Po aktualizacji nie działa Word 2010 na Windows XP

Dzien dobry
Przy probie otwarcia jakiegokolwiek pliku wordowego (Word 2010, Windows XP) otrzymuje komunikat:

‘Nie znaleziono punktu wejścia procedury GetDateFormatEx w bibliotece KERNEL32.dll.’

a nastepnie drugi:

‘System operacyjny nie jest obecnie skonfigurowany do uruchomienia tej aplikacji’

Program nie dziala. Co zrobic w tej sytuacji?
Pozdrawiam
AK

Service pack 3 zainstalowany?

1 polubienie

Spróbuj naprawy Windows z wiersza polecenia obraz, uruchomionego jako administrator obraz:

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /scannow

Dism” jest dla Windows 8 / 8.1 / 10.

lub zainstaluj od nowa , może jakiś plik skasowałeś

1 polubienie

nie mam pojecia czy to mam - jak to sprawdzic?

Sprobowalem - nie dziala.

1 polubienie

kliknij prawym klawiszem na mój komputer :arrow_right: właściwości :arrow_right: zakładka ogólne :arrow_right: będzie napisane “system:” :arrow_right: powinien być tam napisany “dodatek” (jeśli nie ma, to nie masz zainstalowanego żadnego SP)

Może Ci brakuje bibliotek C++ lub Net Framework

1 polubienie

OK, jest Servis Pack 3 dla XP Proffesional.
Jak z tym pracowac?

Jak moge to potwierdzic? Do wczoraj wszystko dzialalo…

Zobacz na spisie zainstalowanych programów jakie masz “Visual C++” i “.Net Framework”.

W spisie programow nie mam takich pozycji (lista ze Startu).

Czy jest jakiś poważny powód dlaczego pracujesz na niewspieranym już windows XP a nie na Windowsie 7,10 lub Linuxie?

Czy Word 2010 jest konieczny czy możliwe jest użycie alternatywy np. LibreOffice?

1 polubienie

Hm. Pracuje na oprogramowaniu otrzymanym z uczelni dekade temu. Poniewaz wszystko dotad dzialalo, nie bylo powodu do zmian. A Word jest dla mnie bardziej uzyteczny od Office’a w pracach redakcyjnych .

2 polubienia

Dekadę temu, to był jeszcze Office HE of Student 2007. Na pewno od lat uczelnie nie wspierają XP i choć byli studenci korzystali jeszcze latami, to reinstalacji systemu byli w wielkiej D. Nawet systemu XP z uczelni nie da się aktywować, a co dopiero późniejszy Office 2010.
Tutaj nikt nie pomoże w aktywacji office.

Prace redakcyjne z olaniem polskich znaków? Tu na forum szanujemy pisownię i ludzi, choć wpadają Tu niereformowalni… Też pomaga się.

Czyli nie ma nadziei na postawienie na nogi starego Worda? Zadnych programow naprawczych?

Aplet Dodaj usuń programy w Panelu Sterowania. Tam znajdziesz zainstalowane aplikacje oraz biblioteki.

1 polubienie

Wsparcie dla Windows XP oraz Office 2010 już wygasło. Te programy są zbyt stare i firmy nie wydają i nie rozwijają już aplikacji dla Windowsa XP.

wbijecie do mnie i odpowiecie n a 1 pytanie?

Wszedlem w aplikacje i biblioteki z panelu sterowania. Co powinienem tu zrobic?