Poczta WP a Poczta WP PRO

Witam,
Panie i Panowie mam pytanie odnośnie poczty na WP. Tak wiem że jest do kitu, tak wiem że Gmail i Outlook i właściwie wszystko inne jest lepsze… ale moi rodzice te 10 lat temu o tym nie wiedzieli i takie założyli sobie skrzynki na swoje firmy a teraz cierpimy. Cierpimy głównie przez to że losowe skrzynki w losowe dni i losowe godziny po prostu odmawiają zalogowania się (błąd serwera) a jeżeli logowanie przejdzie to odmawiają wyświetlenie wiadomości (błąd serwera) więc pracować nie idzie. I teraz pytanie - jako darmowy użytkownik mogę się pocałować w miejsce w które nie zwykłem się całować, jako płatny mam już zapewnioną pomoc techniczną (która pewnie się każe pocałować tam gdzie nie zwykłem innych całować). Ale ja nie o tym - czy ktoś ma wiedzę na temat mniejszej awaryjności poczty w wersji PRO? Bo to że dają 12 kolorowych skórek, milion aliasów i domen itd to mnie nie obchodzi - bardziej mnie zastanawia czy wtedy jest się przez inne serwery przepuszczanym i czy działa to lepiej?

1 polubienie

Załóż im taki sam adres z końcówką gmail.com i ustaw przekierowanie.
WP służy wyłącznie do zbierania spamu, gmail odsieje śmieci.

Przekierowanie działa niestety tylko w Poczcie PRO. Gmail o tyle mnie martwi że limit jest tylko 15GB, a dokupienie większych limitów trochę kosztuje. Z drugiej strony mam 5cio stanowiskowego Office 365 i możliwość założenia takiej skrzynki na Outlook.com i wtedy rodzice dostaną po 1TB danych w OneDrive. Cały czas pojawia się tylko pytanie - czy jak WP się generalnie pierdzieli w danym momencie to czy na Outlooka/Gmaila będą dochodziły czy się wtedy wysypie tak samo (póki WP nie naprawią to nie pójdą maile).

W sumie nie kminię, w czym problem…
Czy zmiana końcówki adresu ma takie wielkie znaczenie czy raczej zmiana tego adresu wszędzie gdzie został podany?
15GB to dużo, ostatnio czyściłem skrzynkę jakieś 3 lata temu…

Ale dostęp do skrzynki ciągle będzie.

Ja generalnie podziękowałem WP za współpracę już dawno temu, niech się zapchają swoim spamem.

1 polubienie

Opiszę to łopatologicznie bo wiem że trochę to skomplikowane:
15GB to mało - dostajemy dużo dokumentacji i załączników które przez wiele wiele lat nie są usuwane i ważą na prawdę dużo (15MB załączników na mail to u nas norma, maili mamy na każdej skrzynce po 20-25 TYSIĘCY) więc 15GB w Gmailu to wg. mnie może być trochę mało.

Ilość SPAMu z WP nie jest problemem - nawykliśmy od usuwania więc jest to najmniejszy problem. Bardziej chodzi o sytuację:
nie mogę się zalogować na WP bo błędy serwera, czy jeżeli mam wykupioną pocztę PRO to będę na innych mniej awaryjnych serwerach?
sytuacja jak wyżej - czy jeżeli mam Pocztę PRO i przekazywanie na Outlook to czy jak serwery leżą i nie mogę się zalogować to czy mail który otrzymałem na WP mimo wszystko zostanie przesłany na Outlooka? Czy jeżeli nie, to czy zostanie przekazany automatycznie po wznowieniu działania serwerów czy to już muszę robić ręcznie i monitorować niedziałającą skrzynkę (czyli bez żadnej zmiany).

Problem z WP jest taki że mamy 3 maile tam w tej chwili. Dzisiaj nie można się zalogować na maila 1, za to mail 2 i 3 działają idealnie. Innego dnia nie działa mail 1 i 3 a 2 działa idealnie, jeszcze innego działa wszystko a kolejnego nie działa nic. Stąd moje podstawowe pytanie - czy Poczta WP PRO cokolwiek zmieni czy jest to tylko narzędzie które w perspektywie czasu pozwoli mi zmigrować na rozwiązania innych firm.

I trzymacie to wszystko na serwerze poczty?

na poczcie WP często występuje błąd #006 nie polecam

Można się jedynie domyślać czy jest to celowe działanie mające na celu zmuszenie do zapłacenia bo jak się domyślam “pro” jest płatna albo po prostu jakość usług świadczona przez WP kuleje.
W sumie poczta WP jaka by nie była jest płatna bo płacisz spamem który dostajesz…

Popieram, dokumenty itd się zapisuje na dysku i trzyma u siebie, kto wie kiedy serwer padnie permanentnie i nie odzyskasz ważnych mniej lub bardziej plików.

2 polubienia

W tej chwili te wszystko jest tam trzymane trochę jak w chmurze. Wiem że nie jest to najlepsze rozwiazanie, ale nie jestem w stanie tyle lat do tył robić z tym porządku. Bieżące pobieramy do wykorzystania na poczcie zostają jako kopia bezpieczeństwa, lub jako wersje niezmodyfikowane. W wypadku części ważna jest także treść maili (zgody z Centrali na różne odstępstwa dla klientów, interpretacje umów itd) i tylko w formie maila ma to jakąkolwiek moc prawną i wykonawczą. Czyli reasumując - nikt nie wie czy działa to lepiej, pewnie samo WP nie wie, więc trzeba zacząć testować każde rozwiązanie i sprawdzić jak najmniej boleśnie przejść na rozwiązania z Google lub M$. Swoją drogą - mam wrażenie że wszyscy próbują mnie namówić na Gmail a temat Outlook.com przemilczają - dlaczego?

Opisujesz mail jako usługę na której opiera się cały rodzinny biznes. Krótko mówiąc jako usługę strategiczną. Skoro to - to nie rozważaj żadnej opcji publicznej, czy to jest gmail, hotmail czy też konto na wp. Moim zdaniem potrzebujesz prywatnego serwera.

Nie, aż tak nie, ale fakt faktem odgrywa to dużą rolę. Póki co tak czy siak w gręwchodzą tylko takie rozwiązania publiczne jak Gmail czy Outlook. Ten drugi o tyle bardziej że i tak korzystamy z Office 365 i OneDrive Premium dzięki temu.

No tylko moja poczta wygląda tak… niezmiennie od cholera wie kiedy, a dodatku notorycznie są problemy z logowaniem o których wspominałem wcześniej - stąd moje pytanie czy PocztaPRO wprowadza jakąś minimalną pomoc w tej kwestii czy dalej jest taka sama bryndza.

Tylko tak podkleiłem by nie było potem problemu że w kliencie nie działa i trzeba używać wersji web.

Nie no spoko - rozumiem, szczerze to nawet ciekawie wygląda ta nowa wersja, ale coś się doczekać jej włączenia nie mogę, a konto mamy tutaj od tylu lat że powinno na atłasowej poduszce przynieść uprawnienia do konta PRO za wierność mimo nędznego poziomu usług…