Podkrecanie Athlona 64x2 4000+ (65nm)

(Mm Urbanek) #1

Do ilu gigahercow moglbym podkrecic procka AMD Athlona 64x2 4000+ (65nm). Jego opis macie tu:

Jest w obudowie:

Z trzema wiatraczkami :wink:

Licze na pomoc,

kremuwa

(B艂a偶ej) #2

Za takie pytania na innych forach jest warn/ostrze偶enie.

Kr臋膰 do t膮d a偶 komp przestanie poprawnie dzia艂a膰...

(Michal Kolatek) #3

Wr贸偶ki, cyganki, jasnowidze - ich pytaj.

Jak w obudowie jest ten tracer ''400w'' to nie藕le si臋 sfrajerzy艂e艣.

(system) #4

athlon贸w wog贸le sie nie oplaca kr臋ci膰 ;] katastrofa

(system) #5

czemu uwa偶asz 偶e katastrofa? NO jak jest zasi艂ka 400w to na 100% katastrofa

(Mm Urbanek) #6

A na Amoacroxie 400 W?

Z艂膮czono Posta : 21.04.2007 (Sob) 15:59

I czemu Tracer 400 W jest taki cienki

(system) #7

nie chodzi o to ;/ og贸lnie te athlony z serri tej co masz kiepsko si臋 kr臋c膮 . poczytaj w nowym pc formacie . je艣li chcesz kr臋ci膰 to tylko pentium (najlepiej c2d )

(Pyra20) #8

tracer to g贸w... i ka偶dy to wie

a co do athlon贸w - sam jestes katastrofa, niekt贸re dobrze si臋 kr臋ca inne nie..

pentium ? to Ci si臋 komp spali jak go podkr臋cisz, og贸lnie intelowskie c2d sa lepsze do kr臋cenia ale z athlona te偶 da rade co艣 wycisn膮膰

(system) #9

ale wi臋kszo艣膰 nie kr臋ci sie ok . nie m贸wie ze athlon to szajs . dobre s膮 to proce . ale nie do kr臋cenia > og贸lnie

(system) #10

w poniediza艂ek przyjdzie mi nowy :smiley:

(system) #11

Athlon 64x2 4000+ (65nm) > max 14% przyrost wydajno艣ci . z 200 do 227 mhz .

intel core 2 duo e4300 > max 64 % z 200 do 333 mhz. bez podnoszenia napi臋cia .

intel pentium d 915 > OC 20% z 200 do 240

(Pyra20) #12

mai艂em 3 athlony i 3 sie wypas kreci艂y, obecnie mam 3600+ EE dual core i 艣imga 2.0 @ 2.7 na 1.4v

wiec nie wiem czy mam farta czy Wy nie umiecie kr臋ci膰 ;f

(system) #13

ja napisa艂em > bez podnoszenia napi臋cia wszystkie te 3 modele (podobne ceny) . Jak podniesiesz napi臋cie to procek mo偶e sie spali膰 , lub napewno kr贸cej po偶yje , lepsze trzeba mnie膰 ch艂odzonko no i oczywi艣cie zasilacz wypas , i p艂yte g艂贸wn膮 za min 400zl

(Michal Kolatek) #14

nie ma 400 ~300w, brak zabezpiecze艅, jak co艣 si臋 sfajczy to b臋dziesz p艂aci艂.

Ta pc format, ile si臋wykr臋ci trzeba sprawdzi膰 na purepc.pl 3600+ 65nm leci ponad 3 GHz.

niekt贸re nie kr臋c膮 si臋 o 1 Mhz ;]

co nic nie da, zwi臋kszy si臋 pob贸r i grzanie i nic po za tym, wida膰 kochasz Intela :stuck_out_tongue:

(Emilmlo) #15

Mo偶e umiej膮 kr臋ci膰 ale maj膮 kiepskie p艂yty g艂贸wne takie jak AsRock, Ecs i Gigabyte kt贸re nie pozwalaj膮 dobrze kr臋ci膰.

Jak si臋 ma kiepski zasilacz to nie ma co si臋 dziwi膰 偶e procek mo偶e si臋 spali膰 jak si臋 podniesie napi臋cie.

(Mm Urbanek) #16

Niestety mam tego Tracera 400 ;(. Ale jak tylko uzbieram z dwiesta zlotych wymienie na Warriora 450 W.

(system) #17

NIe powiedzia艂bym , 偶e asrock , je艣li chodzi o kr臋cenie jest kepski . M贸j model mo偶e tak (brak podn. napi臋cia proca) , ale np nowszy model >Conroe945G-DVI jest idealny . Og贸lnie asrocki to dobra firma > p艂yty s膮 wydajne i tanie . ten co ja mam i np Conroe945G-DVI .

(Emilmlo) #18

Biostar te偶 tani a wydajniejszy od asrock :stuck_out_tongue:

(system) #19

mo偶e :stuck_out_tongue:

(Michal Kolatek) #20

AsRocki s膮 robione z odpadk贸w po Asusie, mo偶e dobrze wygl膮daj膮 ale inne firmy bardziej si臋 staraj膮 stabilniejsze i wydajniejsze sekcje zasilania, lepsze kondensatory i inne materia艂y, low-end i tyle, jak na razie to jedyn膮 p艂yt膮 od Asrocka kt贸ra w og贸le mo偶na si臋 zainteresowa膰 to DualSata2, reszta cz臋sto szkoda $ po to by by艂a p艂yt膮 przej艣ciow膮.

To nie kr臋膰 i zmie艅 jak najszybciej, jak si臋 nie spali to mo偶e skr贸ci膰 偶ycie podzespo艂贸w.

Z艂膮czono Posta : 21.04.2007 (Sob) 17:14

TForce 965 jest w stanie zrobi膰 500 Fsb, asrock pewnie nie doci膮gnie do 300.