Płyta główna do 350zł

(Lukass) #1

Jest to moj pierwszy post, więc witam wszystkich bardzo serdecznie :slight_smile:

Mam zamiar kupić następujące częsci do kompa:

Intel® Boxed Core 2 Duo E8400

OCZ Technology SLI-Ready Edition 4GB PC-6400 DDR2 (tu się waham)

OCZ Technology StealthXstream 600 Watt ATX 12V

Radeon HD 4850 512MB GDDR3 PCIe 2.0

Western Digital Caviar SE16 320GB 7,200RPM Serial ATA-300

I właśnie mam pytanie. Jaka bedzie najlepsza płyta głowna do tych podzespołow do 350zł?

Co myślicie na temat DFI LanParty DK P35-T2RS DDR2?

Podawajcie propozycje.

Ps. Nie zależy mi na SLI lub CF.

(Goodprogram) #2

corsair 650w

samsung f1 320gb

foxconn p35a-s

(zaklik) #3

W nowym PC Formacie akurat był test płyt głównych i z kategorii do procesorów Intela wygrała płyta MSI P6NGM-FIH . Kosztuje tylko 179 zł ale wygrała test o 0,22 p z płytą za 281 więc nie zawsze wyższa cena = lepszy produkt .

(adam749) #4

Moja propozycja

Samsung F1 320GB

Gigabyte GA=P35=DS3L lub GIGABYTE P31-DS3L

Ocz SxS 600W

Galaxy Nvidia GeForce 9600GT.

Proc ten co podałeś.

Razem 1388zł (możesz zaoszczędzić, biorąc C2D E2180 i podkręcić na 3GHz) wtedy cena będzie OK 1088zł.

(Kabuto1378) #5

lukas

jeżeli nie zamierzasz mieć CrossFire

to wystarczy

Intel E7200 jeżeli będziesz podkręcał lub 8400 jeżeli nie będziesz podkręcać

OCZ 500W za 150-160 zł

Samsung F1 320Gb

Radeon 4850

Ram wystarczy Patriot/A data 800 Mhz CL4 2x1Gb.

Płyta GIGABYTE P31-DS3L lub Gigabyte GA-EP35-DS3

Nie daj się nabrać na droższe komponenty, które nic nie dają a uszczuplają portfel

Jeżeli Crossfire

zasilacz może zostać OCZ 500W dla 2x4850

a płyta np. Gigabyte GA-EP45-DS3

(Rastko1) #6

Polecam Asus P5Q-E

(Darth ReX) #7

Nie bądź śmieszny, jest dużo lepszych płyt, a sam fakt, iż jest to Asus powinien zniechęcać.

(Mateusz 931) #8

Wcale nie jest śmieszny. Tutaj na tym forum przyjęło się że Asus to syf. No niestety koledzy nie macie racji.

(Rastko1) #9

Najpierw poczytaj w necie głównie na purepc a potem komentuj, dla niej FSB 500 to drobnostka,

EDIT:

Dodam tutaj, że wiele osób nie rozróżnia że np. Gigabyte, Asus, i wiele innych firm robi np. na P45 low-end, Midlle-end i high-end, zwykła P5Q to nawet na to nie patrze ale P5Q-E już jest niezła, podobnie u Gigabyte, EP45 DS4 też jest nie zła, podobnie MSI P45 FR to to samo powyżej rangi Midlle-end i są to bardzo dobre płyty

(SolelyRose*) #10

Płyta: Gigabyte GA-EP45-DS3R lub taniej GigaByte GA-P35-DS3L lub nawet MSI P45 Neo2-FR

Procesor: E7200, lub drożej E8400

Grafika: HD4850

Zasilacz: OCZ SxS 500W rev.2

Ramy: MUSHKIN DDR2 2048 PC800 DUAL CL4 HP lub nawet Patrioty LLK

Dysk: Samsung F1 320GB HD322HJ

Obudowa: CM 332

Nagrywarka: Pioneer DVR-215

(Emilmlo) #11

Dla Foxconna, Gigabyte i MSI też

no to ciekawe czemu częste zwroty tych płyt są z winy padniętej sekcji zasilania, no faktycznie teraz robią bardzo dobre płyty :? jak by ich płyty tak nie padały to by na pewno były one polecane.

(Lukass) #12

Jestem w kropce po waszych wypowiedziach.

A co o tej myślicie: DFI LanParty DK P35 T2RS. W końcu to jest płyta testowa kart graficznych na frazPC.pl :smiley:

(Darth ReX) #13

DFI Lanparty to płyta do podkręcania. Jak wszystkie wynalazki DFI jest bardzo trudna w obsłudze i trzeba się nieźle napocić, by ustawić wszystko tak, jak chcemy.

(Mariosti*) #14

Ja tam bym brał w tej cenie MSI P45 Neo2-FR, pcb platinuma, dobre chłodzenie, nowe zasilanie cpu/nb/ram, dobre nowe chipsety, bardzo dobrze rozłożone gniazda na płycie, przycisk do restartowania biosu z tyłu obudowy i dodatkowo cfx 8x8 wspiera... A w apollo za 319zł można ją dostać... Troche bez sensu pchać się w p35 przy takim budżecie...

(Rastko1) #15

Napisałem to bo napisałeś że ta płyta jest felerna

Podaj mi przykłady z osobami i z jakimi prockami kręcili te płyty że siadały i dokładnie jakie to były modele

Wiele osób zakupiło na purepc te płyty i żadna im jak na razie nie siadła

(Rykendo) #16

zaklik ta płyta ma zintegrowaną kartę graficzną...

(Ciupa Michal) #17

prawdą jest że Asus'y teraz nie produkują dobrych płyt (nie mówię o tych za 1000zł) mają problemy z BIOS'ami i często padające sekscje zasilania, taka jest prawda

dokładnie, Neo2-FR tot bardzo dobra płyta, solidnie wykonana, dobre OC, wspiera Crossfire (na przyszlosc) najlepsza płyta w tym budżecie :wink:

lukassb ,

bierz tak:

procek: Intel Core2Duo E8200

pamięci: Crucial Ballistix 1066 2x1GB

płyta główna: MSI P45 Neo2-FR

grafa: HD4850 PowerColor

zasiłka: OCZ SXS 500W rev.2

dysk: Samsung F1 320GB

oczywiście podałem optymalne części które spełniają twoje warunki :wink:

a tak to najtaniej jest w apollo.pl :wink:

(Rastko1) #18

Podaj przykłady

(Ciupa Michal) #19

nie chodzi o to że każda płyta główna odrazu się spali ale o to że bardzo często te płyty są wadliwe i się uszkadzają, a przykładów to sobie poszukaj w google.pl (czy może masz bana?) :expressionless:

(Mariosti*) #20

W ten sposób szukając to wyjdzie na to że żadna firma nie potrafi produkować jakiegokolwiek sprzętu komputerowego bo wszystki się psuje, wszystko ma problemy z oprogramowaniem i co najgorsze, ludzie nie chwalą się zbyt często w internecie że sprzęt chodzi poprawnie, za to zawsze wykrzykują no forach gdy coś im się popsuje i potem ludzie to uogólniają na podstawie jednego przypadku... bardzo dziecinne...