Podkręcanie Quad 6600 i GF Gigabyte 8800 GTS 512 MB

Witam,jak i o ile mogę podkręcić procesor i kartę graficzną ?

Intel Q6600 2,4GHz

Gigabyte Geforce 8800 GTS 512 MB

1GB RAM Kingstone x 4

Gigabyte GA-P35-DS3L

Chieftec 450W

obudowa Cooler Master Centurion 590 + 6 wentylatorów (120x120).

Na procesorze jest standardowe chłodzenie na grafice również.

Czy do OC wystarczy taki zasilacz ?

nie sądzisz, ze troche malo ramu ?

RAMu jest 4 GB więc nie wiem o co chodzi :slight_smile: .

aa sorry :smiley: przeczytalem 1 GB bez tego x 4 :slight_smile:

Jakie masz temperatury na procu i na karcie?

Karta ma referencyjne chłodzenie?

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 34 °C

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 32 °C

Procesor nr 1 / rdzeń nr 3 27 °C

Procesor nr 1 / rdzeń nr 4 28 °C

Procesor graficzny 48 °C

Pamięć procesora graficznego 40 °C

Otoczenie procesora graficznego 36 °C

To są moje temperatury.Sprawdziłem to w programie EVEREST.

Czy ta karta ma chłodzenie referencyjnie ?Nie wiem :slight_smile:

Ale dużo czytałem że jest nawet dobre.

Referencyjne chłodzenia to te od producenta. Wiesz, pięknie oklejone, duże itd. Z reguły właśnie te strasznie się grzeją.

Te temperatury sprawdzałes podczas gry? Wiem, że 8800 się potrafią grzać :slight_smile:

Co do samego OC, możesz spróbować, ale tak jak mówie - uwaga na temperatury.

Pobierasz programiki takie jak RivaTuner/AtiTool i podkręcasz (najlepiej osobno, znajdziesz wtedy próg) procesor i pamięci. Co 5-10 mhz. Po każdej zmianie test w 3dmarkach + w coś zagraj. Jak pojawią się znaczki (tzw. artefakty), będą znikać tekstury - to znak, że musisz troszkę obniżyć ustawienia LUB znak że karta za bardzo się grzeje.

Temperature sprawdziałem po ok. 6 godzin pracy komputera,ale zbytnio go nie obciążałem.

A jak będe podkręcał procesor to muszę zmieniać napięcia ?Chciałbym go przetaktować na ok.3GHz.

Zastanawiam się również na jakimś nie standardowym chłodzeniu na procesor i karte graficzną i nie wiem czy warto.Ile mógłbym zyskać wydajności ?Obudowe jak już pisałem mam dość dobrze chłodzoną.

Pisząc o RivaTunerze i AtiToolu miałem na myśli podkręcanie karty.

PROC w Biosie. Co do napięć, ruletka. Jedni wykręcają na standardowym napięciu tyle co inni na dużo bardziej podwyższonym.

Poczytaj trochę tu

http://www.ocforum.pl/showthread.php?t=4428

Podkręciłem procesor na 2850 MHz.Narazie działa stabilnie bo zrobiłem to dosłownie 2 minuty temu.

Jeśli komp się zawiesi to mam podnieść napięcie czy zmniejszyć taktowanie ?

Stabilność sprawdzasz Orthosem na priorytecie 8. Gromacs core. Załączasz na 15 minut minimum

2 minuty w windzie, to nie test stabilności -.-

Jak sie zawiesi to różne czynniki mogą na to wpływać, nie tylko napięcie.

Trzeba dwa orthosy odpalić przy Quadzie.

Przetestowałem tym Orthosem i komp się nie zawiesił.

Temperatury:

Procesor 47 ° C

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 57 °C

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 56 °C

Procesor nr 1 / rdzeń nr 3 43 °C

Procesor nr 1 / rdzeń nr 4 39 °C

Testowałem nieco ponad 20 minut,czy teraz powinno być już w porządku ?

Tak. Testowałeś na priorytecie 9 i zgodnie z tym co napisał Scorpio , włączyłeś dwa Orthosy?

Bo widze, nie równe temperatury.

Potestuj jeszcze w grach :slight_smile: Może się okazać, że walnie Ci bluescreenem, to trzeba będzie coś pozmieniać.

Chyba procesor na danej płycie głównej?,jak nie masz od razu widocznej opcji do podkręcania to w biosie kliknij kombinacje [CTRL] + [F1]

Własnie procesor jakim programem na tej mojej płycie gównej podkrecic żębym mógł strzelac szybciej w warrocku biegac itp pomocy jakim programem ?

Najlepiej w biosie,najbezpieczniej,pod poziomu windowsa bym nie ryzykował,ale skoro chcesz,to poszukaj na płycie ze sterownikami do płyty głównej programu EASY TUNE.

No własne mam ten program na tej płycie Easy Tune 6 ale żeby podkrecic procka to musze nadusic zakładke Tunner a tej zakładki niemoge nadusic ponieważ moja płyta gówna zaczyna sie na litere M a ten program odbiera płyty gówne na litere P,G i cos jeszcze wiem bo koledzy podkrecaja tym programem w tej zakładce tunner i biegaja i strzelaja w grze jak zwariowani macie jakies propozycje jeszcze :slight_smile: ?

Najlepiej w Biosie…Poczytaj o tym…

Dodane 03.07.2010 (So) 16:13

Najlepiej w Biosie…Poczytaj o tym…

W biosie niewiem czy przez bios bede szybciej strzelał biegał w grze a jak tak to podac konkretne info jak to zrobic

Dodane 03.07.2010 (So) 16:52

Prosze o pomoc :smiley: