Podkręcanie legendy E8400

Witam mam Intelka E8400 z orginalnym 3,0GHz zegarem. Mam też orginalne chłodzenie w stresie na max wyciąga 61stp. Czy warto podkręcać procka co mi to da i czy dużo da bo jak trochę to po co męczyć :smiley:

Zastanawiam się nad zmianą chłodzenia na jakiegoś SILENTIUMPC SPARTAN PRO HE924 s.775/1155/AM2/AM3 albo coś tam jeszcze innego :smiley:

w codziennym użytkowaniu (internet ,filmy ,muzyka… ) nic nie da poza większymi rachunkami za prąd :smiley:

jak grasz w gry to musiałbyś sprawdzić wykorzystanie procesora w różnych grach tam gdzie będzie 100% to podkręcenie da kilka fps więcej

największe różnice przy OC zobaczyłbyś gdybyś miał jakąś mocną kartę graficzną przykładowo jakiś gtx 460

Akurat mam spartana i po podkręceniu procesora i przy wypolerowanych powierzchniach, jak i dobrej paście z 8200 wycisnąłem 3.6 GHz na standard, ale ja używam tutaj sprzętu najwięcej do obróbki zdjęć, to u mnie to ma sens. 61 st w stresie to dość sporo, u mnie przy maxymalnym obciążeniu waha się w graniach 53 st. Sam się zdziwiłem, że za chłodzenie dałem 70 zł i tak dobrze się sprawuje. Bez zmiany karty się też nie obędzie bo sensu tak owego nie ma tutaj już podkręcać go, chyba że korzystasz z komputera do obróbki wideo, foto lub coś co wymaga dużej mocy obliczeniowej od procesora. Tak to w grach bez zmiany grafiki dużego skoku nie będzie.

Czyli jak bym wypolerował co nieco mojego procka to też temperatura spadnie ?? jak to ?

a grafike mam GF9600GT i na przykład teraz gram w Crysis 2 na 1920/1080 i wszystko na max i jeszcze nie sprawdzałem ile mam FPS ale gra się bardzo dobrze więc karta graficzna jest ok :smiley:

Ta jasne.

A tak na serio, jeśli nie wykorzystujesz kompa do np. obróbki wideo to nie ma sensu podkręcać.

falcon89 napisał i również ja nie widzę sensu w podkręcaniu procesora. Co do polerowania to wypolerowane na lustro procesor i styk chłodzenia.

no teraz cały czas gram w Crysis-a 2 i mam m=na max wszystko !!

Mam 4850 (wydajniejsza od twojej) i mogłem pomarzyć o rozdzielczości 1680x1050 z max detalami.

no to jak mam wam pokazać co ?

Dodane 04.01.2013 (Pt) 19:17

To jest ta karta : http://cokupic.pl/produkt/Gigabyte-GeFo … NX96T512HP

Co z niego za legenda?

Jaką masz płyte główną i zasilacz?

płyta Gigabyte ES3G-P31 i zasilacz 400-setka Modecom

Bo legenda bo jest lepszy nawet od niektórych 3 4-rdzeniowców :smiley:

I znowu bujasz.

A bardziej legendarny jest (mój) e5200.

Skoro legenda to dobre chłodzenie, FSB w górę i jazda. 4GHz powinno być w zasięgu ręku, chodź lepsze sztuki nawet więcej bez kłopotu. Z tym, że każdy kręci się inaczej i wychodziły z tego co pamiętam w dwóch rewizjach. Dodatkowo można zrobić lapping CPU i zastosować dobrą pastę. Płyta powinna sobie poradzić, jest na dobrym chipsecie, chodź okrojonym z pełnego P35 i z przeciętną sekcją zasilania.

P.S. Mój E4300 to również legenda podkręcania :slight_smile:

Przy tej karcie graficznej oc procesora dużo nie da.Ale dla sportu można kręcić :slight_smile: .Na jakiej rozdzielczości grasz?

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradn … w?page=0,5

bujasz tak to zobacz sobie to : http://zapodaj.net/8ee163f95d978.png.html

i ten test : http://pclab.pl/art51585.html

A nie głupoty gadasz !

Dlaczego pokazujesz benchmark z zapisu lub odczytu pamięci.

A popatrz może na zestaw testowy i jakie tam mają podzespoły. Przy tych kartach graficznych to procesor się nie nudzi na pewno. Tak to będzie tylko lepiej o jakieś góra 2% bez zmiany grafiki. Czyli dalej nie widzę sensu podkręcać, po co by mieć 1 czy 2 klatki więcej ?

ile masz FPS w tej grze?? zmierz frapsem ,mam te samą kartę i proc e7300 na 3.3GHz i średnio 30fps w ustawieniach gracz i full hd ,a w ustawieniach hardcore zaledwie 12

to ok sprawdzę zaraz i wam powiem :smiley:

Dodane 05.01.2013 (So) 17:03

24 mam na fullhd

ale karta jest the best