Pliki otwierają się w Windows Media Player

Mam ten sam problem, który już prawie 10 lat temu został przez falcon89 rozwiązany. Niestety podana metoda u mnie nie zadziałała gdyż klawisz Remove file association jest nieaktywny. Czy można temu jakoś zaradzić?

Można poprawić plikami reg skojarzenia dla skrótów (*.LNK) i wykonalnych plików (głównie *.EXE):

Jak PC ledwo zipie to pobierz je na innym PC lub użyj pendrive z dwoma portami Micro USB/USB C i klasycznym USB A:



Opcjonalnie może ta stara apka wymaga używania ręcznie „uruchom jako administrator” ale używaj jej tylko w ostateczności (np. na plikach tekstowych i graficznych).

Dzięki, że próbujesz mi pomóc, ale używasz języka, którego nie rozumiem.

Podajesz adresy stron, ale w podanym linku widzę słowa -restore-windows-10-, a moim systemem operacyjnym jest windows7 chyba to coś zmienia?

Myślę, że mój PC ma się nie najgorzej i sądzę, że dałabym radę wejść na podaną stronę i ściągnąć potrzebny program , ale nie wiem czy z moim Windowsem7 to zadziała, ponadto potrzebuję instrukcji krok po kroku co zrobić, bo moja znajomość obsługi komputera jest ograniczona, a w związku z tym nie chcę mieć większych problemów jak coś zrobię nie tak jak trzeba.

Czy możesz mi pomóc?

Też powinny zadziałać, konfiguracja tych plików się nie zmieniła diametralnie.

Jak chcesz dedykowane dla Windows 7 bez nadmiarowych ustawień to są dalej tutaj (oryginalne wymagają konta na seven forums):


Na przyszłość zostaje pisać, że używasz Windows 7 nawet jak założysz jeszcze 30 tematów, nie każdy przeczyta 29 starszych przy 30 problemie i nawet podczepienie się pod temat „koleżanki” nie świadczy, że używasz jak ona Windows 7 zamiast od 14 stycznia 2020 przejść na Windows 10.

Na przyszłość zostaje czytać uważnie w jakiej kategorii znajduje się założony temat.

Pobierz program (w wersji x64 jeśli twój system jest 64 bitowy; oraz spolszczenie jeśli potrzebujesz)

Po uruchomieniu programu (jako administrator), z długiej listy rozszerzeń znajdź i wybierz rozszerzenie

.lnk

W dolnej części okna usuń wszystkie akcje które są przypisane do tego rozszerzenia (prawy klawisz myszy - Usuń zaznaczone akcje). Po wszystkim uruchom komputer ponownie.

Gdzie tam jest mowa, że na bank ma on Windows 7…

Nie pisze, że 10 lat się męczy, by wykluczyć że Windows 10 na jego dysku nie mógł istnieć (w 2024 będzie 10 lat od wersji dla beta testerów).

obraz = Wszystkie pliki otwierają sie w Windows media player - #9

Ten temat autorka założyła w kategorii Windows 7 - wystarczy czytać uważnie.

Autor nie założył tematu, zrobił to moderator, a Angelina M84 AKA nonloso załążyła w Windows (Ogólne) lub tam w 2017 przeniósł to skrypt Docenta przy zmianie silnika z IP.Board na Discourse (jak to nie uszkodzenie z przejścia z phpBB na IP.Board jak w 2013 już był dział Windows 7):

Wystarczy ogarnąć jak działa ołówek obok daty:

obraz

obraz

I EOT:

obraz

PW blokuję od około 2019.

Jeszcze raz - TEN temat autorka DE-MOL założyła w kategorii Windows 7 - wystarczy uważnie czytać.


OK, teraz widzę, że temat został wydzielony przez iJuliusz - wystarczy uważnie czytać :laughing:

Jestem na tym forum po raz pierwszy i jest to powodem, że poruszam się tu jak dziecko we mgle. Nie poznałam jeszcze zasad, które tu rządzą, ale już zdążyłam się zorientować, że lekko tu nie będzie… Chociaż pracuję zawodowo używając komputera, działam w innej branży niż informatyka i nie pretenduję do bycia uznaną tu za komputerowca, z którym można dyskutować jak równy z równym- wręcz przeciwnie.

Twoja radę, żeby na przyszłość podawać więcej szczegółów dotyczących problemu, który zgłaszam, przyjmuję do stosowania jako rozsądną i pomocną. Sądziłam, że odnoszę się do wątku archiwalnego, do którego forumowicze śpieszący z pomocą, bez trudu mogą dotrzeć i że to wystarczy, żeby mój problem stał się jasny- teraz już wiem, że to działa inaczej.

Doceniam Twoją chęć pomocy i czas jaki mi poświęciłeś i dziękuje Ci za to, choć niepotrzebnie się irytowałeś. Po lekturze Twoich postów zrozumiałam, że nie jesteś w stanie mi pomóc, albowiem posługujesz się językiem komputerowym, którego nie znam i nie ogarniam, ponadto nie potrafisz komunikować się w sposób zrozumiały dla laika takiego jak ja.

Gdy w 2013 roku Falcon89 napisał instrukcję jak rozwiązać problem z plikami otwierającymi się w Media Player, zrobił to w tak prosty i przejrzysty sposób, że nawet dziecko z podstawówki dałoby radę się z tym uporać. Przeczytaj sam:
Pobierz http://www.winhelponline.com/blog/wp-content/uploads/unassoc_1_4.zip , wypakuj, uruchom Unassoc.exe (Vista/7 jako Administrator).
Odszukaj na liście i zaznacz rozszerzenie LNK , kliknij Remove file association (User) i zrestartuj komputer.
A teraz przeczytaj proszę instrukcję, którą Ty do mnie przesłałeś. Twoja instrukcja nie jest dostosowana do mojego poziomu- na jej podstawie nie wiem kompletnie co mam zrobić. Ściągnę program i co dalej?

Miałam nadzieję, że na moje zgłoszenie odpowie taki drugi falcon89, albo on sam i szybko uporam się z moim problemem.
Czy potrafisz swoją instrukcję podać w takiej formie jak falcon89 czyli łopatologicznie to znaczy krok po kroku ? Jeśli tak to może jeszcze " będzie jakiś chleb z tej mąki", jak nie, to pomocy będę musiała szukać gdzieś indziej.
Łącze pozdrowienia.

Nie przejmuj się, kolega @krystian3w jest bardzo pomocny, ale pisze swoim specyficznym stylem i często trudno go zrozumieć nie tylko dla laika:)
Jeśli nie pomoże ci metoda podana przez kolegę @Matewoosh - to kolega @krystian3w zapodał metodę ściągnięcia po prostu plików z rozszerzeniem .reg
To są po prostu pliki rejestru, które nadpiszą istniejące u ciebie a dotyczą plików wykonywalnych.exe i skrótów .link
Po prostu ściągnij je i uruchom jako administrator (będzie zapytanie, czy na pewno chcesz wprowadzić zmiany w rejestrze na co wyraź zgodę).
Po ponownym uruchomieniu komputera powinna być naprawa.
Jeśli to nic nie da, to możesz jeszcze spróbować tych metod tutaj opisanych.
W skrócie jeśli wszystkie pliki otwierają się w jednym programie, to wystarczy go odinstalować z systemu i możliwe, że wszystko wróci do normy…
Jeśli to jest akurat Windows Media Player - to oczywiście akurat tego programu nie da się odinstalować z sytemu, ale można go wyłączyć, co niektórym pomogło.
Tutaj podpowiedzi
http://unmatchedarticles.blogspot.com/2013/12/problems-with-shortcuts.html
i tutaj
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/shortcuts-lnk-default-is-changed/55bdb6b9-4ba4-46a7-8044-4c29852a3b86
Inni instalowali jakiś mały program na przykład Winrar i próbując otworzyć dany plik (czyli u ciebie teraz losowy, czyli każdy jeden) wybierali opcję „otwórz za pomocą” i tutaj wybierali właśnie WinRAR i zaznaczali opcję „zawsze używaj tej aplikacji do otwieranie tego pliku”.
Następnie odinstalowywali WinRara i po następnym uruchomieniu kompa pliki odzyskiwały swoje powiązania.
Możesz jeszcze zawsze spróbować cofnąć system do dnia, sprzed którego zadziało się to zdarzenie (czyli złe otwieranie plików).
Jeśli masz w systemie włączoną funkcję tworzenia punktów przywracania i akurat zapisany stan systemu sprzed tego zdarzenia, które popsuło system.
System domyślnie robi takie punkty przywracania z automatu.
Więc warto sprawdzić.
https://www.youtube.com/watch?v=Py124z6LVtA

Dziękuję Ci za obszerną odpowiedź. Nawet nie wiesz jak się cieszę że rozumiem to co piszesz :smile:, Obudziłeś we mnie nadzieję, że mogę osiągnąć sukces i usunąć problem. W najbliższym czasie zbiorę się na odwagę i podejmę walkę. Dam znać jak mi poszło.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Pozdrawiam