Po instalacji sp2 problemy z internetem (gdy korzystam z p2p

Witam

Odpowiedzi na problem szukałam w wielu miejscach, dlatego też zdecydowałam się Wam zająć trochę czasu.

Zainstalowałam na moim laptopie w końcu sp 1 i sp2. Po instalacji zauważyłam pewne problemy z internetem tzn. np. w czasie gdy chcę używać przeglądarki oraz korzystać z programu sopcast (korzystającego z p2p) zaczynają się kłopoty - co trochę internet siada - wyłącza się; a gdy działa strony bardzo wolno wczytują się. Kłopot mija, gdy sopcast zostaje wyłączony. Podobnie jest, gdy korzystam z programu do ściąganie torrentów (bitspirit). Czytałam, że bywają problemy z limitem połączeń. Czy w tym przypadku też tak jest? Skorzystała z narzędzia Universal Tcpip.sys Patch, ale zmian nie widać. Dodam, że takich problemów nie miałam, gdy nie było sp1 i sp2 - swobodnie mogłam korzystać przeglądarki, sopcast i programu torrent.

Czy da się z tym coś zrobić?

Z góry dziękuje za wskazówki i pomoc

Pozdrawiam

Hej,

:arrow: Z jak szybkiego łącza korzystasz?

:arrow: Jak wygląda wykorzystanie transferu przez programu P2P?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

  1. łącze: 12Mbps/ 2 Mbps

  2. jak to sprawdzić?

Hej,

Zwykle programy pokazują, jaki transfer wykorzystywany jest w danej chwili.

Pozdrawiam,

Dimatheus

to opisze to tak - transfer lata (czy to w przypadku programu do torrentów czy też sopcast) do góry i do dołu, co trochę net się wyłącza

Hej,

Fajnie - ale w jakich granicach?

:arrow: W jaki sposób łączysz się z internetem - bezpośrednio przez modem czy przy pomocy router’a? A może jest to sieć osiedlowa?

Pozdrawiam,

Dimatheus

łącze się przez router (net od telewizji kablowej)

transfer (o to chodzi?)potrafi spaść do 0 lub pobierać 150 - 210 kb/s

Hej,

Oki, czyli transfer to tylko część pasma, więc nie on jest przyczyną…

:arrow: Ile pobierań jednocześnie masz uruchomionych?

:arrow: Jaki masz dokładnie router?

Uruchamiałaś je z konta o uprawnieniach administratora? Czy dodatkowo uruchamiałaś go z podwyższonymi uprawnieniami, tj korzystając z polecenia Uruchom jako administrator?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Max 5 - tyle ile w ustawieniach jest, a router to - Linksys wrt54gc v3, a co do patcha został uruchomiony z administracyjnego konta, ale bez “uruchom jako admin”

Pozdrawiam

Kasia

Hej,

Co robisz, gdy net się wyłącza? Podejmujesz jakieś działania czy sam po chwili zostaje przywrócony? Pojawiają się wtedy jakieś systemowe komunikaty?

Spróbuj więc uruchomić go w podany przeze mnie sposób. Jakieś rezultaty?

:arrow: Z jakiego antywirusa i zapory sieciowej korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

internet “sam” się włącza, nie ma systemowych komunikatów

uruchomiłam patcha jako administrator i nic to nie zmieniło

avast i windows defender

Hej,

Czy po zastosowaniu tego ponownie uruchomiłaś system?

:arrow: Czy z łącza internetowego korzystają też inne komputery? Jeśli tak, to czy na nich też występuje podobny problem?

:arrow: Z routerem łączysz się bezprzewodowo czy kabelkiem? Jeśli to pierwsze, to jakich szyfrowań używasz w sieci WiFi?

Avasta najnowsza wersja? Używasz jakiejś zapory sieciowej, czy tylko tej zintegrowanej z systemem operacyjnym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Avasta najnowsza wersja? Używasz jakiejś zapory sieciowej, czy tylko tej zintegrowanej z systemem operacyjnym? tak najnowszy avast, tylko podany (jakby było inaczej bym podała program)

Hej,

Być może faktycznie SP był przyczyną problemu. Ale nie jest to problem z limitem połączeń, bo domyślnie SP2 do Visty wyłącza ograniczenia. Aczkolwiek możesz spróbować zwiększyć liczbę połączeń programem Vista TCP/IP and UAC AutoPatch 6.0.

Jaki na nim jest system?

Skoro nie używasz żadnej osobnej zapory sieciowej, to w systemie na pewno aktywna jest zapora zintegrowana z systemem. A skoro tak, to czy umożliwiłaś w niej przepuszczanie ruchu z poszczególnych programów P2P?

Oki, po prostu to może mieć duże znaczenie, a niewiele osób pisze pełne informacje. Wolałem się więc upewnić.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Ale architektura x86 to dokładnie to samo, co system 32-bitowy. :slight_smile:

Nie chodzi o Defender’a, tylko o zaporę sieciową. Znajdziesz ja a panelu sterowania -> Zapora systemu Windows. Co i jak zrobić? Pomocny będzie ten artykuł.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej

Ale architektura x86 to dokładnie to samo, co system 32-bitowy. :slight_smile: -wiem, po chwili sobie doczytałam :wink:

dzięki, za art, sprawdziłam ale tam wszystko gra,a reszta bez zmian

Pozdrawiam

Hej,

:slight_smile:

Czyli sprawdziłaś program, o którym pisałem oraz ustawienie zapory? Aplikacja jest dodana do wyjątków? A co się stanie, jeśli zaporę wyłączysz? Będzie widoczna jakakolwiek poprawa czy nie bardzo?

:arrow: Czy w czasie sporego wykorzystania łącza - gdy włączony jest program P2P oraz przeglądarki i gdy pojawiają się problemu, o których piszesz - któryś proces mocniej obciąża procesor? Możesz sprawdzić to przy pomocy na przykład menadżera zadań.

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak dodana, program sprawdzony

bez zmian

nie żaden proces nie obciąża procesora, i tak jak jeszcze mogę używa BitSpirit (co zabawne uTorrent powoduje bardzo szybkie “wyłączenie” netu) oraz przeglądarki, tak użycie SopCast uniemożliwia używania przeglądarki, i powoduje częste wyłączanie netu

Hej,

Jak sytuacja z dostępem do sieci wygląda na innych komputerach, gdy na opisywanym dojdzie do wyłączenia internetu? Na nich też internetu brak? Czy może wszystko działa poprawnie?

:arrow: Próbowałaś wspomniane programy uruchomić z podwyższonymi uprawnieniami, czyli poprzez polecenie Uruchom jako administrator z menu kontekstowego?

:arrow: Czy w obecnej chwili zainstalowane masz wszystkie możliwe i dostępne poprawki?

:arrow: A może w systemie siedzi coś niepożądanego? Przeskanuj system przy pomocy Malwarebytes Anti-Malware 1.50.1.

Pozdrawiam,

Dimatheus

czysto :slight_smile: