Płyta główna od Asusa

Witam, poszukuję płyty głównej, w grę wchodzi tylko mobo od Asusa. Inne firmy typu “Gigaszrot”-Gigabyte całkowicie nie wchodzą w grę. Obecnie mam płytę opartą o chip p35 - Asus P5k. Chcę ją wymienić na jakiś nowszy model i tu zaczyna się problem. Szukając jakiegoś dobrego chipu nie mogłem się zdecydować jaki. Dodam, że płyta pod S775. Dzięki za pomoc

ile masz kasy na mobo?

asus nie potrafi robić dobrych płyt… są awaryjne i słabo się kręcą…

PS. po co piszesz że płyta pod 775 skoro napisałeś że masz asus p5k?

Limit wynosi max 900 i ani złotówki więcej. Ja miałem Asusa od początku moich Pc’tów i dlatego ten wybór. Do innych firm się nie przekonałem, bo nie miałem, wyjątkiem był Gigabyte, którego miałem kartę graficzną, która była… zła. Od tej chwili nic Gigabyte:> Wiesz, lepiej napisać niż potem czytać jakieś bzdury- wiem jak to jest. Aha zapomniałem o jednym odpadają chipy Nvidi- SLI bo będę mieć crossfire

P.S więc jaka wg. Ciebie jest alternatywa?

Artrane , 9 stów na płytę główną :open_mouth: człowieku Ty nie masz na co kasy wydawać? :lol:

właśnie :o :smiley: :lol:

myślę że MSI p45 platinum jest fajną płytą…

Gigabyte w tej chwili robi o wiele lepsze płyty główne od Asusa. Miałem do wczoraj Asusa P5KC i zmieniłem na Gigabyte GA-EP35-DS4. Teraz poczułem wielką różnicę. Asus mimo to, że ma w specyfikacji obsługę pamięci 1066 bez żadnego OC to ich i tak nie obsługuję nawet przy najnowszym biosie a Gigabyte radzi sobie z tym bez problemu. Ogólnie po zmianie płyty system zaczął działać mi płynniej… Jeżeli chcesz dobrą płytę to popatrz na firmy: DFI, Gigabyte i MSI i coś na chipsecie X48.

Na cholerę CI nowsza płyta jak płyty z chipsetami X38, X48 niczego specjalnego w stosunku do P35 nie wnoszą oprócz CrossFire. Czekaj aż pojawią się nowe płyty z nową podstawką Intela pod procesory.

Racja, o wiele lepsze, a po za tym daję nowe wersji BIOSu a nie jak to asus tylko to Deluxe’ów. Nawet najlepsze płyty Asusa mają problem z wyciągnięciem FSB: 500MHz, a płyty Gigabyte bez problemu pociągną nawet do 530MHz. Więc Asua można nazwać, szrotem…

jonek29 , masz racje Asus to szrot sam mam i już drugi raz nie kupię mobo od Asus’a jak bd. zmieniał to tylko Gigabyte’a lub Foxconn’a :lol:

wszystko zależy od konkretnego modelu.

Na tym forum przyjęło się że jest jedyna płyta i ją tylko trzeba polecać mianowicie foxconn P35.

Artrane , kompletnie nie opłaca Ci się wymiana bo masz dobrą płytę. Zobacz swój zasilacz, RAM, proca, kartę dysk i może tutaj pomyśl nad wymianą/ dołożeniem.

A na pclab chwalą Asusy tak jak tu Foxconny :stuck_out_tongue:

miałem przez dwa tygodnie Asusa P5K PRO to wiem jaka fajna ta płytka jest :lol:

Proca chcę wymienić z e4300 @ 3.0 na e8200, zasiłke mam Chieftec’a 450 Watt a karta to radeon 3650 sapphira, więc nie ma potrzeby tego wymieniać jak na razie. Dlatego pomyślałem o płycie. Ten asus jest dobry, nie powiem ale czas go wymienić chyba. Powiedziałem 900 stów bo widziałem jakie są drogie płyty na x38/48 i o nich pomyślałem (no może p45 też) a tu nikt ich nie polecił- dlaczego?

P.S Nic z MSI, naczytałem i na oglądałem się dość. Może to wina złych opinii, ale w życiu nie chcę mieć żadnej części od MSI

Bo nie opłacalna jest wymiana :confused:

P35 oferuje super wydajność.

Jak grasz to wymień kartę graficzną.

Gram często i gęsto, ale ten sapphirek starczy mi na te 3 miechy. Po wakacjach planuję wymienić na inną kartę- jakiegoś 8800 albo 9600/800, z resztą zobaczę co będzie za 3 miechy bo wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. A na SLI to jaki chip-680i, czy jakiś nowszy?

Płytę na P35 to najlepiej brać Foxconn P35-s tania, dobra. Asus jest za bardzo rozreklamowany.

Też mam złe zdanie o MSI, naprawiałem już kilka kompów z mobo tego producenta i we wszystkich było uszkodzone coś na płycie (czasami było tak, że płyta nie dawała oznak zepsucia, ale za to rozwalała pamięci, jakie się do niej włożyło.

i kolejna “zadowolona” osoba. Dlatego właśnie powiedziałem, że nie chcę mieć z tą firmą do czynienia. Prędzej włożył bym coś Gigaszrota niż MSI. Wracając do tematu to 680i SLI to dobry chip? Czy może lepszy był by 750i/80i/90i? Pytam bo nie miałem do czynienia z takimi płytami ani u siebie ani u kogoś. Jedynie mój nauczyciel ma taka płytę ale ze strony technicznej to z niego 0.

Bierz Gigabyte z chipsetem P35, jest najbardziej opłacalny.

To ja ci polecę Asus P5E3 Premium WIFI lub bez wifi ASUS P5E64 WS EVOLUTION.

Przepraszam bardzo, że się wtrącam, ale po prostu nurtuje mnie jedno. Dlaczego piszecie, że ASUS robi złe płyty? Naprawdę mieliście wszystkie płyty, jakie wyszły i możecie z czystym sumieniem powiedzieć ze właśnie tak jest? Z tego, co się orientuję to ASUS jest jedną z najlepszych firm, która robi podzespoły do PC-tów. Jeszcze nigdy nikt nie przyszedł do mnie i nie powiedział, że doradziłem złą, psującą się płytę główną, kartę grafiki itp. itd. Jeszcze jedno bardzo takie dziwne zjawisko. Chodzi o płytę Foxconn. Czy wy macie jakieś fiksacje na punkcie tych płyt? Sa to dobre płyty, lecz za krótko na naszym rynku, aby mogły konkurować z ASUSEM pod jakimkolwiek względem. Nie mówię tutaj jako dziecko i wielbiciel ASUSA lecz stwierdzam fakt, który sprawdza się u mnie w serwisie. Ile razy zaproponuję Foxconna tyle razy jest odmowa właśnie z powodu słabej znajomości tej marki. Najbardziej rozchwytywaną firmą wśród podzespołów jest właśnie ASUS. I nieprawda jest to, że płyty główne ASUSA są zawodne. Jeszcze nigdy nie miałem żadnej skargi czy coś w tym rodzaju. Dziwią mnie wasze komentarze.

Nie mam zamiaru się z nikim sprzeczać. Po prostu wyraziłem swoją opinię oraz stwierdziłem fakt.