Plynne odtwarzanie filmow w Linux Mint

Zauwazylem ze Linux Mint (Cin) nieplynnie odtwarza video.
Pod tym wzgledem Windows bije go na leb 10 tysiecy razy.

Czy macie jakies pomysly na przyspieszenie odtwarzania i czy jest jakis player na Minta podobny do Media Player Classic? Ten VNC/VLC i defaultowy jakos mi nie pasuja

Jaka przeglądarka?

Przede wszystkim jaką masz kartę graficzną, na jakich sterownikach?

Intel zintegrowana lub Radeonik - w zaleznosci co podlacze
w obu przypadkach mint przycina a Windows nigdy

sterownik w Mint to:

xserver-xorg-video-ati (zalecane)
Wersja 1:7.3.0-1ubuntu3.1
X.Org X server AMD/ATI display driver wrapper

Spróbuj w Xine (panel kontroli pod “G” będziesz miał), czy się tnie.
Na starym lapku nawet płynnie mi wideo odtwarza pod Linux’em także pewnie kwestia ustawienia w xorg.conf.
Czasami też pomaga wyłączenie efektów kompozytowych.
Możesz też spróbować zamiast dekodowania sprzętowego VDPAU ustawić VAAPI

:-/ Xine? gdzie/ co to/ :frowning:

Linux nie odtwarza wideo tylko dany player.
Spróbuj MPV lub SMPlayer.

Podaj dokładne modele.

Możesz ściągnąć z repo. Chociaż nie polecam. Xine jest stary.

Polecam GNOME MPV, bardzo podobny do windowsowego Media Player Home Cinema, dla mnie to kompletny odtwarzacz wideo.

https://sendvid.com/oj2ajg3x

BINGO, ten GNOME MPV jest chyba najbardziej zblizony do MPC, wielkie dzieki brachu!

PS co to jest za system/srodowisko/theme u ciebie na kompie?

Nie ma problemu kolego. :slight_smile:

Cinnamon+Arc Theme+Arc Icons+Plank+Conky Menager+Własne ustawienia.

System: Mint 18.1 Cinnamon X64

Mam identyczny system, a chodzi i wyglada gorzej od twojego custom edition :wink:
Robiłeś jakies poprawki by przyspieszyć jego prace? Bo chodzi ci na tym filmiku płynnie jakby to był jakiś Xfce

Poza wrzuceniem najnowszych kerneli nic nie robiłem pod maską. Laptop: i3 4030u 1.9GHZ 8GB Ram Nvidia 840m.
System działa non stop na nvidii, może dlatego jest płynniej.

Którego konkretnie kernela używasz?

Czy sterownik nVidia był nieruszany czy może instalowałeś jakoś osobno (ze nvidia.com czy przez opcje Zarządzanie Sterownikami)?

Kernel: 4.10.12-041012-generic
Nvidia: nvidia-378

Aha, dodałem repozytorium nvidii:

https://launchpad.net/~graphics-drivers/+archive/ubuntu/ppa

Sterowniki instalowane przez zarządzanie sterownikami w mincie.

a masz odpowiednik tego linka dla GPU czerwonych? :wink:

To w zasadzie “nowy” temat, ale niech tam. Sterowniki - jedyne jakie masz obecnie - w zależności od tego, czy Twoja karta to GCN, czy nie to: ati (radeon) - w repozytorium, amdgpu - w repozytorium amdpgu-pro na stronie AMD jest wersja dla Ubuntu. Nie używać Catalyst/Crimson, chyba, że ktoś prosi się o kłopoty.

Tzn, że do żadnej karty AMD nie isntalować żadnych sterowników ze strony amd.com dla LInuxa?

Przeczytaj to co napisałem: jeśli masz kartę GCN to masz do wyboru otwarty sterownik amdgpu oraz sterownik zamknięty (ze strony AMD) - amdgpu-pro. Nie instalować Catalyst/Crimson.

Zanim przeczytalem twoja pierwsza odpowiedż zainstalowalem ze strony AMD sterowniki crimson ale chyba jakies bledy wystapily i w sumie to nie wiem czy je poprawnie zainstalowalem czy nie. Tak wyglada okno Zarządzanie Sterownikami u mnie:

Czy coś powinienem z tym zrobić? Jak uważasz/uważacie?

Po pierwsze: założyć wątek. Po drugie - dokładnie opisać konfigurację sprzętu oraz wersję systemu, a wszczególności Xów. Po trzecie - nie należy używać Catalyst :slight_smile: