Pochwały

Generalnie to jestem za:

  • upublicznieniem listy osób, które wywierały nacisk na userów, którzy założyli topicy z prośbą o pomoc, w celu wpłynięcia na ich decyzję odnośnie przyznawania pochwał,

  • wykonywaniem na bieżąco przesiewu pochwał i usuwania tych przyznanych w sposób nieregulaminowy,

  • wymierzania kar w postaci 24 godzinnych banów dla osób, które dopuściły się jakichkolwiek nieprawidłowości zwiąanych z systemem pochwał

Dziekuję za uwagę.

PS Sam wysłałem kiedyś 1 taki list z pytaniem czy nie należałoby komuś podziekować za udzieloną fachową pomoc. Juz nie pamietam do kogo pisałem i o czyją pomoc mi chodziło. A ostatnio także, to pamiętam doskonale, pomogłem na PW jednej osobie, która nie wiedziała jak przyznawać pochwały, a chciała podziekować w ten sposób bocziemu za poradę.

ja też jestem za tym - a w szczególności za 1 punktem :mrgreen:

bardzo ciekawe :slight_smile: jestem za taką interpretacją :slight_smile:

moze w ten sposób odstraszy sie nabijaczy i “żebraków” :-x

dokładnie.

JA przyznaje wam racje

Problem tkwi właśnie w zachowaniu userów - nie w tym, że istnieje możliwość przyznawania pochwał bądź nie. Dla niektórych dostanie pochwały jest celem samym w sobie, dlatego dopominają się o nie w tak bezczelny sposób. W mojej opinii, mechanizm przyznawania pochwał jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Niestety niektóre osoby nie za bardzo rozumieją zasadę działania tego mechanizmu :P.

Dokładnie.

Tak czytam i nie rozumiem… :roll: A mógłby ktoś podać kilkanaście przykładów zjawiska, które stało się przyczynkiem do zaaranżowania dyskusji? Chyba, że jest to ewidentnie jasno wyłożone gdzieś w regulaminie. Ja dzisiaj dałem pochwałę bocziemu i mam kurcze teraz kaca moralnego - nie wiem czy usnę (pewnie przemęczę do rana).

P.S. Takie odnoszę nieoparte wrażenie, że to chyba topic na wzburzenie wody, gdyż poruszanie kontrowersyjnych tematów zawsze prowadzi do wymiany poglądów kończącej się ostrzeżeniami.

Kocham demagogię 8) 8) 8)

Topic ma na celu pokazanie co poniektórym userom jak żałosne jest to co robią. Jak sam widzisz niektórzy bezbłędni potrafili odczytać jego intencje. Inni zadziałali na zasadzie “uderz w stół a nożyce się odezwą” ale to jest juz inna bajka.

To czemu nie można im dać ostrzeżenia - wtedy problem z głowy. 8)

To jest tylko przypuszczenie z mojej strony :wink:

Jeśli to aluzja do mnie to po tym co tu przeczytałem zapewniam, że naprawdę nie mam pewności czy dobrze zrobiłem dając tą pochwałę. :roll:

Nie do Ciebie (zaintersowani dobrze wiedzą o kogo chodzi)

Szczególnie zasłużeni na tym polu zostali obdarowani, jedank nie załatwia to problemu i stąd ten topic 8)

To zmienia postać rzeczy… Jak znam życie to sama dyskusja nie trafi we właściwe zwoje - tu trzeba drastycznych działań, które doprowadzą stan rzeczy do perfekcji. Ja widzę to jako dodanie hacka pt. “Zgłoś jako pochwałę niezasłużoną”. Wtedy tak popularna w naszym kraju mentalność donosiciela weźmie górę nad niesłusznymi pochwałami. Będzie się działo ale przynajmniej skuteczne. :smiley:

Jesli miałoby coś takie powstać, to ja przestaję popierać system pochwał.

Nie chodzi o to, że masz się czuć winny z powodu przyznania komuś pochwały. Chodzi o userów, którzy się nagminnie o nie dopominają. Ja raz dostałem na PW taką „informację” (nie wiem jak to nazwać). Nie rozumiem jak można coś takiego w ogóle do kogoś napisać – jest to co najmniej niesmaczne.

Dobrze, że taka dyskusja jest prowadzona. Może osoby, które stosują praktykę “dopominania się o pochwałę”, zastanowią się nad tym trochę głębiej po przeczytaniu tego topicu.

Jeśli zgłoszenie - co jest oczywiste - trafia do moda to Twoją deklarację można rozumieć dwojako… :x

Zacytowałeś mnie z kontekstu - ja po tym co przeczytałem mam wątpliwości, gdyż tryb przyznania pochwały nie został zdefiniowany.

Trudno się z tym sądem nie zgodzić. Pozostaje tylko wierzyć w samokrytyczne podejście tych userów, którzy są

Moje zdanie wcale nie trzeba rozumować dwojako. Starałem sie je sformuować prosto i konkretnie.

To nie Allegro, że Moderatorzy nie daliby sobie rady sami odsiewać nieregulaminowe pochwały.

Ja myślę, że spokojnie rozwiązuje to np. 2 tygodniowy okres rozpatrzenia zgłoszenia. Dodatkowo można dać opcję uzasadnienia przez zgłaszającego dany przypadek. Mody są względnie bezstronne a zatem nie ma mowy o sugerowaniu decyzji.

A ja myślę, że zwykłe PW z opisem sprawy w szczególnych przypadkach wystarczy. Po co od razu mod :?:

No jakby nie było… user EGZUL nieodparcie przypomina mi swoimi wywodami i stylem pisania - innego usera, Stachana - niedawno zresztą zbanowanego! :stuck_out_tongue:

Przypadek, czy… :x

A jest… Wystarczy tylko przeczytać…

Cytować nie będę, szkoda miejsca - odsyłam do Regulaminu!

To, że Monczkin zaaranżował dyskusję, to tylko po to, by problem napiętnować i dać sygnał, że tolerowania sprawy nie będzie!!

Modkowie dają sobie z tym znakomicie rady i jak bym miała cokolwiek w tej materii dopowiedzieć, to jestem za upublicznieniem listy tych, co przeginają…

Nie to, żebym ich nie znała - ale z czystej, diabelskiej przekory.

Jeżeli chcieli zaznać sławy, to jej zaznają…

A że to będzie niechlubna sława, to tylko efekt “podszewkowych” działań, które wrócą bumerangiem. Każdy ma taką sławę, na jaką zasłużył.

Koniec, kropka!

Nie bądźmy bardziej żałośni od tych, co przeginają sprawę - bo niedługo czeka nas instytucja Trybunału Stanu… :twisted:

Żadne myki już nie są potrzebne - moderacja czuwa i odsiewa!

Jak do kogoś coś dotarło, to OKI - jak nie dotarło… to już nic mu nie pomoże… no chyba oprócz docelowego bana! !!

ja jestem za tym aby pokazano kto przegina i wysyła wiadomosci na PW o + 8)