Pochwały

Witam serdecznie

na forum można zauważyć niepokojące zjawisko związane z możliwością przyznawania userom pochwał za rozwiązanie problemu.

Rozwiązanie to zostało wprowadzone, aby w szczególnych sytuacjach nagrodzić userów za wiedzę, która jest niezbędna do rozwiązywania poważnych problemów, niejako antywaga dla ostrzeżeń. Niestety dla większości userów stało się celem samym w sobie. Świadczą o tym podpisy “jesli Ci pomogłem daj mi plusika”, "proszenie o pochwałę w poście, etc., a ostatnią nowinką w dopominaniu się o pochwałę są PW wysyłane do autorów zakładanych tematów. Otrzymujemy sygnały od userów, że takowe dostają :?

Przypominam, że to autor ocenia pomoc jaką dostał i nie ma obowiązku jej przyznawania, a takie “skamlanie” jest poprostu niesmaczne i wielu autorów irytuje, czego nie wstydzą się wyrazić w kontaktach z nami

Nie wszyscy chyba zdają sobie sprawę czym jest forum i na jakich zasadach działa.

Forum jest to grupa ludzi o podobnych zainteresowaniach, dzieląca się swoją wiedzą bezinteresownie, często takową pomoc otrzymali w sieci i chcą się w jakiś sposób zrewanżować. Forum nie jest stylem życia, czy wyścigiem po nagrody etc. Przedewszystkim jest to “zabawa” i ciekawy sposób spędzania wolnego czasu w sieci.

Pochwały na tym forum często są przyznawane w nieprzemyślany sposób, czy bez znajomości zasad jakie są zapisane w regulaminie na ten temat.

No bo czy przyznanie pochwały za podanie linka do tematy, który w danym dziale znajduję się cztery pozycje niżej jest tego warte ??

Często też pochwała jest przyznawana za wskazówkę, a poźniej problem rozwleka sie na trzy strony - czy to jest przemyślane ??

Tak naprawdę ilość pochwał nie świadczy o niczym ważnym. Dla userów, którzy są na forum od jakiegoś czasu i aktywnie uczestniczą w jego życiu, prawdziwym wyznacznikiem “jakości” jest to co czytają w postach innych. Ja, i zapewne wielu innych, nie potrzebuję licznika pochwał, żeby wiedzieć, co dany user reprezentuje ze sobą. Jest grupa osób, która pochwał nie ma, czy posiada znikomą ilość, a nimo to mają wśród userów wysoką pozycję wypracowaną przez ciężką pracę. I wiem, że jak ta osoba wypowie się w “moim” problemie, to mam gwarancję jakości i użyteczności porady.

Zamim ktoś “upomni się o pochwałę” niech się zastanowi czy dobrze robi. Czy faktycznie jego porada jest warta upomnienia - czasem jak przeglądam listy pochwał co niektórych, to zastanawiam się za co ona została przyznana.

Przez takie działania wielu userów wręcz zniechęca się do przebywania na forum, bo co chwila “jakiś fachowiec” skamle o pochwałę, pomijam fakt, że niektórzy dopraszają się pochwały w dziale, w którym one nie funkcjonują o wybitnie świadczy o… nieznajomości regulaminu, czy o tym jak fukcjonuje forum. Wielu z nich podejrzewam nie przeczytało regulaminu, o ogłoszeniach, czy przyklejonych tematach w działach. I to maja być osoby, które uważają się za “fachowców” ??

W najbliższym czasie listy pochwał userów zostaną zweryfikowane, częśc z nich zostanie usunięta, a nie jest powiedziane, że w przypadkach kumoterstwa, które już zostało wykryte w kilku przypadkach, nie posypią się “antypochwały”.

Ja tutaj nie jestem dla pochwał, ani dla postów i nie wiem jak można napisać “Wciśnij plusik, jeżeli Ci pomogłem”. Pomagam bezinteresownie, chce żeby ktoś miał pożytek z moich postów. Wolałbym usłyszeć “wielkie dzięki” niż dostać pochwałę “pomógł”

Co do podpisów to ja wstydził bym się mieć taką sygnaturkę… :?

moim zdaniem powinno sie usunac mozliwosc dodawania pochwal i nie powinien byc widoczny licznik postow.

jak sam piszesz nie jest to nic waznego, a niektorym od tego “odbija”

Nie rozmawiamy tu o postach.

Najlepsze jest to ze userzy pisza na pw prośby o danie pochwały za pomoc którą udzielili. :lol:

Litosci :? :x

Nie powiem którzy, ale zapewne wielu by się zdziwiło.

Te osoby wiedzą dokładnie o kim mówie.

Nie mowiac juz o ukladaniu sie dla otrzymania pochwał!!

:lol: :lol: Żartujesz sobie chyba.

Jak jest zalezy od userów a nie od moda.

dobrze >> tez to zauwazylem na PW wysylac daj +

?? weryfikacja dobra rzecz :wink: oddam swoje pochwaly

za kawe dobra ?? jak cos :smiley: kto sie pisze

wreszcie ktoś to zauważył :!: :!: :!:

te pochwały to jest parodia nad parodie (podpisy niektórych to już wogóle) :!:

zlikwidujcie to i koniec żenady :? :? :?

Wreście… !!

jest to pomysł ale Administracja uwaza:

Ale userzy zawodza i to bardziej niz mod :smiley:

Moze kiedys… :slight_smile:

Wiecie co.

Skasujemy liczniki, zlikwidujemy pochwały, a wy dalej bedziecie płakać co gdzie i dlaczego.

Tak było z wyłączeniem licznika w na luzie.

Nie rozmawiamy to o wyłaczeniu pochwał i skasowaniu liczników.

Mówimy o zachowaniu userów.

A po co ten licznik??

Ja też jestem za usunięciem tych dwóch liczników !!

Nie są do niczego potrzebne.

Użytkownicy wtedy będą pisać bezinteresownie w całym tego słowa znaczeniu !!

Powiedzmy sobie szczeże, jakie są wady tego rozwiązania…

Złączono Posta : 15.08.2005 (Pon) 20:29

lazikar ja coraz bardzie wierzę w to, że Ty boisz się stracić swoich 11007 postów…

Sory jeśli się mylę…

ja tylko chce powiedziec tyle że kiedyś sie nawet uśmiałem jak widziałem jeden temat. Koleś o coś tam sie pytał - padła jedna odpowiedz - ten co ją napisał dostał pochwałę. Później autor topiku spytał się o coś dodatkowego ale już nikt mu nie pomógł. Czemu ? Może dlatego że inni widzieli że już ktoś dostał pochwałę i nie warto pisać już ? 8)

Żal mi ciebie kolego.

Wiesz jako adminowi bardzo mi zależy na postach. :lol:

Chyba kpisz.

Jak chcesz to oddam Ci swoje i Lazikar swoje (pochwały też) :lol: :lol: :lol:

Sam kasuje ze swojego konta pochwały jeżeli zostały przyznane za bzdety.

Przypominam że:

No dobra. To było troche nie przemyślane. Taki mały, głupi żarcik dla rozluźnienia tej atmosfery. Sory :lol: :oops:

Chyba kpisz :lol: Nie chce !!

Przypominam, że nie dyskutujemy tutaj o licznikach etc. i komu zależy, a komu nie na tym, tylko o zjawisku wypaczenia przyznawania pochwał na forum. Więc proszę o powstrzymanie się od dygresji w innych kierynkach :!:

Jak ktoś nie ma nic do powiedzenia, albo ma pisać “bzdety” to niech się powstrzyma :?

Teraz wszyscy chcą nabijać posty a z jakiej racji ? bo jak jest podsumowanie roku DP to nagradzają najlepszy i pewnie najbardzej ambitnych. No cóż tacy są ludzi że chcą jak najwiecej se nabić i wygrać jakią programik np. skup złomu :stuck_out_tongue:

mylisz się - to że ktoś ma dużą ilość postów to nie znaczy od razu że nabija i pisze bez sensu 8)