Podkręcanie legendy E8400

Kochaniutki, 24 klatki na sekunde to mało. Gdybym miał grać przy 24FPS’ach, to bym w ogóle nie grał.

ale garm i jest dobrze :smiley:

Jesteś hardcore (może mniejszy niż ci co łupią na laptopach z integrą :stuck_out_tongue: ), dla mnie nieraz min 35fps było mało do przyjemnego grania.

wiesz zawsze mogę obniżyć rozdziałke i tyle …

Wszystko zależy od silnika danej gry, a także jej typu, itd. W jednej 30 FPS to już ilość zadowalająca, w innej dopiero 60 FPS daje odczucie pełnej płynności. Czasem lepiej stałe 25-30 FPS niż 50 ze spadkami do 20. Wiadomo, że w FPSach wysoka płynność jest potrzebna, ale już w innych gatunkach niekoniecznie (pomijam oczywiście tryb multiplayer). Mnie tam lekkie rwanie np. w GTA 4 jakoś szczególnie nie przeszkadza, ważne by się dobrze bawić.

dokładnie tak a jakie byście założyli chłodzenie do tego procesora ?? Taki żeby schłodził procesor (max) i bym sobie zrobił OC i zobaczył (zrobił testy)

Zależy ile masz kasy.

SilentiumPC Spartan Pro HE924 79zł

SilentiumPC Fera PRO HE1224 109zł

Xigmatek Gaia SD1283 109zł

SilentiumPC Fortis HE1225 144zł

Thermalright HR-02 - Macho 120 145zł

najwydajniejszy ?? ten chyba najdroższy co ?

Te dwa najdroższe są porównywalne (Macho 120 będzie cichszy, chociaż w twoim przypadku nie będzie miał problemu ze schłodzeniem procesora).

aha to zastanowię się a chłodzenia typu NOCTUA ??

Kolejny temat bez pokrycia, za 2 dni przyjdziesz tu z płaczem i powiesz że coś spaliłeś, śledzę ten temat, podkręcałem swojego athlona i jakoś wzrostu wydajności nie zauważyłem, a zaraz mi powiesz bo jest słabszy, tak jest słabszy, ale jak mówiłem nic to nie dało, bądź nie zauważyłem, odpuść sobie.

Ja robię coś bardzo ostrożnie i czytałem już chyba z rok o podkręcaniu i chyba wiem jak tam i co tam.

Dodane 06.01.2013 (N) 0:13

jeszcze jedno czy wypolerowanie powierzchni procesora coś da ? i chłodzenia też :smiley:

Wypolerowana powierzchnia jednego i drugiego daje parę stopni mniej, ale jak buda nie jest dobrze wentylowana to mało co da.

Tutaj masz coś o Spartan Pro HE924. Sam go wziąłem i nie narzekam ładnie działa.

No mam jeden z tyłu wentyl 120mm

Dodane 06.01.2013 (N) 4:30

teraz mam 54 ma max bo zmieniłem pastę chłodzącą :smiley: ale i tak chciałbym zmienić chłodzenie i zdecyduję się na tego Silencium PC chyba tylko jakiego tego normalnego czy PRO :smiley:

Ja bym jednak dopłacić to PRO, zwykły jest zamiennikiem BOXowego chłodzenia, czyli cichszy i obniży temperaturę do około 50-51 st.

to czyli najwydajniejsze chłodzenie pod socket 775 to … ?

Dodane 06.01.2013 (N) 17:10

a ten ? http://allegro.pl/noctua-nh-u12p-se2-77 … 11164.html

https://www.cooling.pl/phanteks,producent,166.html

Po co płacić za coś z czego e8400 i tak nie skorzysta i najważniejsze idzie tym wychłodzić jeszcze bardziej grzejące się procesory. Cena 149 zł a 70 (za tyle ja kupiłem spartana) to jednak jest różnica duża, a temperatura 2 czy 3 stopnie nie jest warta aż 70-80 zł, bo można to samo osiągnąć polerowaniem. Na ten procesor nawet po podniesieniu do 4 GHz starczy spartan spokojnie, a jak nie to można drugi wiatrak dorzucić spokojnie i już po problemie.

To ja już myślę o zakupie SilentiumPC FORTIS HE1225 a nie tego Spartana ten jest droższy ale i lepszy :smiley:

A co do montażu nie pokrzywi mi płyty głównej ?? Bo chyba chłodzenie trochę waży mam kartę graficzną GF9600gt i ona opadłą na dół i slot pokrzywiła nie prostowałem. :smiley: