Piszę poprawnie po polsku

spioko :stuck_out_tongue:

Obrazek jest prawidłowy - teraz.

Czytanie i przestrzeganie regulaminu bardzo ułatwia życie i pozwala uniknąć niespodzianek (przykrych- dodam).

Posty dotyczące obrazka usunąłem jako OT - kolejnym razem proszę nie dyskutować, tylko zgłosić problem i czekać.

Hmmm… Chciałem tylko stwierdzić, że są ludzie, którym po prostu nie podoba się to, że napiszą tego przykładowego zuka zamiast żuka, po prostu im to się nie podoba. Tekst pisany z ąęćś itp. jest po prostu - moim subiektywnym zdaniem - czytelniejszy, a jak kto pisze to już jego sprawa.

Faktycznie, nie doceniłem faktu, że dużo ludzie nie posiada polskich pecetów itp… Ale tak, jak pisali wyżej ^ można doinstalować polski słownik, ale jeśli dla Ciebie to za dużo roboty - trudno. Nie zamierzam tutaj nikogo krytykować. Nie chciałbym, aby ten wątek przybrał formę jakiejś sprzeczki, czy kłótni.

Inna sprawa w telefonach komórkowych. Chyba już się przyzwyczailiśmy, że dostajemy SMSy bez polskich liter. Zapewne spotkam się z krytyką, że są już polskie znaki w prawie każdym telefonie i w ogóle nie ma problemu, ale po prostu w tej sferze to chyba już tak zostanie. Miałem kiedyś komórkę, która faktycznie pisała takowe znaki, ale odbiorca otrzymywał je bez ogonków (ą-a czy ś-s).

(…)

Nie wiem jak jest teraz i bardzo prawdopodobne, że zależało to też od telefonu ale na przykład polskie znaki zabierały z wiadomości sms 7 - 8 normalnych znaków, po prostu pisanie wiadomości sms “po polsku” było mniej opłacalne. Nie wiem jak jest teraz, bo tego nie sprawdzałem, na moim telefonie akurat niewygodnie jest pisać z polskimi znakami (trzeba specjalnie przełączać się na tablicę znaków i szukać literek na 9 zakładkach, więc szkoda na to czasu), więc nie wiem dokładnie czy tak było w każdym telefonie czy tylko w poszczególnych modelach ale na starszym telefonie polskie znaki były kosztowne :wink:

Pozdrawiam!

Jeśli chodzi o SMS-y - być może to prawda. Ale w Internecie polskie znaki kodowane są zwykle w kodowaniu UTF-8 albo ISO-8859-2, czasem CP-1250. W przypadku ISO-8859-2 i CP-1250 polskie znaki zajmują tyle samo miejsca co łacińskie (1 bajt), natomiast w przypadku UTF-8 dwa razy więcej (2 bajty).

W SMS-ach zależy to też chyba od telefonu, niektóre zżerają więcej znaków (2-3), niektóre tak samo jak reszta, czyli 1.

Większość w smsach nie włącza polskich znaków bo wtedy sms się skraca do 70 znaków

a po mam podwójnie płacić:P

program-obrubki-video-polsku-t429905.html

I po co mu program po polsku, skoro w tym języku pisać nie umie? :stuck_out_tongue:

pomylka…

To ci dopiero kwiatek:

"Witam czy mogę kopiowac z innych stron informacje o gadzetach jakie wychodza na rynek i fotki i wstawiać na swoja strone te info

oraz ruzne go rodzaju filmiki z you tuba o gadzetach"

Żródło: http://www.webmasterzy.org/index.php?showtopic=56730

:o

Oryginalna pisownia … nie powiem. Pisownia słowa ruzne go zaskoczyła mnie jak kolędnicy w sierpniu :smiley:

“ruzne go” to pierwsza klasa :wink:

Na tym forum często się spotyka “dla tego”, “dla czego” :wink:

Kolega Cedar jeszcze nie wymienił jakże pięknej interpretacji słowa:

Z kond :slight_smile:

Post zaraz wyląduje w koszu, więc trzeba zachować dla potomnych.

Pojawiło się najdłuższe “zdanie” tego forum:

Po co komu kropki i przecinki, szkoda czasu na ich pisanie (nie mówiąc już o wielkich literach) :wink:

oszczedzanie-energi-dzieki-kondensatorom-wysokiej-pojemnos-t368941-15.html#p2739790

PS. Treść w wielu miejscach jest bez sensu.

Dodane 19.01.2011 (Śr) 22:36

Przeczytałem kilka razy i nadal nie wiem w jakim języku to napisał:

rachunek-prad-t431951.html#p2743757

widocznie nie znasz się na temacie skoro nie rozumiesz

nie będę się wykłócał o poprawną pisownię, bo powinno się pisać ogonki, mi się nie chce, innym widać też nie, skoro jest taki temat. Błędów ort. raczej nie robię. Dla mnie ogonki a błędy rażące to dwie osobne sprawy.

osoba która nie potrafi wyliczyć zużycia energii na pewno sobie poradziła po tym poście, były tam skróty, że nie pisałem przy każdej liczbie jednostek, ale to nie Wikipedia, że wszystko ma być ‘cacy’.

przypadkiem tu wszedłem na 1,2 i ostatnią stronę i patrz ktoś na mnie piszę.

Odpisałem, pisząc ogonkami (ą, ę, ó), aby Wam przykro nie było. Nie chce aby to była przyczyna kolejnej spędzonej przez Was godziny przed kompem, poprawiając nienawróconego internautę.

Pozdrawiam

Masz rację, wcale nie znam się, bo nie mam najmniejszego pojęcia co te słowa oznaczają:

miesiecie 

naaawet 

zaokraglij

O wielkich literach, kropkach, przecinkach wcale nie będę pisał :wink:

PS. Długo nie trzeba było czekać następnego “kfiatka”:

potrzebuje-bardzo-sterownika-karty-graficznej-t432541.html

  • proszę, nie pomagajcie takim osobnikom - nie szanują nas, więc nie zwracajmy uwagi na ich prośby.

Takim “nie chceniem” łamiesz Regulamin Forum, który wyraźnie mówi, że “Na Forum piszemy w języku polskim. Użytkownik ma obowiązek zadbania o poprawność gramatyczną i ortograficzną (polska pisownia, znaki interpunkcyjne) swoich postów, tematów czy innych treści, które publikuje.”

Teoretycznie mógłbyś przez swoje nygustwo (a raczej dziwny dzisiejszy trend wśród młokosów) dostać ostrzeżenie, a nawet wylecieć z Forum.

Piękny podpis usera: mateusz200

"Świat jest piękny! !!

on pewnie na końcu napisał dla jaj:D