Podkrecanie Athlona 64x2 4000+ (65nm)

Do ilu gigahercow moglbym podkrecic procka AMD Athlona 64x2 4000+ (65nm). Jego opis macie tu:

http://morele.net/produkt/85560/

Jest w obudowie:

http://morele.net/produkt/5210/

Z trzema wiatraczkami :wink:

Licze na pomoc,

kremuwa

Za takie pytania na innych forach jest warn/ostrzeżenie.

Kręć do tąd aż komp przestanie poprawnie działać…

Wróżki, cyganki, jasnowidze - ich pytaj.

Jak w obudowie jest ten tracer ‘‘400w’’ to nieźle się sfrajerzyłeś.

athlonów wogóle sie nie oplaca kręcić ;] katastrofa

czemu uważasz że katastrofa? NO jak jest zasiłka 400w to na 100% katastrofa

A na Amoacroxie 400 W?

Złączono Posta : 21.04.2007 (Sob) 15:59

I czemu Tracer 400 W jest taki cienki

nie chodzi o to ;/ ogólnie te athlony z serri tej co masz kiepsko się kręcą . poczytaj w nowym pc formacie . jeśli chcesz kręcić to tylko pentium (najlepiej c2d )

tracer to gów… i każdy to wie

a co do athlonów - sam jestes katastrofa, niektóre dobrze się kręca inne nie…

pentium ? to Ci się komp spali jak go podkręcisz, ogólnie intelowskie c2d sa lepsze do kręcenia ale z athlona też da rade coś wycisnąć

ale większość nie kręci sie ok . nie mówie ze athlon to szajs . dobre są to proce . ale nie do kręcenia > ogólnie

w poniedizałek przyjdzie mi nowy :smiley:

Athlon 64x2 4000+ (65nm) > max 14% przyrost wydajności . z 200 do 227 mhz .

intel core 2 duo e4300 > max 64 % z 200 do 333 mhz. bez podnoszenia napięcia .

intel pentium d 915 > OC 20% z 200 do 240

maiłem 3 athlony i 3 sie wypas kreciły, obecnie mam 3600+ EE dual core i śimga 2.0 @ 2.7 na 1.4v

wiec nie wiem czy mam farta czy Wy nie umiecie kręcić ;f

ja napisałem > bez podnoszenia napięcia wszystkie te 3 modele (podobne ceny) . Jak podniesiesz napięcie to procek może sie spalić , lub napewno krócej pożyje , lepsze trzeba mnieć chłodzonko no i oczywiście zasilacz wypas , i płyte główną za min 400zl

nie ma 400 ~300w, brak zabezpieczeń, jak coś się sfajczy to będziesz płacił.

Ta pc format, ile sięwykręci trzeba sprawdzić na purepc.pl 3600+ 65nm leci ponad 3 GHz.

niektóre nie kręcą się o 1 Mhz ;]

co nic nie da, zwiększy się pobór i grzanie i nic po za tym, widać kochasz Intela :stuck_out_tongue:

Może umieją kręcić ale mają kiepskie płyty główne takie jak AsRock, Ecs i Gigabyte które nie pozwalają dobrze kręcić.

Jak się ma kiepski zasilacz to nie ma co się dziwić że procek może się spalić jak się podniesie napięcie.

Niestety mam tego Tracera 400 ;(. Ale jak tylko uzbieram z dwiesta zlotych wymienie na Warriora 450 W.

NIe powiedziałbym , że asrock , jeśli chodzi o kręcenie jest kepski . Mój model może tak (brak podn. napięcia proca) , ale np nowszy model >Conroe945G-DVI jest idealny . Ogólnie asrocki to dobra firma > płyty są wydajne i tanie . ten co ja mam i np Conroe945G-DVI .

Biostar też tani a wydajniejszy od asrock :stuck_out_tongue:

może :stuck_out_tongue:

AsRocki są robione z odpadków po Asusie, może dobrze wyglądają ale inne firmy bardziej się starają stabilniejsze i wydajniejsze sekcje zasilania, lepsze kondensatory i inne materiały, low-end i tyle, jak na razie to jedyną płytą od Asrocka która w ogóle można się zainteresować to DualSata2, reszta często szkoda $ po to by była płytą przejściową.

To nie kręć i zmień jak najszybciej, jak się nie spali to może skrócić życie podzespołów.

Złączono Posta : 21.04.2007 (Sob) 17:14

TForce 965 jest w stanie zrobić 500 Fsb, asrock pewnie nie dociągnie do 300.