Podkrecanie Athlona 64x2 4000+ (65nm)

Dlaczego uważasz, że gigabyte robi kiepskie plyty?

Ja na moim podkręcilem C2D E6300 do 2940 Mhz na napięciu niższym niż standardowe i chodzi stabilnie, a to nie koniec jego możliwości.

DQ6 jakościowo jest dobra, do oc też, ale np S3 z Pentiumem D i malutkim radiatorem na NB może się zjarać lub wieszać. Pod AMD większość nie pozwala na o/c, są kiepskie.

OK AsRock i Esc to szajsy ale nie wiem co chcesz od Gigabyt’a według mnie to najlepsze płyty :slight_smile: a co może twierdzisz że najlepsze są Assus’y które się co chwila spalają?

Asrock , moim zdaniem jest b.dobrą płytą ,i przy niej jak narazie pozostane . Dobrze sie sprawuje . Choć zastanawiam się nad ASUS P5N-E SLI nForce 650i SLI LGA775 . Ale to sie zobaczy

Gigabyte najlepsze płyty bo ty masz tej firmy płytę a większość osób ma problemy z podkręcaniem na płytach tej firmy.

Asusa nie uważam bo wiadomo lubią się sypać.

Ja jakoś mam bardziej przekonanie do płyt DFi, Abit, Biostar, MSi i Foxconn.

  1. A Abit? :wink: Ja mam Abita KN9, a raczej bede mial we wtorek :wink:

  2. Poslucham sie i zmienie tego Tracera, ale czy on naprawde dziala jak 300W? :o

Tak tracer tak działa niestety . Unikaj ich zawsze , jak ognia

nie zakładam nowego postu wiem ze mam słaba płytę ale czy da sie podkręcić mój proc o 100mhz albo troche więcej? czy muszę napięcie większe dać?

A tak szczerze… powiedz… czy widzisz sens podkręcania procesora o 100 mhz ? Dużo Ci przybędzie na jego szybkości ? Nie szkoda Ci go marnować i skracać jego żywotność ? Z grami chyba nie masz problemu i chodzą… Ok ? To na co to robić… szkoda procka :slight_smile:

cpu-z.jpg

u mnie są takie wartości co zmienić w biosie żeby podkręcić?

Złączono Posta : 22.04.2007 (Nie) 11:37

za pól roku kupie sobie x2 6000+ może uda mi się o 200mhz podkręcić a to już coś :stuck_out_tongue:

A czy Abit KN9 do OC procka bedzie ok? Ma jakies ograniczenia przy OC?

ta płyta jest bardzo dobra

z najnowszym Biosem problemów nie ma. W nadchodzącym tygodniu zabieram się za OC na tej płycie. Przyszła do mnie w środę, ale jakoś nie było czasu na zabawę w OC :frowning:

Az tak ci brakuje megahercow w procku, ze juz podkrecasz?? :wink:

OC dla idei, dla sportu, dla faktu osiągnięcia wyższej predkości od forumowego kolegi wigrusa, na tym samym procku (jeszcze raz wielkie dzięki za przesyłkę :stuck_out_tongue: ) i tym samym modelu płyty :wink: (mam nadzieje, że mój egzemplarz jednak wykręci wyżej tego Athlona). Tak pozatym, procek będzie na podniesionych zegarach jak będe tego potrzebować (kodowanie, pakowanie itp.) - na codzień do netu wystarcza mi z właczonym C’n’Q. :wink:

Czy Amacrox Warrior AX500-PNF

jest rownie dobry jak Amacrox Warrior AX450-PNF ? (na pewno lepszy jesli chodzi o moc)

Mysle przyszlosciowo - na razie wystarczylby mi 450 PNF ale tak na przyszlosc…

AX-450 (400W) 29A na +12V, AX-500 (460W) 31A @+12V.

Przyszłość jest taka że wszystko coraz mniej pobiera, dobra 350W pociągnie większość zestawów nawet +o/c. Ale jak chcesz coś mocniejszego np Amacrox Frei Erde z 44A na +12 ~300 zł seria można powiedzieć że to samo co FSP Blue Storm.

Wzialbym jednak cos z Warriora ;). Czyli mowisz ze lepiej 400 W?

Jak masz ~200 zł to na Twoim miejscu sięgał bym po HuntKey’a HK-350, tu jest odwrotnie, pisze że ma 350W, a realnie ma w środku to samo co wersja 400W i jeszcze ma zapasu.

McDracullo KN9 nie ma problemów z X300, jak niektóre płyty? Czasami można takie karty kupić za grosze, a drugi komp by się przydał.

Myslisz, ze oplaca sie dolozyc 50 zl i kupic go zamiast Amacroxa 450 pnf?

Wystarczy na najblizsze 5 lat ;P?