Płyta, procek i grafika do 900zł

Celeron 64bit vs Sempron 64bit?

jeżeli tak, to się nie dziwę, że polecają Celka.

szkoda tylko, że niektórzy nie zwarzając na testy, utwierdzili się w przekonaniu, że nowy Celeron jest do bani.

Sempron 64 + OC :mrgreen:

No to się zastanowić :wink:

No i tracimy gwarancje. A winnych modelach z komfortem pracujemy bez Vmodów lutownic zworek, kablomodów, pencil modó i innych ■■■■■ół i to z gwarancją!

A to pytanie to wogóle nie wiem apropo czego ;|

co ty nie powiesz? Od kiedy to celek jest jakiś wydajny, jedynym jego zastosowaniem, to wymiana w przyszłości na pentiaka/Core2Duo.

a czy ja napisałem, ze jest “jakiś wydajny”?

wiadomo, że Semprony i Celerony to 2 klasa.

chodziło mi, że wielu nowego Celerona skreśliło od razu, choć za nie duże pieniądze jest on dobrym wyborem.

no i jak napisałeś - w późniejszym czasie można go zastąpić Core2Duo, jeżeli płyta na to pozwoli :slight_smile:

p.s. i może małe sprostownie z mojej strony:

jeżeli kolega zamierza budować platformę na s.AM2 to oczywiście warto wziąć płytę z wyższej półki.

jeżeli jednak zostaje przy s.939 to nie widzę sensu pakowania kasy w płytę, która i tak nie jest już przyszłościowa. rok temu taki sens był, teraz już go nie ma, zwłaszcza gdy komuś nie zależy na ekstremalnym OC.

skończmy tą małą wojenkę :wink:

No dałeś to do zrozumienia.

Jeśłi jednak nie myśli się o póxniejszej rozbudowie kompa to kupuje się semprona - wydajniejszy i lepiej się kręci.

A ja widze. Stabilnośc komputera jest jedną z najwazniejszych rzeczy - przynajmniej dla mnie. na kiepskiej taniej płycie głównej może być z tym problem.

nie, źle zrozumiałeś.

a jeśli nie myśli się o OC? tak można wyliczać w nieskończoność.

widzę, że nadal do Ciebie nie dociera, że ta płyta nie jest kiepska :lol:

potwierdzą to ludzie którzy z nią obcowali.

Ja już skończyłem dyskusje na temat tego ASRocka. To jest ogólne pojęcie na temat płyt głównych.

To również Sempron. ;]

z tą wyższą wydajnością Semprona bym dyskutował.

Celeron skutecznie z nim konkuruje (w niektórych testach wypada lepiej Celeron, w niektórych Sempron).

Celeron D:

http://pclab.pl/art11940-1.html

szczególnie strona 9, jeżeli ktoś myśli, że nowe Celerony słabo się kręcą.

i pare testów:

http://www.tecchannel.de/technologie/pr … en/432110/

http://www.tweaktown.com/articles/879/

tylko przeglądać wszystie strony, bo na jednej króluje Sempron, na drugiej zaś Celeron.

No najsłabszy Sempron. Tak, zwiąłbym sobie 3000+ i jeszce podkręcił. To nie wiem czy w tych testach by Celeron królował.

mi nie chodzi o królowanie.

oba procki po prostu ze sobą konkurują.

choć przyznam, że Sempron w grach jest wydajniejszy :slight_smile:

ale nie samymi grami człowiek żyje.

Są ludzie którzy graja w Tibie dzień i noc. Wolę mięć wydajność w grach :mrgreen:

żeby nie było:

nie faworyzuje Celerona, ale z testów wynika, że nie jest ona taki zły. stare owszem, ale nowe (tzn. Celerony D) są dobre. wiadomo, że nie mają co konkurować z Pentiumami czy Athlonami.

p.s. sam mam Semprona 2300+, co prawda pod s.A, ale zawsze :mrgreen: