PIT 11, ile dostanę zwrotu?

Witam, mam pytanie, pracowałem na umowę zlecenie przez okres wakacyjny, i dostałem PIT do rozliczenia i jestem ciekawy ile mogę dostać, o to wgląd do dochodów.

A gdzie widzisz problem w pobraniu jednego z darmowych programów do rozliczeń i samemu sprawdzeniu tego?

Taki, że jestem w Niemczech a tutaj zabronione jest pobieranie :slight_smile:

556zł jeżeli to były jedne twoje dochody w 2014 ( nie trzeba nic  pobierać wystarczy potrafić  dodawać , odejmować  i obliczyć procent czyli wiedza z 5 klasy podstawówki)

 

Sorry, ale bredzisz :slight_smile: Nikt Ci nie może zabronić pobierania oprogramowania, które jest darmowe :stuck_out_tongue:

Teraz to rozbawiłeś mnie do łez :smiley:

Mi kiedyś tata zabraniał.

Kiedyś pewna sędzina powiedziała, że darmowe oprogramowanie to pewnie jakieś “DEMO”.

Sędzina, czyli żona sędziego?

 

To jeszcze nic nie znaczy w sytuacji, gdy ma się dokumenty (umowę licencyjną) potwierdzające że jest inaczej.

Kpc21 - miałem na myślI nie potrafiła odróżnić TRIAL od DEMO - to nie jest to samo.

 

TRIAL - można korzystać przez określony czas i wszystkie funkcje są aktywne jak w wersji pełnej.

Bywa również i tak, że niektórzy producenci blokują niektóre funkcje aby zachęcić do zakupu programu.

DEMO - Można korzystać z programu bez ograniczeń czasowych, ale nie można korzystać ze wszystkich funkcji jaki ma dany program.

Jest informatykiem? Ty z kolei na pewno nie jesteś w stanie odróżnić wielu pojęć z zakresu prawa.

 

Wiem, że to niby podstawowa wiedza, ale nie każdy jest biegły w obsłudze komputera.

Jeśli pracodawca odliczył ulgę podatkową, to nie dostaniesz żadnego zwrotu. Jeśli nie, to jak pisano wyżej, otrzymasz 556zł. To była umowa zlecenia, a nie czasem umowa o dzieło?