Podlaczenia routera

Witam,

Mam neta poprowadzonego kablem, kupilem router netgear (wireless) i chce sie polaczy z 2 kompami notebookiem i zwyklym PC. Oba maj bezprzewodowki (wireless) Router tez laczy sie bezprzewodowo tylko jak ja to mam poustawiac zeby wszystko smigalo poprawnie ??

poolak2006 , z jakiego internetu dokładnie korzystasz? Jaki ruter posiadasz dokładnie?

internet z satfilmu ;] 1024Kbit/s ;] router Netgear wireless g 54 router wgr614

poolak2006 , zapewne masz stały adres IP? Jeśli tak ta wpisujesz go w konfiguracji rutera jako adres bramy sieciowej. Następnie w ustawieniach Połączenia sieciowego PC, wpisujesz kolejny adres IP, z zakresu jaki podałeś w konfiguracji rutera, i analogicznie robisz w przypadku Notebooka, wpisując kolejny adres IP.

tak mam stalu adres . jak mam go sprawdzic ? ale jak sie dostac do tej konfiguracji routera ??

poolak2006 , Start > Uruchom… > wpisz “cmd” > W wierszu polecenia wpisz “ipconfig”. Poszukaj w instrukcji obsługi rutera informacji o domyślnym adresie IP rutera (dostępna jest tam konfiguracja).

instrukcja z nim była ?

do panelu sterowania routera dostajesz się wpisując jego adres IP do przeglądarki jaki ? czytaj instrukcje! różne firmy różne adresy mogą być

potem logujesz się zwykle login i hasło fabrycznie ustawione są zwykle admin , admin

u mnie w routerze asmax jest takie ip 192.168.2.1 może u ciebie też … :>

W instrukcji nie ma adresu IP , o hasle i loginie tez nic nie ma

adres twojego routera

192.168.0.1

login admin

hasło password lub 1234

zdecydowanie jest to w instrukcji !

http://kbserver.netgear.com/products/wgr614v1.asp

niestety nie ma. Jest tylko jedna strona a4 i nic nie ma o adresie ip . Ale musze podlaczyc router do kompa kablem czy jak ??

Musisz podłączyć router do kompa po LANie czyli kablem i po wpisaniu http://192.168.1.1 zgłosi ci się panel po zalogowaniu wejdziesz w ustawienia

wchodzac na http://192.168.1.1 dochodze do takiej stronki (zalacznik) co mam tu pozmieniac ?

post-70697-13856533700051_thumb.jpg

Spoko,

jeśli mas stałe IP w polu >Internet IP Address< w pozycji >Use Static IP Address< wpisujesz je, wypełniasz też >IP Subnet Mask< (maska podsieci) i pole >Gateway IP Address<(adres bramy),

jeśli masz IP przydzielane automatycznie zaznaczasz Get Dynamically From ISP

powinieneś też wypełnić pozycję Domain Name Server (DNS) Address( serwery DNS)

i tyle…generalnie

powinno zadziałać

aaa zapomniałem…jeśli masz stałe IP to pewnie w sieci masz autoryzację po adresach MAC karty sieciowej więc Router MAC Address i zaznaczasz Use Computer MAC Address!!

I na koniec kliknij APPLY :smiley:

ale co i gdzie wpisywac … ?? Kompletine nie wiemo co biega ;] a juz tak mnie to wkurza za brrrrrrrrr :[

ok zacznijmy od tego jaki masz adres IP stały czy dynamiczny?

hmm … mysle ze staly ale nie jestem pewny

najprościej:

panel sterowania ->połączenia sieciowe->właściwości ->protokół TCP/IP i właściwości i co tam znalazłeś??

No wiec mam cos takiego

post-70697-13856533700853_thumb.jpg

Czyli IP masz przydzielane dynamicznie

Na głównej stronie routera po zalogowaniu zaznaczasz Internet IP Address * Get Dynamically From ISP i Domain Name Server (DNS) Address * Get Automatically From ISP

niżej masz Router MAC Address zaznacz Use Computer MAC Address i kliknij APPLY

i ma działać

jeśli routrr masz podpięty do jakiegoś modemu np. kablówki trzeba ten modem zrestartować po podłączeniu do niego routera żeby pobrał IP

soorki ale jaśniej już nie potrafię :frowning:

Przepraszam, może nie powinienem tutaj pisać, ale zaryzykuję. :wink:

Mam Neostradę, Modem Speedtouch i kupiłem sobie ostatnio router Pentagram Cerberus ADSL WiFi. Może on mi zastąpić ten dotychczasowy modem Neostrady :?:

  1. Czy ten router bez konfiguracji w przeglądarce może wysyłać sygnał WiFi?

  2. Kupiłem router trzy dni temu i do tej pory stoi nie używany, ponieważ po podłączeniu do karty sieciowej pojawia sie napis Ograniczenie lub brak łączności. Gdy odpalam przeglądarke i wpisuję 192.168.1.1 to wywala błąd wczytywania strony.

  3. Czy router jest zepsuty i w takim razie trzeba go wyrzucić do śmieci?