu nie czytałem dawno. Może zacznijmy od jasnego konkretyzowania swoich myśli.

Z polskiego 1

:-s

Zacznijmy od tego , że nie ma sposobu na zwalczanie piractwa i zapewne nie będzie…

Z Polskich Też :wink:

Propo tego darmowego oprogramowania , to zależy o czym mówisz…

Np : SpybotSD jest o wiele lepszy od jakiegoś płatnego SpyKiller czy innego shitu…

Tak samo Registry Mechanic to pikuś w porównaniu z darmowym RegCleaner…

Albo kwestia antywirów przede wszystkim zdrowy rozsądek zastąpi nie jeden najlepszy antyvirus

Mówisz o tym żebu uregulować cene , ale producenci też muszą z czegoś żyć…?

Np : Pracujesz nad łindołsem xx czasu , i gdy już ukończyłeś swoje dzieło wpuszczasz je wobieg za free?Napewno nie!..

Ale z drugiej strony , człowiek już taki jest , co byś miał do wyboru zapłacić za kasperskiego xxx zł czy poczekać góra 7 minut i pobrać z eMule to samo tylko za free?

Jeszcze kwestia darmowego softu , to na moim PC znajduje się Ponad 60

% darmowych progrosów i spełniają się o niebo lepiej niż jakiś super płatny progros :stuck_out_tongue:

O to jest do rzeczy, chyba rozumiemy się wzajemnie

Ja nawet tego w całości nie przeczytałem bo za gorąco mam w domu aby się zastanwaiać.

Ale zawsze ktoś się znajdzie aby piracić i na to rady nie ma :stuck_out_tongue:

Ja już miałem wiele darmowych programów i nic z tego, nie ma to jak płatny program.

Miałem regcleara, którego musiałem wykasować, bo miałem takie jakieś śmieci, że nie wiedziałem skąd one pochodzą.

Teraz mam obecnie “winxp manager” i jestem z niego zadowolony, ale to tylo dzięki komputerowi świat, ktory tam był w pełnej wersji w dodatku z kluczem aktywacyjnym

Tylko, czy aż ??

Brawo dla Ciebie za odkrycie prawidłowej drogi postępowania a nie pójścia na łatwiznę w postaci ściągnięcia cracka. :slight_smile:

Myślisz że na zachodzie wszyscy mają drogie wersje komercyjne ??

Zapewniam cię że gro osób korzysta z wersji gazetowych (kwestie prawne załatwił w tym wypadku wydawca gazety). My możemy się cieszyć pełną legalną wersją programu wartego nieraz kilkaset złotych za cenę gazety (a na to stać już większość). Chyba wydatek kilkunastu złotych wart jest tego.

Ale niektórzy i tak szukają obejścia wersji trial programu który kosztuje naprawdę symboliczne grosze, a na to już nie znajduję wytłumaczenia.

Pasożytnictwo pospolite :PPP

z tymi crackami to jest różnie, to zależy jaki program się ściąga, ja już natrafiłem na takie cracki, ktore nie wiadomo co one opisują.

Natomiast co do kupowania gazet z pełnymi wersjami programów, to już od dawna nie czynię tego, bo tego jest bardzo dużo, szkoda piniędzy na to, także tu być może jest błąd dlatego nie kupuję gazet.

ale wielu użytkowników, jak mówisz to właśnie woli ściągnąc taki program za pomocą cracka, i to samo będzie

Czytanie twoich postów sprawia, że mam lekkie drgawki. Ten tekst to chyba po niemiecku pisałeś i do translatora wrzuciłeś :stuck_out_tongue:

Chcesz wywołać dużą dyskusję wokół piracenia…żal mi ciebie.

Masz kasę to sobie kupuj, nie masz to nie korzystaj lub…nie moja sprawa

Gazeta kosztuje załóżmy 15 zł (są i tańsze)

Jasne lepiej:

Cz Ty wiesz czego chcesz :?

Reasumując zgodzę się z przedmówcą:

Bo chyba jeszcze się nie znalazł taki co by ci dogodził :PPP

“żal mi ciebie”?, to chyba jakiś żart, a któż ty jesteś.

Przecież ten wortal ewidentnie mówi o tym, aby przeciwdziałać piractwu, a zatem nie rozumiem tego określenia, że żal mi ciebie.

Sam jestem za obecnym piractwem, bo mnie nie stać na to, a że wielu użytkowników jest przeciwna temu, aby użytkować pirackim oprogramowaiom.

Ja już skończyłem z tym tematem

To czego tutaj szukasz?

A kto Ci każe używać płatnego oprogramowania?

Obecnie w dobie Open Source masz darmowy zamiennik KAŻDEGO płatnego programu … więc nie ma siły, że musisz piraciś bo nie masz kasy.

Co do gazet - nikt nie nakuzuje Ci kupować ich co miesiąc. Ja kupuję przeważnie wtedy jak właśnie znajdę pełną wersję komercyjnego produktu.

Jedynie PC-Format kupuję co miesiąć ale za 5.5 zł nie zbankrutuję :stuck_out_tongue:

Skoro po przeczytaniu powyższych argumentów tak stawiasz sprawę, to nie pozostaje mi nic innego jak zacytować Bogusia Lindę:

Nie chce mi się z Tobą gadać

Szkoda mojego czasu i klawiatury

bo uważam, że są lepsze niż darmowe, ale wielu z was pewnie inaczej myśli o tym, jas jednak jestem za , ale szukam płatnych oprogramowań, na które mnie stać, a nie kupować oprogramowania, z zagranicznych portali, które sobie cenią za dolce, lub podobne waluty.

Także ja sam nieraz jestem zmuszony szukać dobrych programow darmowych, z których byłbym zadowolony z tego.

Ale takich jest mało.

Dlatego nieraz mam propozycję szukania takich płatnych programó

Także nie jestem całkowicie za oryginalnym oprogramowaniem, chyba trochę mnie źle zrozumieliście.

Bo na to nieraz trzeba mnie kupe kasy, ktorzy to nie wszyscy mają.

Tu jest główny problem, ale już nadmieniałem, że może koniec z tym tematem, bo wiem, że wielu użytkowników domaga się legalknych programów, dlatego to poruszyłem tu.

Ale wiem doskonale, że wiekszść z nas nie stać na takie legalne programy, dlatego jest jak jest.

Sam się nie zaliczam do tych bogatych, jestem tylo rencistą’> w gazetach, gdzie jest opisane wszystko po polsku, wraz z darmowym kluczem do danego oprogramowania.

Także nie jestem całkowicie za oryginalnym oprogramowaniem, chyba trochę mnie źle zrozumieliście.

Bo na to nieraz trzeba mnie kupe kasy, ktorzy to nie wszyscy mają.

Tu jest główny problem, ale już nadmieniałem, że może koniec z tym tematem, bo wiem, że wielu użytkowników domaga się legalknych programów, dlatego to poruszyłem tu.

Ale wiem doskonale, że wiekszść z nas nie stać na takie legalne programy, dlatego jest jak jest.

Sam się nie zaliczam do tych bogatych, jestem tylo rencistą

no i … ? czy to że jest za drogo pozwala Ci kraść … ?

I za sama to wypowiedz powinienes dostać ostrzeżenie :evil: Jest to forum o legalnym oprogramowaniu…

A tak szczerze mówiąc to nie rozumiem twojej postawy. Najpierw piszesz, coś niby żeby przeciwdziałac piractwu, a potem przynzjaesz się że sam z tego korzystasz :confused: Powiedz o co Ci chodzi. Tak jak napisał fiesta , wiele świetnych programów można, nabyć za cenę gazetki komputerowej na przykładzie komputer świata za 5 zł masz oprogramowanie warte steki złotych, wiec czego jeszcze chcesz???

Mówisz, że aplikacje freeware, oper source (darmowe) sa gorsze od płatnych, moge znalęźć Ci setki osób którzy uważaja inaczej. Na własnym przykładzie moge powiedziec, ze uzywam tylko 3 komercyjnych programów, a sa to:Windows XP Professional, Microsoft office 2000, Windows Commnader, a reszta to darmowe programy, które niczym nie ustepuja swoim płatnym odpowiednikom, a czasami oferuja nawet wiecej, wiec czego jeszcze chcesz. Przez ludzi z taką mentalnoscią jak ty piractwo nigdy nie zniknie. Zawsze pojawi się jeden taki za którym pujdą inni…Naprawdę cięzko mi to zrozumieć :x