Po aktualizacji nie działa Word 2010 na Windows XP

@krystian3w Tylko, że z tego co wiem, to w tym miesiącu wyszły nowe ‘japońskie’ aktualizacje, a tych poprzednich @Akawn raczej nie instalował ponownie.
@Akawn spróbuj usunąć aktualizację KB4461614, czytałem, że innym to pomogło.

2 polubienia

Kwasiarz, mozesz spokojnie zmienic swoj nick na ‘Zbawca’ :wink: Dziekuje.
Pomoglo, stary Word znow dziala.
Jak zablokowac kolejne aktualizacje? Bo sytuacja pewnie bedzie sie powtarzac.

Albo jeszcze inaczej: czy jest sposob, zeby samodzielnie rozpoznac blokujaca program aktualizacje? Obawiam sie, ze za dwa miesiace znow bede musial prosic o pomoc w odblokowaniu edytora.

Śledzić czy Word 2010 dostał kolejną japońską poprawkę? Gdzie, może @anon50876043 poda przykładowe vortale lub fora gdzie za raz po premierze łatki wszystkim pada Word.

https://msfn.org/board/topic/177915-beware-office-2010-updates/ Z tego tematu “pożyczałem” rozwiązania tego problemu.

1 polubienie

Dzieki za pomoc.

Kolejna aktualizacja, ten sam problem na windows XP. Abyście nie kopali bo ja już pokopałem. Nr aktualizacji z 19 stycznia 2019 do odinstalowania:
KB4462157

1 polubienie

Dzieki - odinstalowalem, po czym okazalo sie, ze problem powoduje u mnie nadal aktualizacja KB4461614, ktora wyrzucilem z systemu juz chyba po raz czwarty. Kilka dni spokoju i wraca.

Spróbuj ukryć tą aktualizację.

OK. Jak to zrobic?

Wpierw ustaw automatyczne aktualizacje na powiadamiaj, potem zastosuj i OK.
MWSnap116

Masz dwie korzyści, bo windows update nie pobiera automatycznie i sam nie instaluje. Masz okazję odznaczyć wykryte aktualizacje i niepotrzebną ukryć po zaznaczeniu i użyciu menu prawego przycisku myszy.
Druga radość z tego ustawienia, że dopiero po zainstalowaniu jakiejś aktualizacji, system poprosi, albo i nie poprosi o restart.
Przy automatycznej aktualizacji system instaluje aktualizacje po pobraniu podczas restartu, a to trwa czasem bardzo długo, np po reinstalacji systemu włazi z 170 aktualizacji i bardzo długo trwa ponowne uruchamianie, czyli instalowanie pobranych podczas restartu.

1 polubienie

W witrynie Windows Update jest opcja ukrycia aktualizacji. (zaznaczasz aktualizację, a potem ją ukrywasz)

Ona wraca, bo pewnie jest to już coś w rodzaju KB4461614 v. 4, chyba, że z 3 razy zapomniałeś ukryć ją.

Po wyłączeniu wspomagania Otluooka 2010, mój laps trafił do informatyków, reinstalacja systemu Windows XP spowodowała zainstalowanie aktualizacji dla Office 2010, z tym po zablokowaniu automatycznych aktualizacji sobie poradziłem, ale niestety teraz laps uruchamia się nie prawidłowo, po pojawieniu się strony startowej Windows, i paru ikonek na pasku trzeba odczekać około 2 minut na start łączności z internetem, jeżeli się wcześniej uruchomi np eksploratora to trzeba resetować komputer.
DLACZEGO używam Windows XP - bo tylko ten system zapewnia prawidłową komunikację ze starszymi sterownikami PLC, a wożenie dwóch lapsów po świecie nie jest fajne.
Proszę o informację jak usuwać i gdzie znaleźć te aktualizacje.