Płyta główna od Asusa

Chodzi o to że tanie modele Asusa, są kiepskie, słabo wyposażone i nieopłacalne. Ja osobiście nie miałem do czynienia z Foxccon’em, więc nie wiem, czy to dobry producent, ale ogólnie ta firma już powoli chyba kończy z płytami, więc nie warto w nią inwestować.

U kolegi w sklepie/serwisie są częste zwroty płyt Asusa padająca sekcja zasilania, padający bios jeszcze rok temu nikt nie przychodził z Asusami do niego.

Bo to 2 największe wady Asua, te 8-fazowe zasilanie, które po prostu jest bardzo awaryjne i to że wydaje BIOSy raz na kilka miesięcy… :x

anonim80 ,

No tak ja się z Tobą zgodzę. Tutaj wiele osób zobaczy jedną opinię i powtarza w każdym kolejnym swoim poście. Ktoś kiedyś zapoczątkował modę na p35A-S od fox’a i już teraz cały czas tkwi ona w każdym poście. Na purepc bardzo często poleca się Asus pk5 pro i ja nawet nie śmiałbym powiedzieć, że jest to słaba płyta. U każdego producenta zdarzają się wpadki.

Chyba kończy :stuck_out_tongue: bo jakoś nadal jeszcze wydają nowe płyty

No słyszałem że “powoli kończy” to znaczy już wycofuje się z rynku :stuck_out_tongue:

Hmm, zrobiło się ładne zamieszanie, którego jednak chciałem uniknąć. Niestety nie dowiedziałem się dalej, który nForce jest najlepszy, bo kupowanie X38/48 czy p45 jak na razie nie ma sensu. Chyba lepiej wsadzić do obudowy coś z SLI, no chyba że jest jakaś skała od Asusa (nie p35:>) na CrossFire

Foxconn produkuje płyty i części do płyt (i nie tylko, np referencyjne grafy nvidii ponoć pochodzą z fabryk Foxa ) dla wielu firm, od dawana, wystarczy uważnie obejrzeć płytę porty ps/2 foxconn, usb foxconn, u mnie na boxowym radiatorze od niby AMD nadruk Foxconna, często robi całe płyty (nikt do tego oficjalnie się nie przyznaje), później napis asus, msi, gigabyte i pudełko i jest wyrób niby asusa, do niedawna asus i gigabyte robili płyty w jednej fabryce (może dalej robią), nawet mają podobne konstrukcje, złącza pci-e identyczne dziadowe rozwiązania ausa zatrzaski często się łamią, i małe reklamy jakie to cuda oferuje płyta w postaci kartonowego kółka na pci. Fanboystwo na punkcie firm nie ma sensu, trzeba patrzeć jak produkt wypada w testach.

Artrane , nforce dla intela nie jest dobrym wyborem, P35 jest lepszy.

9 stów to to trochę zaczekaj i dołóż i kup coś takiego http://www.frazpc.pl/news/20459 :smiley: . Dobra teraz bez żartów, wedułg mnie nie ma co tyle wydawać kasy na płytę kup coś porządnego z p35 np.

foxconn p35a-s

GIGABYTE GA-EP35-DS3R

lub jakieś inne dobre.

np. MSI P35 Neo2-FR/FIR

Co myślicie o Tych płytach

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_775/chipsety_nVidia/Asus_P5N72_T_PREMIUM_nVidia_nForce_780i_SLI/pelny,id,56399/

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_775/chipsety_nVidia/Asus_Striker_II_Formula_nVidia_nForce_780i_SLI/pelny,id,49726/

Bardzo dobre, ale chipset strasznie się grzeje, ma niepotrzebne nikomu do szczęścia sli za co słono trzeba płacić i zapewnia gorsze oc od płyt na p35/x38/p45/x45.

Racja, nForce’y to podobno straszne niewypały.

Chipsety nVidia są dla tych którym zależy na SLI i to koniec ich zalet na chwilę obecną :slight_smile:

Ok, daje se spokój bo nie warto jak na razie. Myślałem w między czasie o przejściu na Pheona x3 ale mobo pod chipy Amd to trochę kiszka, trochę pic na wodę. Zostaje mi zostać przy p35 może x38 z wymienionym prockiem na e8200/400. Mam nadzieję, że po wakacjach będzie coś fajnego. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi

Płyty na 790fx pod amd to obecnie najlepsze płyty na rynku, pod intela nie ma nic porównywalnego tak naprawdę…

Właśnie mobo pod AMD są bardzo dobre, lepiej wyposażone od intela.

Może są dobre te płyty, ale procki, nie imają się do slejaków c2d, których nie prześcigną nigdy. (chyba każdy wie, że c2d to 2 sklejone jedno jajowce? tak samo jest z c2q- sklejone 2 c2d:>)

Wczoraj myślałem też nad jakimś mobo od DFI, może znacie coś? Bo jest to ostania firma jakiej bym zaufał. Ale to mobo musi mieć 8 fazowe zasilanie/cyfrowe jak to jest u DFI czasami i polimerowe kondziory:> Oczywiście coś na p35/x38 (crosfire), nie wlutowana kość biosu no i przyzwoite OC, coś z serii LanParty. I to by było na wsio

C2D to natywny procesor tak jak Athlon X2 czyli pod obudową jest jeden procesor 2 rdzeniowy, to nie są dwa jedno rdzeniowce w jednej obudowie, ale widać że o tym nie wiesz.

Pentium D to są dwa Pentiumy 4 w jednej obudowie, Core 2 Quad to są dwa Core 2 Duo w jednej obudowie podobna konstrukcja.