Piszę poprawnie po polsku

Witam wszystkich,

ja na przekór mam w podpisie, że się staram

sądzę, że ta moja przekorność nie jest i nie będzie niskiej klasy,

pozdrawim wszystkich

Cieszę, się, że tak wiele osób przyłączyło się do tej akcji. Naprawdę chodzi mi tu głównie o czytelność naszych wypowiedzi. Żyjemy w Polsce, być może niektórym te polskie znaczki przeszkadzają, ale mimo wszystko starajmy się ich używać.

Jak dobrze wiecie polska mowa ulega lekkiemu zatraceniu:

To cytaty z życia codziennego, a nawet używane w serialach TV czy wydarzeniach sportowych. Starajmy się mimo wszystko mówić i pisać po polsku.

Perełka: pisanie SQL czy też Sq zamiast Szkoła :smiley: :smiley:

Skrót TV też nie należy do skrótów słów języka polskiego :stuck_out_tongue: Ale masz rację, często używa się obcych słów czy wyrażeń zamiast ojczystych, jakbyśmy nie mieli własnych. Osobiście zdarza mi się napisać link zamiast odsyłacz, choć staram się używać polskiego odpowiednika. Tak samo rzadko zdarza mi się napisać news, wolę po prostu aktualność czy wiadomość. W skrócie, tam gdzie nie muszę używać wyrazów pochodzących z obcego języka, używam polskich odpowiedników ale czasami specjalnie używam słów router czy switch zamiast trasownik czy przełącznik, gdyż większość osób niestety kojarzy nazwy angielskie i tych polskich mógłby ktoś nie zrozumieć :slight_smile:

Pozdrawiam!

Jak się przyjrzymy to się okaże, że cała masa słów jest przecież ‘niepolska’… jakoś się przyjęły i nikt nawet nie zwraca na to uwagi. Nie wiem czemu nagle mielibyśmy próbować temu zapobiegać specjalnie. Ja tam wolę np, używać określenia link niż odsyłacz… btw. zaraz przypomina mi się ‘zwis męski ozdobny’ :stuck_out_tongue:

Akurat słowo link jest codziennością ale z drugiej strony osoby nieobeznane z komputerami i jej terminologią mogą nie wiedzieć co znaczy te słowo. Ostatnio oglądałem nawet filmik, gdzie pytano przypadkowych ludzi spotkanych na ulicy o różne rzeczy związane z komputerami i niektórzy nawet nie wiedzą co znaczy skrót www, a inni mylili z protokołem http, dlatego czasami wolę użyć polskiego zamiennika, prędzej ktoś skojarzy czym jest odsyłacz/odnośnik, niż czym jest link. Tak już całkowicie poza konkursem, na pytanie czym jest Linux, padła jedna z odpowiedzi, iż jest to specjalistyczny system operacyjny za kilka tysięcy złotych :slight_smile:

Pozdrawiam!

Też to oglądałem. To chyba jakaś nowsza matura to bzdura ;p… a pomyłka chyba była między http, a html ;p Z resztą ja sie specjalnie nie dziwię, że ludzie nie umieją rozwinąć www… nawet jakby był to polski skrót to i tak na co dzień nie jest to nikomu do szczęścia potrzebne. Mnie raczej zdziwił trochę fakt, że większość korzystała z ‘przeglądarki google’ (i bynajmniej nie chodzi o chrome ;p)… przeceniłem ludzi i spodziewałem się raczej odpowiedzi w stylu: ‘Internet exlror…exprol…explorela’ czy ‘Mozili’. Akurat zwrot link mi się wydaje prostszy niż odsyłacz, bo jest po prostu częściej używany… ale podejrzewam, że i tak ‘hiperłącze’ byłoby z nich najcięższym orzechem do zgryzienia :twisted:

Popieram akcję.

To żeby za taką deklaracją szły czyny, dorzuć kropkę na końcu swojego pierwszego na tym Forum zdania :wink:

Czepiając się szczegółów, to nawet w nazwie wątku brak kropki. Chyba autor wątku powinien to poprawić. Nie wspomnę już, że w twoim podpisie też brakuje kropki :wink:

Pozdrawiam!

Przepraszam Panowie.

Nie przejmuj się aż tak takimi drobiazgami, teraz sobie z Ciebie żartują. Gdyby to był długi tekst, kilka zdań, to kropki są bezwzględnie wymagane, ale w tym przypadku nikt Ciebie z tego powodu nie powiesi.

PS. Np. po wykrzykniku lub znaku zapytania kropki się nie stawia (a jest ona teraz w Twoim podpisie)

“Przedobrzyłeś” :lol:

“Panowie” wystarczy napisać małą lietrą :slight_smile:

Pozdrawiam.

A gdyby tak już maksymalnie uściślić - przed “panowie” dodajmy przecinek :wink:

Przyjęte jest, że na forach i grupach dyskusyjnych/news nie stosuje się formy “pan/pani” (ale to nie jest reguła dotycząca prawidłowej pisowni zgodnej z zasadami języka polskiego) :wink:

PS. Zejdźmy już z niego, bo się nowy user zniechęci.

-wykluczone [-X . Żądam powołania komisji DP-owej do spraw…! Nie może być tak że sobie @xbox360 będzie bezkarnie pomijał kropki czy przecinki #-o . Takim wybrykom mówimy stanowcze nie :wink: ! Pozdrowienia dla wszystkich wrażliwych.

Ja staram się pisać poprawnie,czasem tylko nie piszę poprawnie ale zazwyczaj tak jest jak odpowiadam na post na telefonie jakoś ciężko mi tak pisać :slight_smile:

Ładne te kwiatki… :slight_smile:

Na jego miejscu bym się wstydził przyznawać, że mam taki wiek i bym podał maksymalnie 7-8 lat

filter-t441363.html

Nienawidzę kwiatków ,a niektórzy to nawet mają w opisie “Pisze niepoprawnie po polskiemu”. Płakać się chce ,ale przerobienie kodu w pierwszego postu jest łatwe.

[url=http://forum.dobreprogramy.pl/post2262273.html#p2262273][img=http://img14.imageshack.us/img14/6637/88x31o.gif][/url]

Oto mój zmodyfikowany kod przed takimi “dziećmi worda” ,ale uwaga na “dzieci painta” ,które i to zmodyfikują. Szlag człowieka trafia. tam czasem to OK ,ale w każdym poście - tragedia.