Piractwo, a co to takiego

Wszystko przedstawili koledzy, więc ja pozwolę sobie poruszyć ten aspekt. Również nie należę do ludzi pływających w mamonie. Jednak zdrowy rozsądek połączony z systemem wartości oraz życiowymi priorytetami i celami sprawia, że nie jest to żadne usprawiedliwienie. Już mówię, dlaczego:

  1. Nie jest uzasadnieniem kondycja finansowa. Czy skoro nie będzie Cię stać na telewizor, samochód - pójdziesz i ukradniesz? Nie, nie przesadzam. Crackować program oznacza kradzież tego programu atorowi.

  2. Każdy z nas chciałby za pracę otrzymywać wynagrodzenie. Jak byś się czuł, gdyby Twoją pracę ktoś zniweczył i nie zapłacił Ci za nią ale zwyczajnie sobie przywłaszczył?

Nie jest lekko. Jednak wielu użytkowników stoi niejednokrotnie przed wyborem: nielegal czy darmowe. I wielu wybiera nielegal. Bo co mi zrobią, bo tak robią wszyscy etc. I tworzy się stereotyp, przyzwyczajenia czy nawet maniera. Ludzie kradną oprogramowanie, bo tak jest im lepiej…

Dlatego są darmowe odpowiedniki, z których warto korzystać i je odkrywać. A czemu o nich cicho? Zadam pytanie. Jak sądzisz:

Więcej osób wpisuje w google: crack czy darmowe?

Odpowiedz sobie sam.

Prosiłbym jednak o zważanie na słowa i lekturę regulaminu:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php

Małe pytanko:Jak bym ściągnął cracka to co on da?

I czy jak bym wszedł na taką stronę z crackami to jakiś wirus tam bedzie?i czy jak ściągne go to też bedzie wirus?A po co jest taki crack?

Ta wiedza nie jest Ci potrzebna ;] Im mniej o tym wiesz, tym bardziej jesteś legalny ;]

Jej bo mojich paru kolegów sie na mnnie zdenerowało i chcą mi wysłać crack i nie wiem co zrobić? :?

A co powiesz na to to jak w rzadzie kradne i to jakie sumy pieniędzy giną, korupcje afery, to wszystko nic?

Chyba to większe kradzieże, niż my to robimy, pomijając to mnie, bo ja nawet nie umiem ścigać crackow

A czy ktoś mówi, że to dobrze? To jest takie samo złodziejstwo jak każde inne, nie ma mniejszych więjszych, kradnięcie jest złamaniem prawa, stajesz się w tym momęcie przestempcą. A jak np. crackujesz takiego photoshopa to wydawca traci ponad 2tys. zl, a ktoś też się musial natrudzić aby go stworzyć i musieli mu zaplacic, a w tym momęcie okradasz jego twórce i wydawce :!:

i tak tworzy się stereotyp - oni ukradli i kradną dalje więc ja też mogę :x

taaaa … a świstak siedzi … :twisted:

PayPal to bank internetowy niedostępny dla Polaków tzn. Możemy wpłacać na konto ale nie możemy wypłacać z tamtąd kasy.

Już ktoś tam powiedział że pełne wresje programów możemy kupić wraz z jakąć gazetą komputerową. Możemy korzystać z alternatywnego darmowego oprogramowania. Są przypadki w których program jest darmowy i całkiem dobry np. Avast, SpyBot, Kerio i wiele innych.

Złączono Posta : 22.07.2006 (Sob) 15:27

W niektórych przypadkach wystarczy nawet wersja demo, nie trzeba mieć pełnej.

Lepiej nie buszuj po stronach z crackami, bo wylądujesz z logiem z Hijacka z prośbą o pomoc :stuck_out_tongue:

Nie dziwię się :diabel:

Hmm… nie otwierać?

Daj mi ich gg, dam im coś skuteczniejszego :lol:

Siąść i płakać :?

Chyba tylko tyle ci pozostało.

Inna propozycja, przed komputerem siadać w gumofilcach i rękaczwiczkach lateksowych, bo jak ci przyślą tego cracka to będziesz dobrze zabezpieczony.

Piractwo to noramalka w takim biednym kraju jak Polska. Gdybyśmy zarabiali tyle co ludzie w Niemczech, czy w Angli i nadal piractwo byłoby problemem (skala by sie nie zmniejszyła), to w tedy przyznałbym rację wszystkim, którzy tak zajadle walczą z piractwem. Ale żyjemy niestety w innych realiach.

gruby_wieprzek. jak nie stać cię na oryginały, to zawsze pozostaje Open Source :?

jak cię nie stać na wielki plazmowy telewizor, to kradniesz go, czy kupujesz tańszy, kineskopowy? :?

Tylko problem w tym że nie zawsze OS dorównuje orginałom.

za jakość się płaci

Wyjątkowo infntylne porównanie. :evil:

niby czemu, jedno i drugie to kradzież

Zamiast wypisawania bzdzin na forum proponuję lekturę słownika wyrazów obcych 8)

b. śmieszne

Złączono Posta : 22.07.2006 (Sob) 16:50

no właśnie dlatego…