Płyta główna od Asusa

(Artrane) #1

Witam, poszukuję płyty głównej, w grę wchodzi tylko mobo od Asusa. Inne firmy typu "Gigaszrot"-Gigabyte całkowicie nie wchodzą w grę. Obecnie mam płytę opartą o chip p35 - Asus P5k. Chcę ją wymienić na jakiś nowszy model i tu zaczyna się problem. Szukając jakiegoś dobrego chipu nie mogłem się zdecydować jaki. Dodam, że płyta pod S775. Dzięki za pomoc

(klopas) #2

ile masz kasy na mobo?

asus nie potrafi robić dobrych płyt... są awaryjne i słabo się kręcą...

PS. po co piszesz że płyta pod 775 skoro napisałeś że masz asus p5k?

(Artrane) #3

Limit wynosi max 900 i ani złotówki więcej. Ja miałem Asusa od początku moich Pc'tów i dlatego ten wybór. Do innych firm się nie przekonałem, bo nie miałem, wyjątkiem był Gigabyte, którego miałem kartę graficzną, która była... zła. Od tej chwili nic Gigabyte:> Wiesz, lepiej napisać niż potem czytać jakieś bzdury- wiem jak to jest. Aha zapomniałem o jednym odpadają chipy Nvidi- SLI bo będę mieć crossfire

P.S więc jaka wg. Ciebie jest alternatywa?

(Łukasz14) #4

Artrane , 9 stów na płytę główną :open_mouth: człowieku Ty nie masz na co kasy wydawać? :lol:

(iwa nike) #5

właśnie :o :smiley: :lol:

myślę że MSI p45 platinum jest fajną płytą..

(Djkilof) #6

Gigabyte w tej chwili robi o wiele lepsze płyty główne od Asusa. Miałem do wczoraj Asusa P5KC i zmieniłem na Gigabyte GA-EP35-DS4. Teraz poczułem wielką różnicę. Asus mimo to, że ma w specyfikacji obsługę pamięci 1066 bez żadnego OC to ich i tak nie obsługuję nawet przy najnowszym biosie a Gigabyte radzi sobie z tym bez problemu. Ogólnie po zmianie płyty system zaczął działać mi płynniej... Jeżeli chcesz dobrą płytę to popatrz na firmy: DFI, Gigabyte i MSI i coś na chipsecie X48.

(Kabuto1378) #7

Na cholerę CI nowsza płyta jak płyty z chipsetami X38, X48 niczego specjalnego w stosunku do P35 nie wnoszą oprócz CrossFire. Czekaj aż pojawią się nowe płyty z nową podstawką Intela pod procesory.

(Jonek29) #8

Racja, o wiele lepsze, a po za tym daję nowe wersji BIOSu a nie jak to asus tylko to Deluxe'ów. Nawet najlepsze płyty Asusa mają problem z wyciągnięciem FSB: 500MHz, a płyty Gigabyte bez problemu pociągną nawet do 530MHz. Więc Asua można nazwać, szrotem...

(Łukasz14) #9

jonek29 , masz racje Asus to szrot sam mam i już drugi raz nie kupię mobo od Asus'a jak bd. zmieniał to tylko Gigabyte'a lub Foxconn'a :lol:

(Mateusz 931) #10

wszystko zależy od konkretnego modelu.

Na tym forum przyjęło się że jest jedyna płyta i ją tylko trzeba polecać mianowicie foxconn P35.

Artrane , kompletnie nie opłaca Ci się wymiana bo masz dobrą płytę. Zobacz swój zasilacz, RAM, proca, kartę dysk i może tutaj pomyśl nad wymianą/ dołożeniem.

(Emilmlo) #11

A na pclab chwalą Asusy tak jak tu Foxconny :stuck_out_tongue:

miałem przez dwa tygodnie Asusa P5K PRO to wiem jaka fajna ta płytka jest :lol:

(Artrane) #12

Proca chcę wymienić z e4300 @ 3.0 na e8200, zasiłke mam Chieftec'a 450 Watt a karta to radeon 3650 sapphira, więc nie ma potrzeby tego wymieniać jak na razie. Dlatego pomyślałem o płycie. Ten asus jest dobry, nie powiem ale czas go wymienić chyba. Powiedziałem 900 stów bo widziałem jakie są drogie płyty na x38/48 i o nich pomyślałem (no może p45 też) a tu nikt ich nie polecił- dlaczego?

P.S Nic z MSI, naczytałem i na oglądałem się dość. Może to wina złych opinii, ale w życiu nie chcę mieć żadnej części od MSI

(Mateusz 931) #13

Bo nie opłacalna jest wymiana :confused:

P35 oferuje super wydajność.

Jak grasz to wymień kartę graficzną.

(Artrane) #14

Gram często i gęsto, ale ten sapphirek starczy mi na te 3 miechy. Po wakacjach planuję wymienić na inną kartę- jakiegoś 8800 albo 9600/800, z resztą zobaczę co będzie za 3 miechy bo wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. A na SLI to jaki chip-680i, czy jakiś nowszy?

(mati75) #15

Płytę na P35 to najlepiej brać Foxconn P35-s tania, dobra. Asus jest za bardzo rozreklamowany.

(Jonek29) #16

Też mam złe zdanie o MSI, naprawiałem już kilka kompów z mobo tego producenta i we wszystkich było uszkodzone coś na płycie (czasami było tak, że płyta nie dawała oznak zepsucia, ale za to rozwalała pamięci, jakie się do niej włożyło.

(Artrane) #17

i kolejna "zadowolona" osoba. Dlatego właśnie powiedziałem, że nie chcę mieć z tą firmą do czynienia. Prędzej włożył bym coś Gigaszrota niż MSI. Wracając do tematu to 680i SLI to dobry chip? Czy może lepszy był by 750i/80i/90i? Pytam bo nie miałem do czynienia z takimi płytami ani u siebie ani u kogoś. Jedynie mój nauczyciel ma taka płytę ale ze strony technicznej to z niego 0.

(Jonek29) #18

Bierz Gigabyte z chipsetem P35, jest najbardziej opłacalny.

(Patrykss12) #19

To ja ci polecę Asus P5E3 Premium WIFI lub bez wifi ASUS P5E64 WS EVOLUTION.

(Michal224) #20

Przepraszam bardzo, że się wtrącam, ale po prostu nurtuje mnie jedno. Dlaczego piszecie, że ASUS robi złe płyty? Naprawdę mieliście wszystkie płyty, jakie wyszły i możecie z czystym sumieniem powiedzieć ze właśnie tak jest? Z tego, co się orientuję to ASUS jest jedną z najlepszych firm, która robi podzespoły do PC-tów. Jeszcze nigdy nikt nie przyszedł do mnie i nie powiedział, że doradziłem złą, psującą się płytę główną, kartę grafiki itp. itd. Jeszcze jedno bardzo takie dziwne zjawisko. Chodzi o płytę Foxconn. Czy wy macie jakieś fiksacje na punkcie tych płyt? Sa to dobre płyty, lecz za krótko na naszym rynku, aby mogły konkurować z ASUSEM pod jakimkolwiek względem. Nie mówię tutaj jako dziecko i wielbiciel ASUSA lecz stwierdzam fakt, który sprawdza się u mnie w serwisie. Ile razy zaproponuję Foxconna tyle razy jest odmowa właśnie z powodu słabej znajomości tej marki. Najbardziej rozchwytywaną firmą wśród podzespołów jest właśnie ASUS. I nieprawda jest to, że płyty główne ASUSA są zawodne. Jeszcze nigdy nie miałem żadnej skargi czy coś w tym rodzaju. Dziwią mnie wasze komentarze.

Nie mam zamiaru się z nikim sprzeczać. Po prostu wyraziłem swoją opinię oraz stwierdziłem fakt.