Po aktualizacji Win 8, system nie uruchamia się

Witam!

 

Ostatnio mam problem z aktualizacjami Windows 8. Windows Update znajduje mi ok 100 aktualizacji. Po pobraniu ich i zainstalowaniu komputer prosi o ponowne uruchomienie. Przed zamknięciem systemu trwa konfiguracja systemu. Dochodzi do ok 30 % i windows się restartuje. Włącza się bios (ikonka dell i kółeczko kręci się), potem obraz mignie i jest czarny podświetlony ekran. Nie uruchamia się windows. Czekałem już nawet godz i nic. Po zrestartowaniu włącza się automatyczna naprawa a potem już tylko pozostaje mi przywrócić system s punktu przywracania.

Przeszukałem internet z tym problemem. Sciągnąłem z Microsoftu program Windows Update Diagnostic i wykrywa takie coś: http://zapodaj.net/4ceb4e43020d5.png.html

Gdy rozwiąże problemy z programu już w systemie (Panel sterowania-rozwiązywanie problemów-system i zabezpieczenia) to wychodzi taki raport : http://zapodaj.net/43845b2220d9d.png.html

A w zakładce windows update z historią ma tak: http://zapodaj.net/d2362506dcb9f.png.html

Ponowne uruchomienie systemu nic nie wnosi.

Co mogę z tym zrobić ?? Za każdym razem gdy włącze te diagnostyczne programy wychodzi ten sam raport z tymi samymi problemami. 

 

Kolejny problem który mam już od dłuższego czasu to z uśpieniem i hibernacją laptopa. Mam laptop Dell Inspiron 3537.Gdy zamykam klapkę lub po przez ustawienia dam Uśpij to ekran się wyłącza ale komputer nadal chodzi. Pomaga tylko restart po przez przycisk zasilania. Tak samo jest z hibernacją. Czasami załapie i się uśpi albo z hibernuje. Już stosowałem różne sposoby które znalazłem na internecie ale nie pomaga. Może te aktualizacje coś wzniosą…ale nie mogę ich zainstalować.

 

Proszę o pomoc

cześć #adri991- przyczyn może być kilka, aby się nie rozpisywać na początek linki do poczytania - http://forum.dobreprogramy.pl/czarny-wtorek-wadliwe-aktualizacje-microsoftu-t486377/ 

http://forum.dobreprogramy.pl/aktualizacja-kb3000850-problemy-po-wdro%C5%BCeniu-t489439/ 

http://forum.dobreprogramy.pl/ms-przeprosiny-po-wgraniu-poprawki-kb3000853-t489957/ 

 

kod błędu-80242014 prawdopodobnie wywołane jest przez antywirus którego masz na windowsie -opis co zrobić

 Może się tak zdarzyć, jeżeli składniki aktualizacji systemu Windows są uszkodzone.

Zresetować składniki usługi Windows Update i sprawdzić, czy to działa.

Jak zresetować składniki usługi Windows Update?

przez Fixit automat Winowsa lub w Centrum Akcji -Naprawa problemów “System i zabezpieczenia” 

 

 przywrócić windowsa do stanu z przezd aktualizacji -wyłącz ESET NOD 32 Ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym -lub inny antywir

ustawić Windows Update na automatyczne pobranie, ale ręczną instalację -sam wybierasz która ma być instalowana

Restart i ponownie wyłączenie antywira na czas instalowania aktualizacji (lub go usunąć) -sprawdzanie dostępności aktualizacji- ( ważne- instalować po kilka max -10 nie wszystkie naraz- to też może być przyczyną złej konfiguracji przy tak dużej ilości )  

 

Napisz czy poskutkowało 

Usunąłem Antywirus Avast. Zrobiłem tak jak pisałeś a zresetowałem składniki pobierając ze strony microsoftu takie coś https://onedrive.live.com/?cid=842071097081a75e&id=842071097081A75E%21140&ithint=folder,.cmd&authkey=!AMTKVpoJNmPUHww&

 

Za pierwszym razem zainstalowałem 10 pierwszych aktualizacji i się zainstalowało normalnie. Potem kolejne 10 aktualizacji i wystąpił ten sam problem. Musiałem przywracać system. I dalej jest ten sam kod błędu. Czy instalowanie aktualizacji od najstarszej do najnowszej ma wpływ?? Czy mogę instalować je po kolei nie patrząc na daty? Gdyby nie te problemy z uśpeniem i hibernacją to bym nawet się w to nie bawił.

 

Pozdrawiam.

Gdy już będziesz gotowy do instalowania aktualizacji spisz sobie te nr.KB które opisane są w linkach,a które mogą sprawiać problemy.  

Po pobraniu aktualizacji zaznaczaj po kolei (te wątpliwe) i kliknij PPM myszy i wybierz- " ukryj".

Instaluj od góry jak leci i staraj się instalować partiami Ja drogą eliminacji tych wadliwych nie znając felernych nr.KB instalowałem po 5 szt aż wiedziałem które wyeliminować. Trochę to trwało ale nie miałem takiej ilości jak ty.

Co do resetu miałem na myśli to - Fixit http://support.microsoft.com/kb/971058/pl 

Dodam tylko aby uniknąć ewentualnego notorycznego przywracania systemu abyś po zainstalowaniu pewnej partii zrobił sobie punkty przywracania systemu (system sam je utworzy ale przed instalacją) aby nie wracać do początku  gdy instalacja się nie powiedzie.

spisuj sobie KB które weszły

Czy po deinstalacji Avasta czyściłeś rejestr np. CCleanerem?   

Witam!

 

Udało mi się z tym uporać :slight_smile: Jedynie co pomogło to odświeżanie systemu, którego chciałem uniknąć. Dzisiaj zainstalowały się wszystkie aktualizacje i to bez żadnego problemu. Jak i na razie laptop usypia się normalnie.

 

Próbowałem naprawić system po przez komendę: sfc /scannow

Po przeskanowaniu napotkał błędy ale nie mógł ich naprawić. Więc użyłem komendy: dism /online /cleanup-image /scanhealth

Co zakończyło się powodzeniem a potem komendę: dism /online /cleanup-image /restorehealth

Po czym wyskoczył błąd. A następnie użyłem jeszcze raz sfc /scannow i już nie znalazł błędów. Ale nadal nie mogłem zainstalować aktualizacji.

Więc zostało mi tylko odświeżanie systemu. No i zadziałało.

 

Odpisałem bo może komuś to pomóc.