Plynne odtwarzanie filmow w Linux Mint

(tylkomoto) #1

Zauwazylem ze Linux Mint (Cin) nieplynnie odtwarza video.
Pod tym wzgledem Windows bije go na leb 10 tysiecy razy.

Czy macie jakies pomysly na przyspieszenie odtwarzania i czy jest jakis player na Minta podobny do Media Player Classic? Ten VNC/VLC i defaultowy jakos mi nie pasuja

(Qhuertez) #2

Jaka przegl─ůdarka?

(Domker) #3

Przede wszystkim jak─ů masz kart─Ö graficzn─ů, na jakich sterownikach?

(tylkomoto) #4

Intel zintegrowana lub Radeonik - w zaleznosci co podlacze
w obu przypadkach mint przycina a Windows nigdy

sterownik w Mint to:

xserver-xorg-video-ati (zalecane)
Wersja 1:7.3.0-1ubuntu3.1
X.Org X server AMD/ATI display driver wrapper

(Domker) #5

Spr├│buj w Xine (panel kontroli pod ÔÇťGÔÇŁ b─Ödziesz mia┼é), czy si─Ö tnie.
Na starym lapku nawet p┼éynnie mi wideo odtwarza pod LinuxÔÇÖem tak┼╝e pewnie kwestia ustawienia w xorg.conf.
Czasami te┼╝ pomaga wy┼é─ůczenie efekt├│w kompozytowych.
Mo┼╝esz te┼╝ spr├│bowa─ç zamiast dekodowania sprz─Ötowego VDPAU ustawi─ç VAAPI

(tylkomoto) #6

:-/ Xine? gdzie/ co to/ :frowning:

(LoliconSuspect) #7

Linux nie odtwarza wideo tylko dany player.
Spr├│buj MPV lub SMPlayer.

Podaj dokładne modele.

Mo┼╝esz ┼Ťci─ůgn─ů─ç z repo. Chocia┼╝ nie polecam. Xine jest stary.

(bax20) #8

Polecam GNOME MPV, bardzo podobny do windowsowego Media Player Home Cinema, dla mnie to kompletny odtwarzacz wideo.

https://sendvid.com/oj2ajg3x

(tylkomoto) #9

BINGO, ten GNOME MPV jest chyba najbardziej zblizony do MPC, wielkie dzieki brachu!

PS co to jest za system/srodowisko/theme u ciebie na kompie?

(bax20) #10

Nie ma problemu kolego. :slight_smile:

Cinnamon+Arc Theme+Arc Icons+Plank+Conky Menager+Własne ustawienia.

System: Mint 18.1 Cinnamon X64

(tylkomoto) #11

Mam identyczny system, a chodzi i wyglada gorzej od twojego custom edition :wink:
Robi┼ée┼Ť jakies poprawki by przyspieszy─ç jego prace? Bo chodzi ci na tym filmiku p┼éynnie jakby to by┼é jaki┼Ť Xfce

(bax20) #12

Poza wrzuceniem najnowszych kerneli nic nie robi┼éem pod mask─ů. Laptop: i3 4030u 1.9GHZ 8GB Ram Nvidia 840m.
System działa non stop na nvidii, może dlatego jest płynniej.

(tylkomoto) #13

Kt├│rego konkretnie kernela u┼╝ywasz?

Czy sterownik nVidia by┼é nieruszany czy mo┼╝e instalowa┼ée┼Ť jako┼Ť osobno (ze nvidia.com czy przez opcje Zarz─ůdzanie Sterownikami)?

(bax20) #14

Kernel: 4.10.12-041012-generic
Nvidia: nvidia-378

Aha, dodałem repozytorium nvidii:

https://launchpad.net/~graphics-drivers/+archive/ubuntu/ppa

Sterowniki instalowane przez zarz─ůdzanie sterownikami w mincie.

(tylkomoto) #15

a masz odpowiednik tego linka dla GPU czerwonych? :wink:

To w zasadzie ÔÇťnowyÔÇŁ temat, ale niech tam. Sterowniki - jedyne jakie masz obecnie - w zale┼╝no┼Ťci od tego, czy Twoja karta to GCN, czy nie to: ati (radeon) - w repozytorium, amdgpu - w repozytorium amdpgu-pro na stronie AMD jest wersja dla Ubuntu. Nie u┼╝ywa─ç Catalyst/Crimson, chyba, ┼╝e kto┼Ť prosi si─Ö o k┼éopoty.

(tylkomoto) #17

Tzn, ┼╝e do ┼╝adnej karty AMD nie isntalowa─ç ┼╝adnych sterownik├│w ze strony amd.com dla LInuxa?

Przeczytaj to co napisa┼éem: je┼Ťli masz kart─Ö GCN to masz do wyboru otwarty sterownik amdgpu oraz sterownik zamkni─Öty (ze strony AMD) - amdgpu-pro. Nie instalowa─ç Catalyst/Crimson.

(tylkomoto) #19

Zanim przeczytalem twoja pierwsza odpowied┼╝ zainstalowalem ze strony AMD sterowniki crimson ale chyba jakies bledy wystapily i w sumie to nie wiem czy je poprawnie zainstalowalem czy nie. Tak wyglada okno Zarz─ůdzanie Sterownikami u mnie:

Czy co┼Ť powinienem z tym zrobi─ç? Jak uwa┼╝asz/uwa┼╝acie?

Po pierwsze: za┼éo┼╝y─ç w─ůtek. Po drugie - dok┼éadnie opisa─ç konfiguracj─Ö sprz─Ötu oraz wersj─Ö systemu, a wszczeg├│lno┼Ťci X├│w. Po trzecie - nie nale┼╝y u┼╝ywa─ç Catalyst :slight_smile: