Po resecie laptopa problem z wifi i komputerem

obraz
Gdy klikasz lewym masz tak? (jak u mnie po polsku)
obraz

Gdy prawym
obraz

Masz dwa problemy. Pierwszy to system. Menu Start raz działa a raz nie (tak to widze po przeczytaniu twoich postów). Przywracanie systemu sie zawiesza. A ponoć sfc nie wskazuje błędów. Polecenia restorehealth wykonać się nie da bo internetu niet.
Drugi problem to sieć.
Masz tu link do artykułu. jest tam i film. Obejrzyj dokładnie. Zrób.
Napisz co wyszło. Zwracam uwagę na ostatni punkt tego artykułu. Pod Update Drivers
P.S. zamiast pisać jaki komunikat dostajesz, zrób screena i wstaw go do postu (na pasku postu jest ikona ze strzałką)

Co do Windows update to w quality updates mam : 2021-02 uptade for windows 10 version 1903 for x64-based systems (kb4023057) (17)
Last failed install attempt on 17.04.2021 - 0x80d03801. Dalej to: 2020-10 update for windows(…) (kb4023057) (7). Z dnia awarii, czyli 22.4.2021 to mam w Driver updates :Realtek semiconductor corp. - media 6.0.8940.1 (135) lost attempt Instal a temp on 22. 04. 2021 – 0 x 800 7000 2.

Pytanie. Ważne. Czy instalowałas cos stąd

Nie. Zawsze windows mi sam akualizowal sie. Ale teraz jak weszlam w settings- windows updates, to widze ze mam updates status: pending download. I na koncu : uptades are ready to download. A Jak klikam lewym przyciskiem myszy na ikonę internetu to nic się nie dzieje a jak klikam prawym przyciskiem myszy na ikonę internetu to ma dwie opcje: troubleshoot problems i druga : Open Network and internet Settings. Jak klikam lewym przyciskiem myszy na ikonę start to nic się nie dzieje a jak klikam prawym przyciskiem myszy to rozwija mi się ograniczone menu.

Wybierz Troubleshoot problem
Napisz jaki wynik próby naprawy problemu

@Astorre5 zrobilam pierwsza czesc porady czyli komendy ipconfig i netsh ale nic to nie dalo. Probuje nastepne wasze wskazowki.

Wynik troubleshoot: connect to an available wireless network. you have not chosen to connect to any of the available wireless networks. Ale jak klikam na ikone wifi i wybieram connect/disconect to nic sie nie dzieje.

Czy masz możliwość podłączyć laptop do sieci kablem LAN? Czy tylko zasięg WiFi?

Sprawdź:

  • Prawy na menu Start
  • Device Manager
  • Napisz czy są jakieś Urządzenia z żółtym wykrzyknikiem lub czerwonym znaczkiem
    Zazwyczaj problemy z urządzeniami zauważysz w automatycznie rozwiniętych kategoriach urządzeń
  • Sprawdź czy masz widoczne Karty sieciowe Network Adapters, napisz jakie

W domu nie mam możliwości podłączyć pod kabel. ewentualnie jutro u kogos. W device menager sprawdzalam pod tym katem i nie ma zadnych znacznikow. W Network adapters mam broadcom bcm(. …) bgn wifi m2 adapter, dalej Realtek pcle… . Dalej tap-protonvpn. Dalej wan miniport(y).

Kliknij dwa razy na WiFi m2 adapter
Wybierz zakładkę Drivers
Kliknij Roll back drivers

Daj znać czy się powiodło, ewentualnie zrób restart komputera

Gdyby nie, to wejdź znów w zakładkę Drivers od Wifi i wybierz Uninstall
Wtedy znowu restart

Sprawdź, czy po restarcie działa

Zakladke roll back driver mam nie aktywna. Ale mam dac unistall device?

Tak

Ważne, aby nie ruszać sterowników od karty sieciowej LAN, bo bardzo możliwe, że jak podłączysz kablem to będziesz mogła dokończyć nieudane aktualizacje

Po resecie w network adapters nadal mam broadcom wifi m2 adapter. I nadal nie dziala.

Z WiFi łączysz się w jaki sposób?
Masz modem SIM z routerem?
Poprzez udostępnianie internetu z telefonu?
WiFi (router, jaki) w domu? Kablówka, itp

Poprzez udostepnianie internetu z telefonu przez play.

Czy masz jakieś limity ustawione na udostępnianie?

Może należy sprawdzić ustawienia limitów.

Czy próbowałaś restartować telefon i udostępniać ponownie?
Masz możliwość sprawdzić udostępnianie z innego telefonu?
Czy Laptop wykrywa inne sieci WiFi w okolicy?

A jak daje unistall device, to mam zaznaczyc :delete the driver software for this device?

W tej chwili tego nie rób. Sprawdzamy inne opcje.

Ok. Dziekuje za zaangazowanie, wroce do tego jutro bo juz pozno jest. Dobranoc.

1 polubienie