Pobór do wojska

Rezygnuje ze studiów po to aby od nowego roku zacząć na innej uczelni. Problem polega na tym, ze przez to pół roku mogą mnie zwerbować do woja… Co mogę zrobić aby tak się nie stało. Wiem, ze jest milion rozwiązań, ale jakie Wy proponujecie (skuteczne)?

Żółte papierki :lol: :lol: :lol:

zmienić religie na świadków jehowy ( ja do niej nie należę) ale wiem że oni są zwolnieni z woja 8)

w urzedzie mista zglosic tymczasowy wyjazd za granice

Ty chyba se żartujesz - nie chcesz iść do wojska?? Przecież to samo życie 8)

Dobra dobra - wykopali cie z budy, więc już wiesz że na studia jesteś po prostu za głupi. :x Lepiej idź do tego wojska, a później bierz za szpadel i jazda do kopania rowów :!: :? :-x

To nie jest zabawne. Czy po skończeniu studiów mam jakiś obowiązek w służbie ojczyźnie? Już nie wiem jak z tym jest…

Spaz

Znajdz byle jaka szkole. Poliecalna itd. koszt to jakies 600 za semestr. Powinno Cie uratowac.

Swoja droga lepiej bylo zdac sesje i moc przez pol roku nic nic robic.

szkola policealna,są takie że za darmo masz naukę np cku albo cosinus i nic Ci wojsko nie może zrobić

jeśli Cię nie wywalili, a sam rezygnujesz ze studiów to weź dziekankę :slight_smile: będziesz miał odroczenie przynajmnijej do września i przy okazji wszystkie ubezpieczenia zdrowotne :slight_smile:

Tylko pamietaj ze na wiekszosci uczelni dziekanka itd jest mozliwa od 2 roku wlacznie

Idź spać!

Jeśli możesz to próbuj się utrzymać na tych studiach chociaż 2 miesiące (warunki) , to najlepsze chyba rozwiązanie, o ile możesz tak zrobić.

matołek to co napisałeś jest wręcz żenujące, może tak najpierw małe krytyczne spjorzenie na siebie ??

wiesz co Twój nick chyba najlepiej mówi za Ciebie. z takim typem wypowiedzi to wejdź sobie lepiej na jakiegoś czata i tam się dowartościujesz

napewno w porównaniu z twoim domem w wojsku to raj dzieciaku :x

User (nomen omen) matołek został już nagrodzony. Proszę więc o zaprzestanie “osobistych wycieczek” i trzymanie się tematu.

dokłądnie rok temu mialem identyczny problem ! tyle ze mi juz przyszlo wezwanie do nich :slight_smile: poszukaj na forum zobaczysz jak można uniknac :wink: pzdr i powodzenia :stuck_out_tongue: mi sie udalo :smiley: :mrgreen:

Aby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten. Był ktoś z forumowiczów w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu? Jeśli tak to niech napisze jak było bo właśnie dostałem kartę powołania do tej jednostki. Na odbycie przeszkolenia dla absolwentów szkół wyższych oczywiście:).

polecam szkoły policealne ale jesli bedziesz jechał na szkole tej samej w nieskończoność to mogą nie zaakceptować wniosku o oddalenie odbycia służby wojskowej… lub wysłać cię na służbę zastępczą w wakację,

najlepszym sposobem jest zrobić sobie papiery na jakąś wadę w ciele,

albo sie ożeń i zrób dzieciaka to też może odbyć się tylko służbą zasadniczą albo też i niczym, prawdziwa loteria

np kumpel sam chcaił iśc do wojska to sami mu już piąty rok oddalają bilecik :? a z tego co wiem to jest też służba zastępcza dla ludzi o odmiennej religii

pozdrawiam

z tym bym sie kłócił. mój brat dostał bilet po raz 4-ty i zapisał się do piątej innej juz policealnej. jak

Ci coś bedą mówic to zapytaj się jaka jest podstawa prawna odmówienia Ci prawa do nauki, zawsze możesz przecież szukać swojej drogi życiowej :slight_smile: powodzenia i nic sie nie martw tylko szukaj bezpłatnej policealnej ale takiej za 50 zł a takich masa jest

aha dodoam ci że mój brat to za każdym razem zapisywał się do szkoły dopiero jak już wezwanie dostał do wku

no dokładnie, “innej”

chodzi mi o to że jakby sie zapisał nie chodził i gnił na jednym i tym samym semetrze to by mógł powstać mały problem ale jak migruje miedzy profilami to chyba już co innego:)