Pobieranie obrazu dysku systemu Windows 10 (pliku ISO)

Witam,

Aktualizację możesz wykonać od razu z “ósemki” do “dziesiątki”. Aktywacja na “dziesiątce” nastąpi bezproblemowo na podstawie “klucza ósemki” (nie musisz go znać!), abyś tylko miał czynne połączenie z siecią już na “dziesiątce”. Pobierz to narzędzie odpowiednie dla aktualnego systemu, uruchom i postępuj za kreatorem.

Rozumiem, czyli jest ok z tym moim kluczem.

Ale wolałbym mieć ISO 10 na dysku, w razie czegoś jakby ta 10 aktualizowana przez 8 by się posypała, wtedy normalnie instalowałbym z pena.

Powiedź mi jeszcze jedną taką rzecz, bo mam tutaj partycję Recovery i załóżmy że ją skasuję to będę mógł bez problemu zainstalować 10 z tego keya?

Czy będę go musiał wpisywać czy on zostanie sczytany z BIOSa?

 

Istnienie partycji recovery nie ma najmniejszego znaczenia, w tej partycji nie ma zapisanego klucza, klucz nie zostanie sczytany z biosu/UEFI, anie z obecnie zainstalowanego systemu, Windows 10 operuje na identyfikatorze produktu generowanym podczas pierwszej instalacji jako uaktualnienie.

 

Przeczytaj też tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/instalacja-windows-10-t513702/?p=3256818

 

Dobra to rozumiem z tym identyfikatorem produktu.

Zrobiłem tak wyjąłem dysk z tym systemem 8, na drugim dysku zainstalowałem system Windows 7 Home Editon, pobrałem program WOLF – Windows Operations & Library of Functions żeby sprawdzić jaki jest KEY w BIOSie zapisany, jakiś jest tam.

Z tej strony https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO pobrał mi się program Windows 10 Media Creation Tool,

Która wersje mam teraz pobrać Home czy Pro i architekturę 32-bit czy 64-bit?

Obraz zgram na pendrivera, jak zacznę instalować 10 na sformatowanym dysku mam wpisać ten klucz z BIOSa?

 

 

post-205141-0-39144000-1440534563_thumb.

Zbędne pytanie odpowiedź sam podałeś w pierwszej linii

 

To zależy od Ciebie i tego, którą wersje chcesz używać.

 

Nie rozumiesz.

Na sformatowanym dysku nic nie wpiszesz bo nie ma na nim systemu.

 

 

Żaden klucz Cię nie interesuje, nigdzie i nigdy go nie wpisujesz, przeczytaj jeszcze raz na spokojnie i ze zrozumieniem, to co napisałem powyżej (łącznie z tym co jest pod linkiem)

 

Pierwszy raz instalacje masz przeprowadzić jako uaktualnienie obecnego systemu.