Płyta główna od Asusa

Tak ostatnio słyszałem, właśnie o tym, a 2 rdzeniowe i 4 rdzeniowe AMD, podobno są te rdzenie zintegrowane, to widać na tym screenie: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c … om_die.png

Pentiumy i Core 2 Quad są sklejone, Core 2 był od początku projektowany jako dwurdzeniowy procesor.

W takim razie, poprawka. Napisałem o czym czytałem, każdy może się pomylić:>

Edit:

Porzuciłem pomysł o płycie na p35 i postawie na SLI. Wybrałem tą płytę EVGA nForce 680i SLI Mainboard Premium

A może weź z chipsetem P45???

patrykss12 , raczej nie warto :stuck_out_tongue:

W ogóle ja nie kminie po co w ogóle wymieniać P5k ? :expressionless:

P5k to nie jest jakiś odlot model od Asusa, jak każdy wie. Brałem wtedy to co było pod ręką w sklepach w miarę za normalna cenę i chce go wymienić na coś lepszego. No i tak ostatnio czytając, szukając chyba wezmę to evege 680i SLI (chyba najbardziej opłacałny i najbardziej stabilny) oraz 1 88GT, potem dokupię 2 i będzie git. Z e8400 na pokładzie powinna wyjść całkiem niezła maszynka. Radków nie ma co łączyć w crossfire na dzień dzisiejszy a procki AMD to kaszana, czyli mus is przymus- zostaje Intel i nVidia:>

Kart nvidi też nie ma co łączyć w SLI ;/

Co Ci brakuje w tej P5k ?

No ogólnie to raczej wystarczy do normalnych gier, filmów itd, jednakże strach mam podkręcać dalej proca na tym 3 fazowym zasilaniu, crossfire chociaż jest ale radków łączyć nie będę. W sumie to nic się nie opłaca…

No to nie warto moim zdaniem wydawać kupę kasy jak możesz kupić za mniej niż 300zł Foxcona P35A-S / MSI Neo2 FiR / GIGABYTE EP35C

Dla mnie to trochę głupie zmieniać z p35 na… p35.

Seria 6xxi dla intela nie jest zbyt opłacalną inwestycją. Tak jak kupowanie 2 kart graficznych…

No to nic nie opłaca się robić z płytą. Ehh w takim bądź razie 88GT i proc zostaną na tej p5k, a potem się zobaczy, może wynajdą coś godnego uwagi- chipset

Teraz to już czekaj na nehalema…

No to faktycznie wyskoczyłeś:> Ale coś w tym jest. Martwi mnie fakt jeden a mianowicie ceny. Jeżeli ja średnio co 4-5miechów wymieniam coś-proc, karta to teraz będę musiał wymieniać płytę przy okazji wymieniania proca.

“Wraz z procesorami Nehalem Intel wprowadzi nie jedną, a dwie nowe podstawki. O LGA1366 wiedzą już wszyscy, którzy śledzą na bieżąco nowinki na temat pierwszego CPU Intela ze zintegrowanym układem pamięci. Ale okazuje się, podstawka zarezerwowana będzie wyłącznie dla układów z najwyższej półki (seria Extreme). Procesory z rynku mainstream instalowane będą w innej podstawce, LGA1160. Tym samym Intel tworzy dwie odrębne platformy: przeznaczoną dla najbardziej wymagających entuzjastów oraz dla “zwykłych” użytkowników komputerów. I zwykli, chcąc rozbudować swój komputer o procesor z najwyższej półki, będą musieli – prócz procesora – wymienić także płytę główną.”

Jak widać intel rozpoczyna w 100% wysysać pieniędze z klientów, zaraz zapewne skończy się jakiekolwiek wsparcie dla poprzednich platform i zaprzestaną ich produkcji (relatywne zaraz oznacza tu mniej więcej 2 lata).

Ciekawe jest to że intelowi aż tyle czasu zajęło wpadnięcie na pomysł wykorzystania pomysłów amd do których intel w myśl umowy o wymianie technologii z amd, ma oddawna prawo…

Artane - wymienisz kartę graficzną za pół roku i tyle… komputer spokojnie pochodzi przez kolejny rok “na wysokich detalach”.

Czyli jak ma wyjść nowa podstawka … to może dobrze że kupiłem taniuteńką płytę i proca ;p zobaczymy

Nie wieże, że tacy producenci jak Asus, Gigabyte czy nawet Abi/ MSI mogą pozwolić sobie na produkowanie tylko płyt o podstawce 1366. Na pewno będą odmiany na 1166 ale wątpię aby było to opłacalne. Oby Intel na tym tylko nie stracił jak AMD, kiedy też zmieniało podstawki. Na razie nic nie wiadomo, chodź mnie jakoś ten pomysł się nie uśmiecha. Mając teraz c2d jestem zadowolony niemniej jednak kiedyś trza będzie i go wymienić i wtedy będzie kłopot… Pożyjemy zobaczymy, co ma być to będzie:>

Właśnie chodzi o to, żeby stracił! AMD odzyska formę… Intel ostatnio coś zbyt pewnie się czuje, może dzięki temu znów rozgorzeje walka o klienta.

Fakt, ale nie życzę ani AMD ani Intelowi jakiś problemów. Nie jestem ani za AMD ani Intelem. Wiemy dobrze, że oboje potrafią wydać wspaniałe chipy ale również kaszany- zdarza się. Jestem neutralny, ale wiem jaka jest strona Intela i co robi. Jednakże pomijając monopolowe akcje oraz pazerność Intela, jest to firma której zawdzięczamy genialne c2d i również często kupowane mobasy z p35:>