Plik wymiany na ile ustawić?

czyli w tych dwóch okienkach o których pisałem wcześniej wpisać po 1024? i jak w razie czego przywrócić ustawienia domyślne?

Pozdrawiam :slight_smile:

Odhacz opcję “automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania…”,zaznacz “rozmiar niestandardowy” wpisz w obydwa okna 1024,kliknij opcję ustaw,dostaniesz monit o restart,kliknij OK w tym komunikacie,następnie na dole znowu OK,Zamknij to okno,potwierdź “zastosuj”+OK.Restart i sprawdź czy zmiany zostały zastosowane.Powrót do ustawień domyślnych:zahacz opcję “automatycznie zarządzaj rozmiarem…” i reszta procedury,którą opisałem To by było na tyle :wink: .

semtex mistrzu zrobiłem wg Twojej instrukcji wszystko działa stabilnie jak na razie może wszystkiego nie próbowałem włączyć,ale myślę,ze będzie OK :slight_smile: laptopa używam głównie do internetu ;),jeśli masz jeszcze jakieś uwagi to wal śmiało dzięki pozdrawiam.

PS.Rozmiar na dysku mi się zwiększył po tym zabiegu z 19 stu z groszami GB do 16 stu z groszami =P~

Dodane 9 lis 2009, o 12:52

zauważyłem jedną niedogodność podczas włączenia filmu poprzez KMplayer,przy uruchomionej przeglądarce firefox, gg,gdy film leci pokazuje się taki wąski pasek na górze odtwarzacza tak jakby lustrzane odbicie filmu,ale po wyłączeniu przeglądarki i gg i włączeniu od nowa filmu wszystko gra :slight_smile:

Mam problem z ustawieniem pliku stronicowania w Viscie.

Robię dokładnie jak wyżej.Po każdym restarcie Visty pokazuje się -“BEZ PLIKU STRONICOWANIA”

Gdzie tkwi mój błąd?

Dziekuję za poradę.Pozdrawiam.

Może dorzuć 0,5 GB do tego co ustawiłeś teraz i zobacz jak się system będzie zachowywał.

Sprawdź czy nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji “bez stronicowania”,jeżeli tak jest to odznacz tę opcję i zahacz “rozmiar niestandardowy”,reszta według instrukcji.Ewentualnie przywróć domyślne ustawienia i sprawdź czy system normalnie widzi plik stronicowania.

to jak mam teraz 1024 to ile wpisać?1524?

Możesz,na początek,jeżeli dalej będzie sprawiał “kłopoty” to ustaw na 1700 MB i się zobaczy.Zauważyłeś jeszcze jakieś dziwne zachowania systemu?

Przy 3GB i Viście można dać 256-768 a stały na 512 lub 768, informacja brana z tego Jaką wielkość pliku wymiany ustawić?

“Ewentualnie przywróć domyślne ustawienia i sprawdź czy system normalnie widzi plik stronicowania”…jak mam to zrobic?

Funkcja “bez stronicowania”…odznaczona.Wszystko zgodnie ze wskazówkami,a pomimo to po restarcie wszystko wraca “do normy”,czyli “BEZ STRONICOWANIA”

Za pomoc dziękuje.

Zaptaszkuj automatycznie zarządzaj plikiem stronicowania dla wszystkich dysków,następnie kliknij ustaw,potwierdź komunikat o restarcie,w oknie w którym dokonywałeś zmian kliknij OK,okno się zamknie,w tym okienku które zostanie na wierzchu (wchodziłeś z niego do ustawień pliku stronicowania):

załączam zrzut

beztytuuvrb.jpg

Daj zastosuj i OK,zamknij wszystkie otwarte okna i wykonaj restart,napisz jaki efekt.

PS.nie sugeruj się moim oknem bo piszę z 7 ale w Viście jest podobnie.

Witam.Semtex sorry,że nie odpisywałem,ale dzisiaj nie miałem jak :).Zaobserwowałem ze przy ustawieniu 1024 system wolniej się ładował.Mam na myśli ten przelatujący pasek zazwyczaj przelatywał mi 5-6 razy a po zmianie na 1024 ponad 20 razy :shock:.Teraz obecnie pod obserwacją ustawienie na 512.

PS.Może trzeba po takim zabiegu zrobić defragmentacje?

Pozdrawiam :wink:

Możesz,aczkolwiek to nie przyspiesz startu,w jakiś widoczny sposób.Te 512 MB,które jest na zrzucie to moje testowe ustawienie.Tamten zrzut był kierowany do kolegi,który podpiął się pd temat. :wink:

Myślę ze najlepiej samemu po testować różne ustawienia i wybrać optymalne ustawienie.

No na razie mam 512 pod obserwacją system się ładuje trochę szybciej niż przy ustawieniu na 1024 pasek przelatuje 7 razy czyli różnica jest.Jeżeli będzie coś nie tak wracam do ustawień początkowych.

Zaptaszkuj automatycznie zarządzaj plikiem stronicowania dla wszystkich dysków,następnie kliknij ustaw,potwierdź komunikat o restarcie

Zaznaczam “automatycznie zarządzaj plikiem stronicowania dla wszystkich dysków”…“USTAW” jest nieaktywny,dalej jak w zaleceniach.

Po restarcie “automatycznie zarządzaj plikiem stronicowania dla wszystkich dysków” jest “odptaszkowany”…I nic,dalej bez pliku stronicowania.

Natomiast pojawił się plik PAGEFILES.SYS o wielkości 3 450 000 KB na dysku wymiennym,który jest podłączany okazjonalnie przez USB.

Dzięki za cierpliwość w poradach.

Hmm,zrób tak,podepnij ten dysk wymienny,wejdź w ustawienia “pliku stronicowania” i zobacz czy system widzi ten dysk i plik stronicowania,jeżeli tak to zastosuj się do tej porady w celu przeniesienia problematycznego pliku na partycję systemową:porada,mówi ona o przenoszeniu z systemowej na inny dysk,zrobisz to odwrotnie :wink: .Daj znać czy poszło.

semtex ja powróciłem do standardowych ustawień :wink: ,ale mam do ciebie kilka pytań czy można wyłączyć usługę Windows search ? nie wpłynie to na jakość pracy systemu? wiem że to coś jest powiązane z indeksowaniem czyli z szybszym wyszukiwaniem plików na kompie,rzadko czegoś szukam bo wiem gdzie co jest,ewentualnie szukam pozostawionych plików po odinstalowaniu jakiegoś programu,ale to robię raz na ruski rok :smiley: dzięki :slight_smile: pozdrawiam

Wyłącz samo indeksowanie na dysku systemowym,to wystarczy.Wyszukiwanie nadal będzie działać tylko wolniej.

wyskakuje komunikat,że nie mam uprawnień jak to obejść :shock:

Na ile ustawić przy Vista/W7 64bit, przy pamięci 4GB lub 6GB?

Dodam że grafiką się nie pałam ani kompresją video, mam tuner tv.

Wejdź w usługi i wyłącz Windows Search,wyjdzie na to samo :slight_smile:

BTW.niezły śmietnik robi się w temacie ;]