Po resecie laptopa problem z wifi i komputerem

Napisałem co masz konkretnie zrobić. Jest tam krok po kroku.
Napisałem byś screeny wstawiała zamiast tekstów bo łatwiej się czyta.

Napisałem.

Jak nie wyjdzie to będzie mozna dalej mysleć co dalej.
Ostatecznie gdyby @iJuliusz tego z ciebie nie “wyciągnął” to bug 0x80070002 byłby nie znany.

1 polubienie

Podłączyłam kabel z internetu od stałego łącza i Ethernet mi działa i mam internet w lapku i własnie z niego piszę. Więc karte sieciową mam sprawną ^^
Tu wrzucam screeny z komend “ipconfig /all”. Zrobiłam też (przed podłączeniem do kabla) :
netsh winsock reset catalog,
netsh int ipv4 reset reset.log
netsh int ipv6 reset reset.log
ale bez zmian w wifi.


Spróbuj wykonać wszystkie możliwe aktualizacje w Windows Update i skontroluj, czy wszystkie się udały.

Czy udało się sprawdzić połączenie z innym WiFi?
Tzn. z innego routera, lub telefonu?
Czy sprawdzałaś Twój telefon względem ograniczeń udostępniania?

To pierwsza rzecz którą zrobiłam po podłączeniu pod kabel , ale jest to jeszcze w toku (pending install). Zrobiłam tez update drivers od Broadcom WIFI M2 Adapter, ale wyskoczyło info : The best drivers for you device are already installed. Wiec kliknełam opcje update from windows update i mam : Realtek Semiconductor Corp. - MEDIA - 6.0.8940.1 - pending install.

Sorry ale ja wychodzę. Czytasz po swojemu. Robisz po swojemu.
Screeny po poleceniach nie wstawiasz.
Nie piszesz co zrobiłaś/eś od Reset WINSOCK and IP Stack po Update Drivers

A tak przy okazji.

Którą ?

No i ten kabel to skąd ? Bo jak napisałeś/aś to

@anon44497448 robie tak jak piszecie. Dales linka do media state, nedia disconnected… I z tamtad byly polecenia netshwinsock reset catalig itd.
Update drivers nie zrobiony bo tam pisze ze trza zrobic jak sie ma x przy sterowniku. Kazaliscie podlaczyc kablem zeby sprawdzic czy mi laczy net na kablu i, zeby zrobic nieudane aktualizacje. I zrobilam update windows ale skonczylo sie na pending install. W domu lacze sie przez play z telefonu, ktory udostepnia neta na laptop i drugi telefon. W laptopie nie ma internetu a w drugim telefonie jest.

Widocznie nie dowidzę.
W ipconfig w ogóle nie widze by był przydzielony IP ale za to widzę ze jest ProtonVPN.

Zazwyczaj problem z aktualizacjami wróży reinstall systemu. Coś w systemie prawdopodobnie nie trybi stąd szereg problemów. Można jeszcze spróbować z przywracaniem systemu do jakiegokolwiek momentu, ale jak masz czas i możliwości to zaorać i zainstalować od razu 20H2. Ciekawi mnie co było problemem. W dzienniku zdarzeń z dnia awarii masz jakieś błędy czy błędy krytyczne?

1 polubienie

Droga koleżanko, ze wszelkich sił próbujemy pomóc Ci rozwiązać problem. :wink:

Może się okazać, że ktoś zapyta o to samo dwa razy.

Czy masz możliwość pobrać na laptopa jakieś programy, aby można było przeprowadzić jakąkolwiek diagnozę?

Sprawdź na którym klawiszu masz Airplane mode (chyba F12)
Trzeba prawdopodobnie nacisnąć dodatkowy klawisz funkcji dodatkowych
Możliwe, że Wifi jest wyłączone właśnie trybem Airplane, albo fizycznie guzikiem (przełącznikiem) mechanicznym od Wifi na obudowie laptopa
Możesz odszukać ustawienia Wireless i Airplane mode


Sprawdź poradnik

Ale ten czerwony x nie jest w device manager tylko w network connection. Robilam przywracanie systemu i sie nie udalo bo cala noc byl komunikat: please Wait while your Windows files and settings are restored. system restore is initialising. Nie mam zadnego przelacznika do trybu samolotowego. Przycisk fn +f12 nic nie daje. Nie moge tak rozwinac startu bo na start reaguje tylko na prawy klik. Jak klikam w klawisz windows na klawiaturze to tez nic. Jak klikam na ikone wifi w network connections to mam opcje tylko disable. A i szukajka mi tez nie dziala (type here to search).

1 polubienie

Możesz w takim razie zrobić zdjęcie całej klawiatury?
Jak również miejsce na pulpicie, w którym jest widoczny “ten czerwony X”

Wyszukanie możesz uaktywnić
Win+S

To nie jest tylko problem z Wi-fi. Menu start nie działa, aktualizacje się nie instalują, przywracanie mieli w nieskończoność. Rób kopię ważnych plików i instaluj Windowsa na czysto w wersji 20H2. 4 dni straciłaś na rozwiązywanie problemu. Instalacja Windowsa + najważniejsze aplikacje to pół dnia roboty max dzień.

2 polubienia

Win+s nie dziala. Gdzie mam kliknac w event viewer? Zdjecia:



I to jest sensowne wyjście w piątym dniu walki…

Nie moge wgrac windowsa na nowo, bo mam wgrany windows 10 ale go nie mam.

Okienko Type here to search na dole ekranu nie wyszukuje Wireless?
to po to, aby sprawdzić ustawienia Airplaine, etc. jak w poradniku, który podałem wcześniej

Czy masz ikonkę sieci obok zegarka? Może być ukryte pod małą strzałką (u mnie między PL ^ T )
obraz
Możesz kliknąć na nią lewym myszki?
Czy pojawia się takie menu?
obraz
Zrób zdjęcie.

Jak klikam w type here to search na dole, to nawet nie moge nic wpisac a jak klikam ppm na ikonie start i wybieram search, to nic sie nie dzieje. A na screenie ikona neta po kliknieciu prawym przyciskiem, jak klikne lewym to nie dziala.

Zrobilam zdjecia komend netsh:



:man_facepalming: A gdzie ma być ?.

Napisałem ze wysiadam.
P.S. Zapytaj innych co z ProtonVPN

Czy pamiętasz, czy w momencie wystąpienia problemu, nie instalowałaś jakiegoś dodatkowego oprogramowania?
Może wkradł się jakiś wirus?
Spróbuj zrobić pełny skan dostępnym u Ciebie programem antywirusowym.

Dziwnym jest fakt, że nie działa lewy myszki, czy też funkcje, które go wywołują.
Zakładam, że myszka sprawna oraz lewy przycisk na Touchpadzie laptopa

Wyjaśnij mi te dwie oznaczone ikonki 1 i 2, napisz mi nazwy programów, które to wyświetlają.
obraz
Jeśli możesz je uaktywnić i sprawdzić, czy tam nie ukryło się jakieś dodatkowe ustawienie WiFi.

Tak długo jak nie będziesz miała możliwości zrobić instalacji świeżej wersji Windowsa, to postaram się jakoś rozwiązać Twój problem.

Masz możliwość uruchomić okienko cmd albo powershell, wpisz
start msconfig
Będzie potrzebne, aby ewentualnie ustawić rozruch w Trybie Awaryjnym (ale nie teraz)
Teraz wejdź w zakładkę Uruchamianie (Startup), tam jest info aby kliknąć i wejść Menedżer zadań (Task Manager)
Oczywiście w Twoim przypadku możesz wpisać
taskmng w Powershell lub cmd
albo pod prawym myszki na menu Start

Jak już uruchomisz Task Manager, wejdź w zakładkę Startup
Zrób zdjęcie z dostępnych tam programów, ustalimy co wyłączyć na czas testów

1 polubienie