Podkręcanie proca - co i jak?

Elo.

Ostatnio mnie korci do tego żeby podkręcić mojego proca ;p Athlon X2 4200, moja konfiguracja jak w podpisie ;p co i jak mam poustawiać w BIOSIE żeby nie było lipy ?

Zajrzyj TUTAJ.

Przeczytałem ten poradnik i jeszcze 4 inne jakie znalazłem w internecie ale w ogóle nie mogę załapać tego wszystkiego … strasznie rozkojarzony jakiś jestem.

Oto zdjęcia z CPUz:

20e5ef34395dea87.jpg c6570935ab2dc60c.jpg

Podpowiedzcie od czego zacząć i co jak po kolei robić

jeśli chcesz szybsze ramy to zmień mnożnik na x10 i potem zobacz na zakadkę memory… w DRAM Frequency powinno pisać 400MHz z hakiem

potem dobijasz fsb i timingi

zrób parę foto biosa

Kurcze ;/ matematyk to ze mnie cienki :confused: Głównie to chodzi mi i o jedno i o drugie ;p tak żeby było dobrze. A zdjęcia biosu prześlę jutro ;p

co tu jest do liczenia… jak zmienisz mnożnik z 11 na 10 to masz szybsze ramy ale wolniejszy proc i potem podkręcasz co 10mhz i jak coś nie wyjdzie to przekładasz zworke resetującą bios albo wyciągasz na dłużej baterię…

8d234d092f87d58f.jpg

0f0159687ab61f1e.jpg

676660a158340496.jpg

ae17e5983fb93a71.jpg

CPU External Clock(MHz) - 200 - podnoś tu częstotliwość o 10MHz, zapisuj zmiany, odpal system i włącz jakiś program który Ci obciąży komputer. Mam tu na myśli 3D Marki, SUPER PI, Gry… gdy wszystko zakończy się sukcesem, tzn. komputer się nie zawiesi itp. to możesz dalej kontynuować wcześniej wymienioną sytuację 8)

jeżeli po którejś już zmianie ustawień komputer się nie włączy, lub będzie się coś działo ze stabilnością aplikacji to obniż DRAM Clock - DDR2 800 na DDR2 667 lub DDR2 533 i leć dalej do góry z CPU External Clock(MHz), zalecałbym też nieco zwiększyć napięcie na procesorze chociaż do 1.350 V dla zapewnienia sobie większego pola popisu i stabilności (jednak lepiej nie wychodzić ponad 1.450 V na BOX-owym chłodzeniu). Pamięć DDR2 RAM Voltage - 1.80 V też możesz zmienić na 1.90 V/2.00 V , jednak nie daje Ci gwarancji czy się nie spalą, bo tego nie jest w stanie nikt przewidzieć, jednak to też zapewni Ci większą stabilność sprzętu po O/C. Jednakże nie będzie to koniecznie jeżeli częstotliwość pamięci nie będzie przekraczała 800MHz (w CPU-z 400MHz = 800MHz)

Pozdrawiam.

Mistrzu zrobiłem jak kazałeś, tzn:

- CPU Core Voltage - 1.370 V

- DDR2 RAM Voltage - 1.95 V

- DRAM Clock - DDR2 667

CPU External Clock(MHz) udało mi się podnieść tylko do 235, powyżej tego progu na ekranie podczas uruchamiania zamiast liter miałem jakieś kwadraciki …

To dużo czy mało jest ? i czy mogę wyciągnąć więcej poprzez wyższe CPU Core Voltage i DDR2 RAM Voltage?? Dodam jeszcze że ramy posiadają Radiatory

Jakie temperatury w stresie?

Więcej V core i leć dalej jak temp w normie

Co o tym sądzicie ?

f7c3ee351b0f58fd.jpg ac552aa6b53ae000.jpg

Na standardzie temperatura podczas przeliczania w superPI (8M) nie przekracza 43 C

CPU Core Voltage - 1.50V temperatura podczas przeliczania w superPI (8M) nie przekracza 54 C. To dobry osiąg czy zły ?

Na standardzie temperatura podczas przeliczania w superPI (8M) nie przekracza 43 C

A pod orthosem?

Jak mi panie kolego zdradzisz co to jest ;p to sprawdzę ;p

http://sp2004.fre3.com/beta/beta2.htm

Ściągnij, odpal, poczekaj pare minut i podaj temp

Jeszcze jak byś mógł to powiedz jak mam go ustawić ?

http://chrobak.info/skrinszuter/uploads/CPKFKH97.jpg

tak jak jest albo na stress cpu…

w tle załącz coś do temperatury…

Mam jeszcze pytanie ;p

Do czego służą i kiedy się je reguluje:

- HyperTransport Voltage

- MCP55P Voltage

Jak się ma napięcie DDR2 RAM Voltage do CPU External Clock

Oraz jak mam ustawić te opcje:

0f0159687ab61f1e.jpg

Mam pewien problem. DDR które posiadam powinny pracować na na wartościach MHz 800 4-4-4-12 Niestety na standardowych ustawieniach biosu działają one z MHz 533 i 5-5-5-18 , przy próbie przestawienia tych wartości na MHz 800 4-4-4-12 lub 667 4-4-4-12 komputer nie radzi sobie w programie superPI z najmniejszymi wartościami. Próbowałem również podnieść napięcie DDR do 2.20V ale to również nie pomogło. Testowałem DDR programem memTest i wszystko było w porządku.

Po czyjej stronie leży problem ? Jak temu zaradzić ?