Płyta główna do 350zł

Jest to moj pierwszy post, więc witam wszystkich bardzo serdecznie :slight_smile:

Mam zamiar kupić następujące częsci do kompa:

Intel® Boxed Core 2 Duo E8400

OCZ Technology SLI-Ready Edition 4GB PC-6400 DDR2 (tu się waham)

OCZ Technology StealthXstream 600 Watt ATX 12V

Radeon HD 4850 512MB GDDR3 PCIe 2.0

Western Digital Caviar SE16 320GB 7,200RPM Serial ATA-300

I właśnie mam pytanie. Jaka bedzie najlepsza płyta głowna do tych podzespołow do 350zł?

Co myślicie na temat DFI LanParty DK P35-T2RS DDR2?

Podawajcie propozycje.

Ps. Nie zależy mi na SLI lub CF.

corsair 650w

samsung f1 320gb

foxconn p35a-s

W nowym PC Formacie akurat był test płyt głównych i z kategorii do procesorów Intela wygrała płyta MSI P6NGM-FIH . Kosztuje tylko 179 zł ale wygrała test o 0,22 p z płytą za 281 więc nie zawsze wyższa cena = lepszy produkt .

Moja propozycja

Samsung F1 320GB

Gigabyte GA=P35=DS3L lub GIGABYTE P31-DS3L

Ocz SxS 600W

Galaxy Nvidia GeForce 9600GT.

Proc ten co podałeś.

Razem 1388zł (możesz zaoszczędzić, biorąc C2D E2180 i podkręcić na 3GHz) wtedy cena będzie OK 1088zł.

lukas

jeżeli nie zamierzasz mieć CrossFire

to wystarczy

Intel E7200 jeżeli będziesz podkręcał lub 8400 jeżeli nie będziesz podkręcać

OCZ 500W za 150-160 zł

Samsung F1 320Gb

Radeon 4850

Ram wystarczy Patriot/A data 800 Mhz CL4 2x1Gb.

Płyta GIGABYTE P31-DS3L lub Gigabyte GA-EP35-DS3

Nie daj się nabrać na droższe komponenty, które nic nie dają a uszczuplają portfel

Jeżeli Crossfire

zasilacz może zostać OCZ 500W dla 2x4850

a płyta np. Gigabyte GA-EP45-DS3

Polecam Asus P5Q-E

Nie bądź śmieszny, jest dużo lepszych płyt, a sam fakt, iż jest to Asus powinien zniechęcać.

Wcale nie jest śmieszny. Tutaj na tym forum przyjęło się że Asus to syf. No niestety koledzy nie macie racji.

Najpierw poczytaj w necie głównie na purepc a potem komentuj, dla niej FSB 500 to drobnostka,

EDIT:

Dodam tutaj, że wiele osób nie rozróżnia że np. Gigabyte, Asus, i wiele innych firm robi np. na P45 low-end, Midlle-end i high-end, zwykła P5Q to nawet na to nie patrze ale P5Q-E już jest niezła, podobnie u Gigabyte, EP45 DS4 też jest nie zła, podobnie MSI P45 FR to to samo powyżej rangi Midlle-end i są to bardzo dobre płyty

Płyta: Gigabyte GA-EP45-DS3R lub taniej GigaByte GA-P35-DS3L lub nawet MSI P45 Neo2-FR

Procesor: E7200, lub drożej E8400

Grafika: HD4850

Zasilacz: OCZ SxS 500W rev.2

Ramy: MUSHKIN DDR2 2048 PC800 DUAL CL4 HP lub nawet Patrioty LLK

Dysk: Samsung F1 320GB HD322HJ

Obudowa: CM 332

Nagrywarka: Pioneer DVR-215

Dla Foxconna, Gigabyte i MSI też

no to ciekawe czemu częste zwroty tych płyt są z winy padniętej sekcji zasilania, no faktycznie teraz robią bardzo dobre płyty :? jak by ich płyty tak nie padały to by na pewno były one polecane.

Jestem w kropce po waszych wypowiedziach.

A co o tej myślicie: DFI LanParty DK P35 T2RS. W końcu to jest płyta testowa kart graficznych na frazPC.pl :smiley:

DFI Lanparty to płyta do podkręcania. Jak wszystkie wynalazki DFI jest bardzo trudna w obsłudze i trzeba się nieźle napocić, by ustawić wszystko tak, jak chcemy.

Ja tam bym brał w tej cenie MSI P45 Neo2-FR, pcb platinuma, dobre chłodzenie, nowe zasilanie cpu/nb/ram, dobre nowe chipsety, bardzo dobrze rozłożone gniazda na płycie, przycisk do restartowania biosu z tyłu obudowy i dodatkowo cfx 8x8 wspiera… A w apollo za 319zł można ją dostać… Troche bez sensu pchać się w p35 przy takim budżecie…

Napisałem to bo napisałeś że ta płyta jest felerna

Podaj mi przykłady z osobami i z jakimi prockami kręcili te płyty że siadały i dokładnie jakie to były modele

Wiele osób zakupiło na purepc te płyty i żadna im jak na razie nie siadła

zaklik ta płyta ma zintegrowaną kartę graficzną…

prawdą jest że Asus’y teraz nie produkują dobrych płyt (nie mówię o tych za 1000zł) mają problemy z BIOS’ami i często padające sekscje zasilania, taka jest prawda

dokładnie, Neo2-FR tot bardzo dobra płyta, solidnie wykonana, dobre OC, wspiera Crossfire (na przyszlosc) najlepsza płyta w tym budżecie :wink:

lukassb ,

bierz tak:

procek: Intel Core2Duo E8200

pamięci: Crucial Ballistix 1066 2x1GB

płyta główna: MSI P45 Neo2-FR

grafa: HD4850 PowerColor

zasiłka: OCZ SXS 500W rev.2

dysk: Samsung F1 320GB

oczywiście podałem optymalne części które spełniają twoje warunki :wink:

a tak to najtaniej jest w apollo.pl :wink:

Podaj przykłady

nie chodzi o to że każda płyta główna odrazu się spali ale o to że bardzo często te płyty są wadliwe i się uszkadzają, a przykładów to sobie poszukaj w google.pl (czy może masz bana?) :expressionless:

W ten sposób szukając to wyjdzie na to że żadna firma nie potrafi produkować jakiegokolwiek sprzętu komputerowego bo wszystki się psuje, wszystko ma problemy z oprogramowaniem i co najgorsze, ludzie nie chwalą się zbyt często w internecie że sprzęt chodzi poprawnie, za to zawsze wykrzykują no forach gdy coś im się popsuje i potem ludzie to uogólniają na podstawie jednego przypadku… bardzo dziecinne…