Piszę poprawnie po polsku

Nie to ja zupełnie bezwzrokowo nie piszę… dość często zerkam na klawisze, czy na to co piszę… ale w sumie nie wiem jaki to ma większy związek z pisaniem z polskimi znakami czy bez :slight_smile:

Bez się pisze szybciej i można spokojnie 1 ręką :stuck_out_tongue:

Nie chodzi o to, ze pisanie z polskimi znakami to jakiś problem… bo nie jest… raczej nie rozumiem tego czepiania się na siłę w drugą stronę i traktowania jak bład ortograficzny pokroju tfuj kąpóter

Ależ nikt się nie czepia, tylko piszemy, że pisanie z polskimi znakami wcale nie wydłuża czasu, wszystko jest kwestią przyzwyczajenia oraz wprawy, ja np. piszę bezwzrokowo oraz prawie wszystkimi palcami (nie doszedłem jeszcze do takiej wprawy, aby pisać wszystkimi dziesięcioma) i już mam nad Tobą przewagę czasową, nawet pisząc z polskimi znaczkami. Zgodzę się z Tobą, że pisanie jedną dłonią może być kłopotliwe ale i z tym sobie daję radę (np. gdy w drugiej ręce mam kanapkę :P).

Pozdrawiam!

Kiedyś nawet sprawdzałem się w jakiś testach na szybkość pisania. To z polskimi znakami miałem ok. 250-280 znaków na minutę, a bez polskich ok. 300-320. Więc póki co mistrzem prawego alta nie jestem :stuck_out_tongue:

Chodziło mi o to, że pisanie bezwrokowe wzmacnia ten automatyzm, odruch, o czym pisał roobal. Obecnie pisząc 10 palcami i próbując nie pisać polskich znaków gubię się i popełniam błędy - w “normal mode” idzie szybko, sprawnie i bezbłędnie :smiley:

Następny kwiatek:

@Dyzio23, jeśli możesz to napisz z którego to forum, mam nadzieję, że nie z dp :slight_smile:

P.S. Ostatnio przeglądając moje PW zauważyłem, że ktoś oburzony wypisał, że napisałem wogle, zamiast w ogóle. Faktycznie, mój błąd, natomiat chciałem się Was zapytać, co wy sądzicie o tym słówku

WOGLE

Zauważyłem, że coraz więcej osób używa go w mowie potocznej… Sam staram się unikać tego kwiatka w pisowni online :slight_smile:

Rzadko się z tym spotykam :slight_smile:

Pozdrawiam!

Coraz częściej spotyka się oryginalną pisownię słowa oryginalnie:

pewnie na zasadzie takiej jak plastyk -> plastik :wink:

Tak, myślę, że tutaj już chodzi o zmiękczanie, aby było nam łatwiej.

Ostatnio też słyszałem, że dzieci nazywa się Andżelika, a nie Angelika, a jak to drugie to się podobno wymawia tak jak się pisze…

Słyszeliście o czymś takim?

Tak, zapożyczenie będące pomysłem rodziców chcących być “cool”. A mamy przecież tyle pięknych rodzimych imion np. Partycja :lol:

==========

EDIT: idealne imię dla córki informatyka ; ]

Dla odmiany zagadka :slight_smile: Jak prawidłowo powinno być napisane to zdanie?

Pozdrawiam!

Według mnie:

Ew. zainstaluj _ jeden i drugi i sprawdź co Ci bardziej odpowiada

Przytup dla podkreślenia zmian w zdaniu :wink:

Ew. zainstaluj jeden i drugi, a później sprawdź co Ci bardziej odpowiada.

infoR_96 ,rozważałem i tę możliwość,jednak nie chciałem wprowadzać aż takich zmian :smiley:

Miałem nadzieję,że będzie to “dopuszczalne”.

Ew. zainstaluj jeden, drugi i sprawdź co Ci bardziej odpowiada.

??

Mała podpowiedź: chodzi tylko o znaki interpunkcyjne :slight_smile: Zdanie jest dość ciekawe (napisane przez użytkownika tego forum), więc pomyślałem, że dla odmiany można by z niego zrobić zagadkę.

Pozdrawiam!

Dodane 26.07.2011 (Wt) 18:37

Widzę, że nikt nie udzielił odpowiedzi, w takim razie ją podam :slight_smile:

:wink:

Pozdrawiam!

pytanie-dotyczace-ramu-ddr-t458173.html#p2899686

Ja ostatnio mam jakąś nadwrażliwość na to, co rodacy wyczyniają z szykiem zdania. Typowa scenka:

Już próbowałem, ale nie działa mi to

I moje pytanko, Czy da się zmniejszyć to jakoś ?

A jak dodać flagę polski przed napisem “Piszę poprawnie po polsku!”?