Planuję zakup Windows 10 Home vs Pro


(Drass) #1

Witam serdecznie,

Planuję zakup windows 10. Z komputera korzystam głównie do pracy (baza danych excel, word) itd.

Mam teraz pewną zagwozdkę. Po kontakcie z Microsoft dowiedziałem się, że wersja Home jest dużo bardziej narażona na ataki i utratę danych ponieważ nie posiada funkcji Bitlocker.

Jak to wygląda w praktyce. Czy zakup chociażby pakietu ochrony ESET rekompensuje w sposób należyty brak Bitlockera ?


Klucz Vista OEM a migracja wyżej
(januszek) #2

Zacznij od przeczytania co to jest Bitlocker :slight_smile: Np tutaj: https://www.dobreprogramy.pl/BitLocker-bez-tajemnic,News,11349.html


(Drass) #3

Dziękuję bardzo Janusz.

Wszystko jasne. Jest to rozwiązanie pomagające zachować dane w przypadku kradzieży dysk, modyfikacji BIOS, plików tymczasowych itd.

Problemem może być brak możliwości zdalnego pulpitu, ale i na to są aplikacje. Z tego co pamiętam nawet free.

Dzięki, pozdrawiam


(januszek) #4

Ok :slight_smile: To teraz zerknij tutaj: http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows-10/2017/07/szyfrowanie-dysku-w-windows-10-przy-uzyciu-bitlocker.aspx


(Drass) #5

Właśnie dokonałem zakupu edycji Home. Tak więc windowsowa funkcja BitLocker nie dla mnie. Możesz podać zamienniki w postaci nazw zewnętrznych aplikacji oferujących to samo co Bitlocker Microsoftu tyle, że taniej :slight_smile:

A tak w ogóle to polecam urodzinowy numer Komputer Świat z tego miesiąca. Dołączono jako prezent polską wersję Linuxa o nazwie SparkyLinux działający na jądrze Debiana. Całkowicie free jak na unixy przystało :slight_smile:


(rgabrysiak) #6

Do szyfrowania danych możesz sprawdzić np. program VeraCrypt