Piszę poprawnie po polsku

Nooo … zatem powodzenia na matóże

O ludzie, nie myślałem, że do czegoś takiego można dopuścić! Przecież to jest olewanie jakichkolwiek zasad ortografii! Przecież Firefox podkreśla wyrazy pisane błędnie!

Ostatnio dowiedziałem się, że dyslektykom nie wpisuje się ocen z dyktand, wstawia się jedynie ocenę za przepisany w domu tekst! Lekka przesada… Oczywiście rozumiem, że dyslektycy mają problemy z pisownią oraz że sprawia im to wiele trudności, ale jest jakaś granica…

Jak dla mnie wygląda to albo na prowokację, albo celowe pisanie z błędami, bo byki są właściwie wszędzie gdzie się tylko dało, poza nielicznymi wyjątkami.

W tym przypadku nie widzę błędów tylko tyle że nie ma polskich znaków :smiley:

ja też tak czasem pisze jak odpisuje na post z telefonu :stuck_out_tongue:

Masz rację, pisanie z telefonu jest trochę trudniejsze (dłuższe) niż z peceta (oczywiście zależy jeszcze jaki kto ma telefon), ale to czy piszemy polskimi znakami czy nie to kwestia przyzwyczajenia, kultury wręcz bym powiedział, są ludzie, którym przeszkadza to, że jest napisane zuk, a nie żuk. Inna sprawa to cytowanie kodów źródłowych, np. w przypadku c++, gdzie utrudnieniem jest kombinowanie jak tu wstawić ą czy ę, dlatego często (nawet we wszelakich książkach o tym języku) pisze się bez polskich liter.

jakie-psp-wybrac-t428415.html

także z dobreprogramy,ten sam autor tekstu co wcześniejsze podaliście o psp.

A Ty wcale lepiej nie piszesz :wink: po polskiemu i owszem, ale nie po polsku.

Temat-rzeka , nie pomysales ze nie wszyscy maja polskie komputery i polskie przegladarki ?? jak usiade w locutori mam doinstalowywac polska przegladarke abym mogl napisac na forum ? chyba nie, wiec nie wyjezdzaj z kultura, warto sie zastanowic przed napisaniem :wink:

Nie musisz wystarczy że do przeglądarki doinstalujesz polski moduł sprawdzania pisowni ;).

Nawet i tego nie potrzeba. Wystarczy włączyć polski układ klawiatury w systemie.

W Windowsie to na pasku zadań (chyba) się ustawiało, Unix/Linux z X.org to setxkbmap pl.

tak w pasku zadań można dodać pl

za kazdym razem musze cos doinstalowywac :roll: wybacz niekiedy naprawde nie mozna :stuck_out_tongue:

Ale nie musisz nic doinstalowywać, wystarczy dodać układ klawiatury w systemie.

Kiedy nie możesz, nieużywanie polskich znaków z pewnością będzie ci wybaczone.

Wiem o tym bardzo dokladnie bo przerabialem ten temat z administarcja :wink: chcialem tylko wytlumaczyc tym ktorzy uwazaja ze nieuzywanie polskich znakow jest lenistwem, ja napisze w moim przypadku ze niejest .

Nie zawsze moge pisac “po Polsku”

Na upartego można by się z tym kłócić, ja znam jedną na stronę, na której można sobie “generować” polski literki :wink:

Pozdrawiam!

Nie bądźmy treściwi :wink:

Naprawdę?? to czemu napisałeś z 2 błędami :stuck_out_tongue:

@pakierhakierxd

To miała być zapewne “jeronia” :stuck_out_tongue: