Play - błyskawiczne zżeranie transferu

Od dwóch dni jestem niezbyt zadowoloną posiadaczką internetu bezprzewodowego z Play 69 - 12 GB.

Podłączyłam, ok. Przez pierwsze pół godziny użytkowania zjadło mi 70 MB transferu. Później było jeszcze gorzej. Jestem troche załamana, szczegolnie że znajoomym 200 MB idzie na dzien a mi prawie połowa z tego w pół godziny.

Dodam że przeglądałam normalne strony typu fora, allegro, filmweb, wp itp. Nic nie ściągałam, nie oglądałam na yt,online. Mam wyłączone wszelkie aktualizacje, wirusa nie ma, wczoraj pełny skan kasperskim robiłam.

Dzwoniłam na infolinie play to mi konsultanka powiedziała po sprawdzeniu mojego konta abonamenckiego, ze pierwszy raz spotyka sie z taką sytuacja i nie wie jak mi

pomóc.

CZy jest jakieś rozwiązanie tego problemu czy zostaje mi rezygnacja?

A reklamy masz zablokowane?

Czemu rezygnacja? Przecież wszystko ma swoją logiczną przyczynę :stuck_out_tongue:

Zainstaluj np NetMeter i na bieżąco mierz prędkość i pobrane MB i obserwuj każdy krok przeglądarki (zakładam że o ilości MB wiesz z oprogramowania Play)

Albo w wierszu poleceń wpisz komendę (zakładam że Windows) netstat -b pokaże pliki które z netem się łączą

Ok.

Menu Start > Uruchom… > (tu wpisujesz - msconfig)

Jeśli nie masz opcji uruchom - to kombinacja - klawisz WINDOWS (trzeci od lewej z samego dołu - między Fn a Alt) + literka “r” - wpisujesz msconfig

Uruchamia się okno - Konfiguracja systemu

Przechodzisz w zakładkę - Uruchamianie. Pojawia się lista aplikacji uruchamianych wraz z systemem. Jeśli masz jakiegoś antywirusa i jesteś w stanie go na tej liście zauważyć to - odznaczasz wszystkie inne (całą resztę) zaznaczone aplikacje.

Możesz niechcący wyłączyć coś czego potrzebujesz, ale nie ma problemu - możesz je znowu w ten sam sposób włączyć.

Wracając do tematu. Po odznaczaniu w zasadzie wszystkich aplikacji dodatkowych robisz restart systemu. Obserwuj, czy transfer danych spadł. Jeśli tak, to znaczy że jedna z aplikacji zjada transfer. Która - musisz podłączać po kolei aplikacje i sprawdzać.

Co do programów autostartu to już je poodznaczałam ale nic to nie zmieniło.

Reklamy mam poblokowane za pomocą flashblocka.

Od 00:00 do 9:00 mam mieć nocny darmowy transfer a na tej aplikacji play nadal nalicza mi transfer. Czy to normalne?

Aha, no i na play24 mój limit wczoraj wynosił 12228 MB a na chwile obecną jest 11269 MB

Pani na infolini mówiła ze to jest najbrdziej realna statystyka, wiec wychodz na to, że w ciągu 7h zwyklego przeglądania stron poszło mi 1 gb :confused:

11269 MB czy może 1269MB :?: Bo jak 11269MB, to już by było 11GB

1024MB =1GB

Tak duże zużycie przy takim użytkowaniu jak opisujesz jest nierealne. Włącz komputer i nie uruchamiaj żadnego programu i sprawdź jaki jest transfer. Według mnie albo Twój komputer zżera transfer i nie wiesz jak, albo jest wina po stronie Play w złym naliczaniu, co też jest możliwe. Dlatego należy dokładnie sprawdzić komputer, kiedy i co łączy się z internetem. Dobrze byłoby zainstalować firewall, bo ten systemowy jest ubogi w możliwości konfiguracyjne. Instalując np. bezpłatny Comodo masz pełną kontrolę na łączeniem się komputera z internetem, żaden program nie połączy się z netem bez Twojej zgody. Więc zacząłbym od zainstalowania firewalla (np. Comodo) i programu do mierzenia ilości przesłanych danych (np. NetWorx), wtedy porównasz dane z NetWorx z danymi z modemu. Stosując tę metodę powinnaś poznać przyczynę wysokiego transferu.

no ale odjąć 12228 od 11269 jest 959MB.

Transfer przy nie uruchomionym żadnym programie to 570,25 kb

Comodo mam. Nic nie pomaga.

Obserwuje wczytywanie stron i pożeranie transferu i np wp waży mi:

przed: 5,91MB po:6,56MB

Pudel strona główna:

przed: 6,56 MB po 18,30MB

Onet:

przed: 18, 30 po 18,75

Mam program du meter tylko za bardzo się nim posłużyć nie umiem, ktoś pomoże?

Orianne, sprawdź, czy aby Windows nie pobiera Ci aktualizacji automatycznych. Jeżeli chcesz możesz wyłączyć pobieranie ich automatycznie co jest niezalecane, bądź włączyć by system informował Cię, że są one dostępne bez pobierania ich. Sprawdź również antywirusa ponieważ równie dobrze on może pobierać codzień definicje wirusów. Jeżeli używasz programu Firefox bądź Safari, czy Google Chrome możesz posłużyć się dodatkiem Ad-Block Plus który blokuje “ciężkie” zarówno dla łącza jak i komputera reklamy a one znajdują się praktycznie na każdej stronie. W ostateczności nie włączaj przeglądarki i obserwuj użycie łącza w Menedżerze zadań Windows, lub jeśli masz Windows Vista czy Windows 7 możesz się posłużyć narzędziem “Monitor zasobów” a znajdziesz je wpisując to w menu Start. Jeżeli zaobserwujesz, że jakiś program ciągle korzysta z Internetu w sposób intensywny wypisz tutaj który bądź które. Jeżeli nie zauważysz, że takie coś występuje, a transfer “je” Ci przeglądarka możesz w ostateczności posłużyć się przeglądarką “Opera” z włączonym trybem “Turbo”. Ten tryb powoduje, szybsze ładowanie się stron poprzez ich wcześniejszą kompresję na serwerach Opery zanim zostaną załadowane na komputerze użytkownika.

Opera turbo restartuje mi opere cały czas, poza tym nie jestem zadowolona z jakosci grafiki, bo za ta cene i 12gb liczylam ze bede normalnie uzytkowac interent.

Aktualizacje systemu i antywirusa mam wyłączone. Używam Mozilli i mam Flashblocka.

W tym monitorze zasobów gdzie dokładnie mam patrzec jakie programy maja dostep do internetu?

W zakładce “Sieć”

to wygląda to tak:

zrzutt.png

Uploaded with ImageShack.us

Cyknij jeszcze fotke jak masz wyłączonego Firefoxa i odczekaj chwilę

Ten Kaspersky mi coś śmierdzi

Ten avg nie jest jakims plikiem pochodzącym od kasperskiego?

Bo uzywam kasperski internet Security 2012

Dodam ze wczesniej miałam antywirusa Mcafee i transfer tak samo błyskawicznie schodził

Fotka gdy przegladarka zaknięta

zrzutt.png

Uploaded with ImageShack.us

Wyłącz kasperskiego i wtedy sprawdź.

U góry zedytowałem, że to Kaspersky - mój błąd. No i mamy winowajcę. Zauważ proszę, że na pierwszym zdjęciu przy włączonym procesie “firefox.exe” proces “avp.exe” wykorzystuje dosyć sieć, a w procesie “firefox.exe” zachodzi komunikacja lokalna. Domyślam się, że pracujesz na nowo kupionym komputerze z którym był zainstalowany Kaspersky. Jeżeli tak to możesz go wyrzucić bo najprawdopodobniej jest to wersja testowa i zainstalować darmowy “Microsoft Security Essentials” który jednorazowo pobierze definicje ok. 65MB no i potem raz na dzień jakieś 500-800KB. Jeżeli Kaspersky jest kupiony nie wyrzucaj pieniędzy :stuck_out_tongue: - sprawdź jego ustawienia i tryb w jakim pracuje.

według aplikacji play po wyłączeniu kasperskiego niewiele sie zmieniło czyli w przeciągu 5min 8MB na głównie odświeżanie tego forum:P

Dodane 05.11.2011 (So) 11:39

Tak, komputer nowy tylko że zainstalowany pierwotnie był Mcafee przy którym zużycie transferu było podobne. Na kasperskiego przeszłam dwa dni temu, bo myślałam o jakimś wirusie który ten transfer zjada i kasperski miał go zniwelować. a Kasperski wersja na rok.

Jeśli masz możliwość podłączenia Play do innego kompa, to podłącz i zobacz czy inny komp przy takim samym użytkowaniu tak samo zżera bajty. Nie wykluczałbym, że może to wina modemu.

niestety nie mam takiej możliwości :confused:

Sama ta podstrona tematu bez mojego postu ma 96kB (wg websiteoptimization.com). Odświeżasz na oko 6x/min przez 10min.

96*6*10=5760kB=5,626MB

Wbrew pozorom te 12giga to mało, biorąc pod uwagę optymalizacje witryn internetowych :slight_smile:

Limity nakładane przez mobilny internet zmuszają do korzystania z optymalizatorów grafiki etc :slight_smile:

Z moim postem jest to już 125028bajtów = 122,09765625kB. Więc widzisz, co robisz odświeżając stronę, głupi avek potrafi dużo ważyć :slight_smile: