Po resecie laptopa problem z wifi i komputerem

Czesc. Mam problem z lapkiem. Wczoraj w nocy siedzialam na necie, kiedy poszłam umyć ząbki a następnie wróciłam przed komputer zorientowałam się że komputer jest wyłączony, uznałam że ze zmęczenia nie pamiętam że go wyłączyłam i poszłam spać a następnego dnia po włączeniu zorientowałam się że nie mam internetu a ikona internetu nie działa i przycisk start tez nie reaguje. po kliknięciu w ikonę start koło kursora pojawia sie kolo ladowania, ale start sie nie rozwija. To jest windows 10. Laptop łączy się za pomocą WiFi przez komórkę z sieci Play. za pomocą powershell robiłam skanowanie za pomocą komendy sfc scannow, jednak bez wykrycia żadnego błędu. Network status Mam not connected . Network reset też nic nie daje. Troubleshoot nie pomaga. Na telefonie z ktorego pisze jest ten sam net i dziala. W Network connection na laptopie mam WiFi not connected . W Menadżerze zadań w kartach sieciowych nie ma błędów. Jakies rady?

1 polubienie

Przywracanie systemu do ostatniego punktu przywracania?

Nie jest to mozliwe gdyz mialam aktualizacje wiecej niz 10 dni temu. I nie moge sie cofnac do poprzedniej wersji windowsa 10.

Może kliknąć na ikonę Internetu i dać NAPRAW Pewnie w telefonie Internet jest!

Co wyświetla polecenie ipconfig?
Co wyświetla polecenie ping 8.8.8.8?

Wszedzie internet jest z tego samego zrodla, tylko nie ma w laptopie. Ikona windowsa start w lawym dolnym rogu nie dziala. Dopiero jak uzyje ppm to działa, tak samo ikona internetu w prawym dolnym rogu. W control panel w Network and internet,Network Connections, mam ikonę internetu WiFi z info - not connected i czerwonym X. jak kliknę prawym przyciskiem myszy na WiFi wybiorę connect /disconnect to nic się nie dzieje.

Polecenie ipconfig wyświetla- Ethernet adapter Ethernet : Media State… media disconnected. connection-specific DNS sufix. Unknow adapter lokal Area Connection. Media State: media disconnected. LAN adapter wi-fi Media State media disconnected i tak dalej pisze. Polecenie IP config /renew : no operations can be performed on ethernet while it has its media disconnected. Polecenie ping 8.8.8.8 wyswietla: ping transmit failed. General failure.

Przywracanie systemu to nie cofnięcie aktualizacji choć poprzez tę operację też mozna to zrobić.
To powrót do wcześniej utworzonego “punktu przywracania”. Jest jeden warunek. Ta opcja musi być włączona na konkretnym dysku.
Zajrzyj tu jesli chodzi o sieć (narzędzie naprawy)


Sprawdz w laptopie wyszukiwanie i logowanie do sieci. Sprawdz w Smartfonie pełniącym funkcje routera czy tam w ustawieniach dotyczacych laptopa jest wszystko OK.

Zobacz czy się da.
prawy przycisk myszy na menu start.
Menadżer urządzeń->Karty sieciowe->tu wybierasz swoją i klikasz dwa razy.
W zakładce sterownik, o ile się da należy wybrać “przywróć sterownik”.

Nie idzie. Opcje rollback Driver mam na szaro.

Gdyby tak ten laptop podłączyć do kogoś kto ma sieć nie z telefonu? a bezpośrednio z routera. Tak piszemy tak gdybamy ale jak widać Dama ma problem…

Znalazlam opcje przywracanie systemu. Teraz robię przywracanie systemu. Jak się skończy to zobacze czy to coś dało.

Nie wiem czy to pomoże ale nie powinno zaszkodzić. Miałem kiedyś problemy na win 7 ze łączył z internetem ale na ikonie Wifi był wykrzyknik. Komendy do wpisania w cmd znajdziesz w linku.

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-networking/sieć-niezidentyfikowana-brak/7e299b70-9fff-43fd-83c6-e5354a9cef09

Ja nie mam wykrzyknika tylko czerwony x. Nie udało mi się zrobić przywracania systemu. przywracanie systemu zostało załączone na całą noc ale ciągle mam komunikat please Wait while your Windows files and settings are restored. system restore is initialising. Za chwile bede probowala z tymi programami wyzej.

A spróbuj przeinstalować sterownik

Podstawa to czy w Menadżerze urządzeń jest aktywna karta sieciowa WIFI. Może musisz włączyć wifi dodatkowo kombinacją klawiszy na klawiaturze Fn+ jeden z klawiszy F1-F10 z symbolem antenki.

1 polubienie

Uzycie tych programow ktore zapodales ( tcpoptimizer i complete repair internet), nie pomoglo. Probuje nastepne podpowiedzi.

Witaj.

Czy możesz Nam napisać jaki dokładnie masz model laptopa?

Klikałaś może na ikonce sieci i robiłaś Rozwiąż problemy?

Sprawdź jeszcze: (wykonuj po kolei)

  • Klik prawym myszki na menu Start
  • Klik Ustawienia
  • Aktualizacje i zabezpieczenia
  • Okno Windows Update -> Wyświetl historię aktualizacji
  • Podaj numery (w nawiasach) ostatnich pięciu aktualizacji Dotyczących jakości
  • Zwróć uwagę, czy wszystkie się pomyślnie wykonały
  • Zwróć uwagę na daty, czy jest jakakolwiek z nocy kiedy pojawił się problem

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Ok. Mój lapek to HP HQ TRE 71025. Jak klikam prawym przyciskiem myszy na WiFi i wybieram diagnose, to Windows Network diagnostics wyświetla komunikat :
you have not chosen to connect to any of the available wireless nstworks. Wtedy klikam show me a list of available Network, Ale nic to nie daje.

Tak to inny problem ale te komendy resetują ustawienia wiec warto spróbować. Pozdrawiam